Ali je sel EGR po gobe?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Takole je na stvari. Pred 3 dnevi se mi je prizgala oranzna lucka - motor. Tester je pokazal da je EGR fuc. Zdaj pa me zanima, a je lahko mogoce kaj druga zanic, glede nato, da gre avto normalno (ne ugasa, normalno vlece, ne vrze ga v rezervni program) - recimo kaj manjsega oz. cenejsega? Sem pa od takrat naredil ze ca. 400 km, pa ni videti da bi bilo kaj narobe, saj gre avto isto kot je sel preden se je prizgala lucka. V nedeljo sem naredil 1000km po avtocesti, lucka se je prizgala pa v ponedeljek . A lahko kaj unicim, ce se se naprej tako vozim?

Avto je Passat B7, l. 2013, 2.0, 140 PS, prevozenih 207k km

Hvala
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
za EGR je možnih več napak oz opisov, bo treba opis napake dobiti malo natančneje, ne le "EGR FUČ", saj to dejansko ne piše ;)je pa elektronski, tako da se ga da aktivirati in preveriti, če se premika + pregledati, ali je zapacan

motor sesa pri zaprtem 100% zraka, kar vidi prek merilca pretoka zraka; v primeru, da pomeri le 70 ve, da je EGR 30% odprt
prav tako če bi moral pomeriti 100, pomeri pa 70, ve, da je egr ostal odprt (zataknjen), ali pa je celo lahko luknja med merilcem pretoka zraka in turbino, npr na sesalni cevi
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Pr men je bil AGR ventil. Lučka je občasno posvetila. Občasno mi je avto pocukal pri nizkih obratih, na koncu mi je pa stalno v servisni režim metalo. Ponavadi takrat ko se je avto segrel nekje na 60-70°C
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
lol zakaj bi bilo prepozno?
sprašujem zaradi tega,ker po update precej pogosteje crkavajo EGRji...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Do oktobra 2k18 so brezplačno zamenjali EGR.. Od takrat naprej se lahko jebeš. Jaz sem downgrejdal na originalno mapo, blindiral egr in vrgel ven dpf. Avto je končno zadihal.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Do oktobra 2k18 so brezplačno zamenjali EGR.. Od takrat naprej se lahko jebeš. Jaz sem downgrejdal na originalno mapo, blindiral egr in vrgel ven dpf. Avto je končno zadihal.

Super, da lahko ostali dihamo tvoje zastonjkarstvo. Pametni reveži, ki nimate niti za vzdrževanje starih avtov.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nabijem na krščen duš tvoje zastonjkarstvo, avto je 2012 :) Dokler pridem čez tehničnega (pa tudi ko nebom, bom) in plačujem vse dajatve se mi kratko jebe za vse tebi podobno misleče :)

Pametni smo popravli tisto kar so zajebali drugi. Verjetno si ti edini revež kateri svojemu holzwagnu ni privoščil upgrejda..

Go plant a tree and shut up :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Nabijem na krščen duš tvoje zastonjkarstvo, avto je 2012 :) Dokler pridem čez tehničnega (pa tudi ko nebom, bom) in plačujem vse dajatve se mi kratko jebe za vse tebi podobno misleče :)

Pametni smo popravli tisto kar so zajebali drugi. Verjetno si ti edini revež kateri svojemu holzwagnu ni privoščil upgrejda..

Go plant a tree and shut up :)

Saj je jasno, da taki prav pametni niste, ampak, da si pa tako zabit, je pa tudi svoj dosežek.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
hmmmm....kaj pa sedaj....od prejsnje nedelje mi lucka ne gori vec, od takrat pa sem naredil ze ca. 500 km. A je dobro, da vseeno menjam EGR, ali se lahko cisto normalno vozim in ga pac menjam, ko se mi bo naslednjic prizgala lucka? Mehanik mi je svetoval slednje. A je lahko to, da ne menjam EGRa, zdaj ko lucka vec ne gori, slabo za DPF?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Saj je jasno, da taki prav pametni niste, ampak, da si pa tako zabit, je pa tudi svoj dosežek.

moji dosežki in izkušnje govorijo svoje. tvojih še nisem nikjer zasledil :) če bi malo raziskal preden streljaš neumnosti potem se nebi tako pogovarjala ...pa tudi nebi o tem kdo je zabit, žal v tej temi nisi dodal nič konkretnega kar bi bilo dejansko uporabno..

DMX : če egr ne deluje prav je slabše za dpf. Zamenjaj ali blindiraj čimprej preden se dpf zabije in boš naredil še dodaten stroškek. koliko km ima avto? realnih? ponavadi egr odleti tam po dobrih 200k.. če zamenjaš boš spet dober za 50-100k zaradi updejta. Zamenjaj egr ter pelji k nekomu z magicboxom kateri bo downgrejdal ecu na mapo pred nox updejtom. voila problem solved, case closed.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
No, mislim, da hvaljenje o goljufanju zakonov, predpisov in zdrave pameti ne sodi med osebne dosežke. Toliko imamo povedati čez balkan in njihove "iznajdljive" metode, pa sami nismo čisto nič boljši. Skupni imenovalec je isti. Tisti, ki nimajo in jim je čisto vseeno za vse, bodo pač iskali vse možne luknje, da oni pridejo čez bolje. In na to bodo še zelo ponosni, kot vidimo v tej temi. V svoji mali skupinici so carji, celo zelo uspešni, dlje pa itak ne vidijo.

Da bo v duhu teme, pa sem sam imel pred par leti tudi VAGov avto z 2.0 dizlom, ki mu je odletel EGR. Zadeva je bila grdo draga in sem pač požrl, a kaj ko je nato prišel dizelgate in je šel avto na update. Po njem se je za njim kadilo veliko pogosteje kot prej (čiščenje) in sem se odločil, da ne mislim čakat na naslednje odpovedi zaradi tuje nesposobnosti. Avto sem prodal in kupil drugega (ne iz VAG koncerna) in s tem preložil problem na naslednjega kupca. Sem zato kaj boljši kot zgornji? Verjetno ne, a luknje čez sistem še vedno ne bi naredil, če nimaš dobrega zaledja na tehničnem in ti ni čisto vseeno kaj dihaš tudi sam.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Saj menda Slovenija je na Balkanu, kako le bi bilo kaj drugače. Odgovori povprečnega uporabnika blindiranega in DPF odstranjenega smrdljivca. Bi rekel, da so ljudje, ki dajo zamenjat EGR, DPF žal v manjšini, verjetno 10 %.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
moji dosežki in izkušnje govorijo svoje. tvojih še nisem nikjer zasledil :) če bi malo raziskal preden streljaš neumnosti potem se nebi tako pogovarjala ...pa tudi nebi o tem kdo je zabit, žal v tej temi nisi dodal nič konkretnega kar bi bilo dejansko uporabno..

DMX : če egr ne deluje prav je slabše za dpf. Zamenjaj ali blindiraj čimprej preden se dpf zabije in boš naredil še dodaten stroškek. koliko km ima avto? realnih? ponavadi egr odleti tam po dobrih 200k.. če zamenjaš boš spet dober za 50-100k zaradi updejta. Zamenjaj egr ter pelji k nekomu z magicboxom kateri bo downgrejdal ecu na mapo pred nox updejtom. voila problem solved, case closed.

Avto ima 208k km, lucka se mi je prizgala pred ca. 1000km, ampak ugasnila po par dnevih in od takrat sem naredil ze ca. 600km (samo danes vec kot 100). Kolko je strosek DPFja?

Hvala