Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Ej, držte se. Vsaj na operativni ravni neki štima. Tud po izkušnjah, ki jih imam zadnje dni sodeč.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.402
113
40
Lj
Evo danes cepljen, oziroma "čipiran" ,kaj naj rečem , ne opazim razlike razen, da imam boljši 5G signal in baterija se mi hitreje polni, če se ne javim v naslednjih 3 tednih sem podlegel cepivu

A ti zdaj ko so te sprogramirali, kaj bolj diši zdaj Ameriška tehnologija, mogoče tudi McDonalds?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.913
3.031
113
Evo danes cepljen, oziroma "čipiran" ,kaj naj rečem , ne opazim razlike razen, da imam boljši 5G signal in baterija se mi hitreje polni, če se ne javim v naslednjih 3 tednih sem podlegel cepivu

A misliš da bi mi dali 6 odmerek, da ga ne rabijo stran metat. Se "žrtvujem" zanj.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.382
3.473
113
Ja pa saj bi lahko malo skupaj zlilii.
Če so iz iste serije v flaške naliva li je itaq ista snov.

Samo je pač treba komplicirati.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Zakaj pa teh 'ostankov' iz teh flask, ce premalo ostane v eni za celo dozo, pac z injekcijo ne potegnejo tiste kolicine, ki pac ostane v flaski, preostanek do polne doze pa potegne iz nove flaske, s katero pac nadaljuje cepljenje?
Pac, ce iz flaske #10 ne potegnes celotne doze, ker je zmanjka, porines injekcijo v flasko #11 in iz flaske #11 potegnes se razliko do polne doze. Potem pa nadaljujes s flasko #11 do konca in ponovis vajo.

Tko bi bilo najoptimalneje koristiti cepivo. Sej to je logicno, a ni? Je kaksen poseben razlog, da se ne dela tako?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.314
-8.448
113
Jaz bi z veseljem pobral magari tudi samo polovičko doze.
Dej zrihti k imaš veze :evil:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.913
3.031
113
Zakaj pa teh 'ostankov' iz teh flask, ce premalo ostane v eni za celo dozo, pac z injekcijo ne potegnejo tiste kolicine, ki pac ostane v flaski, preostanek do polne doze pa potegne iz nove flaske, s katero pac nadaljuje cepljenje?
Pac, ce iz flaske #10 ne potegnes celotne doze, ker je zmanjka, porines injekcijo v flasko #11 in iz flaske #11 potegnes se razliko do polne doze. Potem pa nadaljujes s flasko #11 do konca in ponovis vajo.

Tko bi bilo najoptimalneje koristiti cepivo. Sej to je logicno, a ni? Je kaksen poseben razlog, da se ne dela tako?

Zadnjič sem na CNN poslušal predstavnika Pfizerja ki so v ameriki dovolili uporabo dodatne doze od preostalega cepiva, sledil jim je tudi UK. Bilo je rečeno, da se lahko porabi cepivo ki preostane za dodatno 6 dozo če ga je dovolj, cepiva iz različnih vial pa se ne sme uporabljati skupaj.
Tako sedaj američani uporabljajo 6 doz tam kjer je seveda preostanka cepiva dovolj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Zadnjič sem na CNN poslušal predstavnika Pfizerja ki so v ameriki dovolili uporabo dodatne doze od preostalega cepiva, sledil jim je tudi UK. Bilo je rečeno, da se lahko porabi cepivo ki preostane za dodatno 6 dozo če ga je dovolj, cepiva iz različnih vial pa se ne sme uporabljati skupaj.
Tako sedaj američani uporabljajo 6 doz tam kjer je seveda preostanka cepiva dovolj.
Razumem. Potem imajo že dobro razlog, zakaj temu tako, da se ne meša iz različnih vial.

Če pa je možnost uporabe šestih doz iz ene viale, bi bilo pa super.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.913
3.031
113
Razumem. Potem imajo že dobro razlog, zakaj temu tako, da se ne meša iz različnih vial.

Če pa je možnost uporabe šestih doz iz ene viale, bi bilo pa super.

Pri nas bo NIJZ verjetno bolj papeški od papeža, lahko pa da bo kak zdravnik šel na svojo roko, tako kot je že tisti iz kamnika predlagal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Je ze kdo pomislil na scenarij, da se starejsi ne bi hoteli cepiti in bodo se naprej filali bolnice in osmrtnice?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.802
-313
113
Je ze kdo pomislil na scenarij, da se starejsi ne bi hoteli cepiti in bodo se naprej filali bolnice in osmrtnice?
Enkrat jih bo moralo zmanjkat.
Me pa zanima, če so bodo potem kaj pokojnine zvišale.
Sedaj vseskozi razlagajo, da denarja za pokojnine ni, ker je upokojencev preveč. Kaj pa ko jih bo manj?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.249
3.395
113
Takrat se reče, da so pokojninsko reformo uspešno izvedli in da je treba po pameti naprej,....do naslednjič.