Ali se splača zamenjat?

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
No, možno da je isti, ampak v Corsi je bil popolnoma drugačen občutek.... Doljče kvalitet mogoče res, pol pa posežejo noter škrti Korejci
tongue-1.gif


Nismo menjali avtov samo zaradi menjalnika. Je bilo pa prijetno, ker naenkrat ni bilo več tega KKKRRRRRRRRRRRRRRCCCC problema. Poleg tega je bila še togost karoserije, potrošni material porabljen precej hitreje, ......

Ampak zdej smo že čisto OT, lahko pa kdo poišče temo Korejci vs. ??
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
V Corsi je bil čisto isti občutek. Ker sem fural tudi Corso. Glede materijalov pa odvisno kje in kaj. Opel-i v 90ih letih niso preveč bleseteli v kvaliteti.
smile-1.gif

V moji leto stari Toyoti je začel pedal sklopke škripat.
shocked-1.gif


Ogo
 
Nazadnje urejeno:

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Ampak jaz nebi avta menjal zaradi kake napake, ker puntek dela super, niti enega problema v 5. letih. Ampak zato, ker je megane večji in bolj udoben,ma 4 airbage pa ABS, pa vredu motor ma.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Prepričaj se, da je avto OK in ga pač menjaj. Samo premisli, da se ti ne bo kolcalo po starem. Večje praviloma pomeni tudi višjo porabo, višje stroške servisiranj, zavarovanj in podobno ...

Ogo
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Daj si že enkrat kupi BMW da bo mir. Očitno še sanjaš o bavarcih. Kritike poslušam največ izpos prstov tistih, ki ga nikoli niso vozili ali pa si ga ne morejo privoščiti oziroma nimajo denarja in kupijo 8 let staro neredno vzdrževano petico s 400.000 km.
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
V moji leto stari Toyoti je začel pedal sklopke škripat.
shocked-1.gif
Jo grem koj menat za kako rabljeno kvalitetno bavario, ker če že sedaj škripa, kaj bo šele čez 3 leta ...

Ja itak, boš vsaj 1x v življenju videl kaj je Avto
grims-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Itak, kot sem napisal v eni drugi temi, je pedal sklopke na bavariji začel škripat, ko je bila ta na polovici Kristusovih let
evil.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Pa že dve pikici imam na havbi, kaj bo šele po parih letih.
cry12bpy.gif

Grem izpraznit svoj TRR in vplačat za bavario. Itak.
hysterical-1.gif


Ogo
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Bavaria ni poceni in verjetno nikoli ne bo. Vsak kupec se tega zaveda, tisti, ki se ne, ima slabe izkušnje ter kupi steran avto s previtimi kilometri pri sumljivem prodajalcu.
Spodobni BMW je drag, nov in rabljen, če je le dobro ohranjen.
Ko sem kupoval svojega sem se recimo odločal med novo Toyoto Corollo (aktualni model) ter rabljenim BMW 3. Po temeljitem razmisleku sem se raje odločil za BMW čeprav je prejšnja serija trojke (E46). Ta je v svojih treh letih izgubil največ na ceni, pri novem avtu pa bi me to še čakalo.
Toyota je sicer zelo dober proizvajalec, a vsaj meni rahlo dolgočasen. Motila me je tudi slaba garancija pri novih vozilih, ki je sramotno nizka, z omejitvijo kilometrov na 100.000. Jaz še tistih 2 let garancije ne bi v celoti izkoristil zaradi te omejitve. Pri BMW pa sem po drugi strani dobil avto višjega razreda, z enoletno polno garancijo za rabljeno vozilo, čez tri leta pa ga bom še vedno lahko prodal za cca 6000 EUR manj. Pri Toyoti bi tui izgubil vsaj toliko, oziroma najverjetneje še kak EUR več.
Pod črto: razlika je bila v pol leta efektivne garancije v plus pri Toyoti in nov model, kar lahko pomeni tudi več otroških bolezni. Pri E46 je šlo za zadnje mesece izdelave te serije, torej so napake najverjetneje v glavnem vse odpravili. Stroškovno isto, Toyota več gadget opreme, BMW več koristne opreme (avtomatski menjalnik, webasto, športni sedeži itd). Občutek v vožnji je z BMW odličen, bistveno boljši kot pri vseh vozilih, ki sem jih imel doslej. Pri 2-3 urah dnevno za volanom mi je to ključno. Izgled je vsaj meni boljši kot Toyota, hkrati pa pri E46 ni preveč japijevsko šminkerski (nove serije BMW), saj takšne pozornosti niti ne želim zbujati. Sosedi mislijo, da sem za avto dal manj, kot sem dejansko plačal, saj so bili podobni na cesti že od leta 1999, moj pa je letnik 2005. Tudi to mi je cool. Od njihove nevoščljivosti nimam nič, kvečjemu kakšne zaplete. Torej se mi ne splača, kar pa je tudi vodilno merilo pri večini stvari, ki jih počnem.