Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Nimaš ti nad tem v kakšnem stanju boš prišel v DSO kaj dosti kontrole.

Da ne?
Kajenje, pitje akohola, debelost, fizično mirovanje - pretirana fizična aktivnost, droge, stres, neprimerno okolje (anhovo recimo)...sigurno blagodejno vplivajo na telo in možgane ne?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Da ne?
Kajenje, pitje akohola, debelost, fizično mirovanje - pretirana fizična aktivnost, droge, stres, neprimerno okolje (anhovo recimo)...sigurno blagodejno vplivajo na telo in možgane ne?
Aham ker samo to vpliva in nič drugega?
Pa v mehurčku živiš, da si popolnoma ločen od vsega negativnega?
Če boš tak sitn naprej boš ostal sam. Pol boš pa pri 69 šel po štengah in te bo fuknlo pa si boš kolk zlamal. In boš kaj sam doma nepokretn?
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Da ne?
Kajenje, pitje akohola, debelost, fizično mirovanje - pretirana fizična aktivnost, droge, stres, neprimerno okolje (anhovo recimo)...sigurno blagodejno vplivajo na telo in možgane ne?
To je sam nekaj procentov vsega, kar te lohk doleti. Tko da ja, lohk marsikaj narediš zase, ampak je to daleč od tega, da bi ti to garantiralo zdravje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Garantirana je samo smrt.

Ne bi rekel, da je samo nekaj %. Debelost je največji ubijalec. Blizu je alkohol in cigareti. Stres v modernem svetu pa lepo dobiva na vrednosti.

Valda, da je nekdo fasal genetski koktejl, ki ga bo slej ko prej dohitel, ampak to je bolj izjema.

Tudi največji "nadlogi" starostne dobe; alzheimerjeva in demenca sta povezani z napačnim življenjskim slogom in prehranjevanjem.

In zanimivo, marsikje se omenja, da se je odprlo DSOje tudi zaradi tega, da so starostniki prišli do potrebnega stika, ker so drugače, opazno, mentalno nazadovali. Ja no shit, kdaj pa boste odprli šole, kjer se tudi kaže vedno več psihični težav mladostnikov. Ampak ne..to pač ni SDS volilna baza.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Aham ker samo to vpliva in nič drugega?
Pa v mehurčku živiš, da si popolnoma ločen od vsega negativnega?
Če boš tak sitn naprej boš ostal sam. Pol boš pa pri 69 šel po štengah in te bo fuknlo pa si boš kolk zlamal. In boš kaj sam doma nepokretn?
Starejši kar jih poznam so umrli predvsem zaradi raka.Tasrečni so v parih mesecih , drugi so se mučli tudi 2 leti.
Spet eni nisi bili pri zdravniku 10 let drugi vsakih par mesecev.
pravilo je da ni pravila.

Tole da se vsakega rine v DSO je je problem sodobne družbe ker tako kot se otroke rine čimprej v vrtce šole se starostnike v domove.
A ni nekak normalno da si v krogu družine celo življenje? Po prebranem kakšne probleme imajo eni s svojimi otroci tudi to ne. In potem se bodo čudili da bodo na stara leta hirali ,sami v DSO jih.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.174
113
3a1Ni.gif
 
  • Haha
Reactions: Robert

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
upam, da bo takrat ze kaksen nov, bolj normalen, obraz na celj stranke. ampak dvomim, da bo jj kdaj spustil stranko iz rok in jo prepustil drugemu. jo bo prej razpustil.
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Mene zanima, kje so zapisani kakšni kontakti od preverjenih/kvalitetnih slov. zdravnikov/strokovnjakov, ki odgovarjajo na vprašanja o cepljenju? Sem iskal po netu, pa nisem našel nič smiselnega oz. uporabnega. Hvala, lp
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Moje vprašanje (za zdravnike, strokovnjake, lahko pa odgovori tudi kdo tu, ki je mogoče več prebiral mnenja strokovnjakov) bi bilo: Ali je po cepljenju potreben počitek v smislu da se ne sme opravljati fizičnih del oz. je količino dela po prejemu cepiva potrebno zmanjšati? Precej sem namreč rekreativno športno aktiven (praktično vsak dan), opravljam lažja fizična dela, pa bi me zanimalo če je po cepljenju potrebno za nekaj dni opustiti aktivnost oz. jo zmanjšati (ali bi blažji stranski učinki, ki menda niso zelo redki lahko onemogočali rekreacijo, fizično delo)? Nisem več rosno mlad, sem pa v ok kondiciji...
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
OK, zmerna aktivnost (sprehodi itd.) pa verjetno lahko? Ali je kje bolj podrobno opisano kaj je OK početi po cepljenju in kaj se odsvetuje?