Problen Corsa 1.0

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.417
113
Corsa 1.0 12V l.98 140k km, puncin avto, dobila od sestre, 1. roka

Avto v prostem teku ropota, zvok prihaja iz motorja.

Zagon rabi 3,4 s zaganjanja, da prime, sedaj ko je mraz se vec in kaksenkrat ce ne das malo gasa sploh ne vzge. Ko vzge je min. po posluhu okoli, se raje pa pod 700 o/min. Ce das gas ne nabere takoj obratov, ce pa das gas do konca sploh ne dobi nikakrsnih obratov. Vcasih tudi ugasne. Ko se segreje deluje dokaj normalno. Med voznjo se kaksenkrat prizge kontrolna oranzna lucka. Ravno tako med voznjo ko das gas do konca avto malo zamori. Tudi ko je sgret avto v pr. teku ropota.

Tester kaze da je vse v redu. Na novo programirano, isto kot prej. Kolega (dober) mehanik je menjal bobino in nic, isto, brez idej kaj bi bilo, razen, da se zacne menjat kos za kosom. Uraden servis isto, brez kakrsnihkoli idej, kaj bi bilo. Nikoli niso odpravili.

Hvala za pomoc vnaprej.

LP





P.S. Ce je kdo ki je reg. na opelforumu to tud tam objavil, bi bil zlo halezen.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Verjetno LMM. Poceni ponaredki pomagajo samo par mesecev. Tester bo težko zaznal napako, če je res zanič se vidi na vrednosti pretoka zraka.

To z ropotanjem nima veze, ponavadi poči ali pa se odlomi cev izpuha pri katalizatorju. Ponavadi zaradi tega ker se odlomi nosilec katalizatorja pri bloku.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.417
113
LMM?
Ropotanje vem da nima veze s tem. Prihaja pa to ropotanje iz motorja. Kolektor in izpusna cev je vse OK.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
LMM je merilec pretoka zraka.

Lahko ropota tudi vodna črpalka, ampak večinoma izpuh. Je pa zelo težko ugotoviti če je res izpuh ker na prvi pogled ne izgleda tako. Preveri še enkrat, do sedaj je bilo treba to še na vsakem takem motorju popravljati.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.417
113
A nimajo lmm samo turbasi? Je bila tud zetava z izpuhom, odpravljena. Ropot pa prihaja iz motorja.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Ne, turbina nima s tem nobene veze. Pri tvojem avtu se nahaja takoj za ohišjem zr. filtra. Senzor je v plastiki v obliki valja, nanj pa pelje konektor z 4 pini. Če lahko kje dobiš probnega ga lahko zamenjaš v nekaj minutah.

Da preveriš če ropota vodna črpalka lahko vzameš jermen dol da vidiš če bo zvok izginil.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Punca ima isto corsico, pa je ropotala ko jo je kupla (ona zdaj tretji lastnik), pa je bilo treba menjat nek gibljivi spoj pri izpuhu (tam ko pride cev na mašino se mi zdi?). Tisto je takrat bilo zamenjano in zdaj po dveh letih spet začenja bit glasen, itq gre v roku enega meseca na redni servis.
Se mi je pa tudi že zgodilo, da ni hotla vžgat brez dodanega plina. Najprej sem posumil akumulator (štromar pač) in se mi zdi da je zdaj po menjavi bolje (prej je bil še originalen). Za primerjavo, na vžigu je napetost padla na 8,5V medtem ko recimo twingotu ne pade dosti pod 11V.


lp
Peter