Ali se splača zamenjat?

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Fiat punteka l. 2002 za Renault Megana l. 2000?
Punteka vozim sam in mam možnost da zamenjam 1:1 za Megana.

Punto: 1.2. (44kw) bencin, 50.000 prevoženih,klima,elekrični pomik stekel,deljiva zadnja klop,servo volan,2×airbag,daljinsko centralno zaklepanje,meglenke,3 vrata,1.lastnik.

Megane: 1.6 (79kw) bencin, 100.000 prevoženih,ABS,klima,elekrični pomik stekel,servo volan,4×airbag,daljinsko centralno zaklepanje;5 vrat,deljiva zadnja klop,lite felne,1.lastnik.

Me mika, da bi zamenljal, ker je megane večji,varnejši (?), ma 5 vrat, lepše se pelje, boljši motor.
muči me le to da je 2000 letnik in ima že 100.000 prevoženih km.

kakšna so vaša mnenja? se splača? kak dolgo mi bo zdržal pleh, motor?

lp
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz bi na tvojem mestu menjal - sam se menjal 1:1 Kalosa 1.2 2006 z P206 1.6 2001 letnik. Žal mi ni bilo niti 5 minut.

Menjal sem zato, ker je bilo 1.2 odločno premalo (pa je imel več kw kot tvoj), poleg tega pa so se že po letu dni pojavljali problemi z menjalnikom (včasih ni šlo v rikverc). Sej je bil avto v garanciji, ampak če so že po enem letu problemi, kak bi bilo šele čez par let
tongue-1.gif


Pa varnost je tudi mene malo premamila, Kalos oz. Aveo je dobil porazne rezultate, 206 pa ima 4 zvezdice.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Eh, 100000km ni nič, a so imeli ta avto samo za v nedeljo k maši? 1.6 16v motor je med boljšimi izdelki od renaulta. Večjih problemov kot s puntom ne boš imel, bodo pa morebitni dražji. Malo je sicer že v tistih letih, ko sam po izkušnjah renaulta ne bi več imel, ampak glede na to kaj ponuja se boš mnogo bolje peljal kot s puntom
smile-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Preveri kdaj je bil delan veliki servis. Uradno je na 120.000, priporočajo na 90.000. Če še ni bil delan, pripravi dodatnih 500-.1000 EUR.

lp
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Jaz ne bi menjal. Avto je pač tvoj in ga poznaš.
smirk-1.gif

Sej mogoče pa ga hoče ravno zato menjat
grin1.gif
Se pa strinjam - nakup rabljenega avta je loterija, če si še nevemkak strokovnjak ti lahko kaj pobegne.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
A veš, da me čisto nič ne briga zakaj ni šlo. Če kupiš nov avto mora it v rikverc, pa če je nebo plavo ali črta na cesti neprekinjena.

Sej je šlo, če sem še enkrat stisnil sklopko, ampak je potem pri prestavljanju v rikverc nastal taki zvok kot takrat, ko ne stisneš čisto do konca sklopko in slišiš RKKRKRKRRRRKRRRR
rolleyes-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Torej Korejci še kar imajo take probleme... ne mi potem o "izboljšanju" kvalitete....

Je pa res da eni pri Mercedesu A niso našli rikverca nikakor... bil je sicer eden bolj prvih ampak vseeno, Mercedes.... Mogoče bi moral biti AMG Brabus Lorinser Carlsson pa bi šlo
hysterical-1.gif


Glede menjave pa... iz dežja pod kap
smirk-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Ti ne, je bilo v eni drugi temi tu na Alterju... Žal se mi pa ne da iskat.

Ker ko si ti omenil tisti KRRRRRRRRRRRCCC sem se takoj spomnil na 2 Hyundai Lantri. Tega se ni bilo za znebit drugače kot prešaltat na EU avte. No ja, punci pri 206ki tudi kdaj to ruži ampak P206 ima tudi poznano bolj zaenk menjalnik.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Aja, ok. No meni na 206-tki (tok-tok) deluje menjalnik brez najmanjšega problema. Pa tudi če bi kaj ružlo bi razumel - avto je star 7 let in ima 140k km, ne pa da je avto nov iz trgovine, pa so problemi
tongue-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Ups :D

Sem zgleda po tvoji garaži malce pljunil
grin1.gif


Pač, tak je, glede na puncin 206 ne bi nikoli kupil P206.... Sem vozil tudi enkrat novega in mi je ravno menjalnik ostal v spominu kot krneki (tak mehak, neizrazto ločene prestave... mogoče samo zaradi tega ker je pač avto bolj za voznice?).

Mogoče ma pa tvoj drug menjalnik (1.6?)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Torej Korejci še kar imajo take probleme... ne mi potem o "izboljšanju" kvalitete....

Hmm, menjalnik je nemške konstrukcije (ZF) in v osnovi enak kot v Opel-ih.
smile-1.gif

Dojče kvalitat?
evil.gif


Ogo

P.S. Tale problem pri rikvercu niti ni problem. Kot so že drugi napisali, še enkrat se pohodi sklopko in je. Da je nekdo šel avto menjavat zaradi tega pa ...
stupid-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Zato ker je drugačen menjalnik pametnjakoviču jedan. Se pa dogaja reč ki si jo omenil tudi na Opel-ih. In rešitev je, da še enkrat pritisneš sklopko. Al to nisi pogruntal? Jaz sem po vsega par poiskusih šaltanja v rikverc, ko reč ni šla "not" od prve. Pa tak pametnjakovič.
smile-1.gif


Ogo
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Vau, nisem vedel, da obstaja rešitev
rolleyes-1.gif
Pravim da me čisto nič ne briga zakaj ni šlo v rikverc, če kupim nov avto hočem da gre v rikverc, pa če je menjalnik od RR ali TAM-a.