Akumulatorske kosilnice

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
vem ja, zaradi tega sem vzel to kosilnico, mi je pa res škoda teh 100€, bi jih raje zapravil za laksarco
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Za košnjo ob ograji ter ob težko dostopnih mestih moram kupit novo lakserco, ker je nahrbtni shittysaki crknil in se ga ne splača rihtat. Dejansko bi za moje potrebe zadostovala tudi baterijska, ker glavnino itak pokosim z traktorčkom, laksanja je mogoče kakšna ura.


Ima kdo karkoli podobnega, kako se mu obnese? V poštev pride samo makita, ker že imam baterije.

Hvala :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Odlično Husqvarno mi je požrla rja :( Gledam te baterijske kosilnice in mi ni jasno kake podatke sploh naj gledam? Ker mi vsi ti vati in volti nič ne povedo koliko rabim, da pokosim 500m2.
Konkretno recimo ta powerworks iz bauhausa za 260€. Koliko m2 to ca. pokosi z eno baterijo?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Za košnjo ob ograji ter ob težko dostopnih mestih moram kupit novo lakserco, ker je nahrbtni shittysaki crknil in se ga ne splača rihtat. Dejansko bi za moje potrebe zadostovala tudi baterijska, ker glavnino itak pokosim z traktorčkom, laksanja je mogoče kakšna ura.


Ima kdo karkoli podobnega, kako se mu obnese? V poštev pride samo makita, ker že imam baterije.

Hvala :)

O tem modelu ti ne znam nič povedat, imam pa DUR181 in sem se zanjo dolgo odločal, ker z električno na 200V nisem imel neke dobre izkušnje... saj kosilo je, ampaj le bolj travo. Kako suho travo in kako debelejšo bilko in debelejši plevel (npr divji hren, tropotec ipd) že ni zmogla več. No z DUR181 gre tudi to vse brez težav. Sem imel namen jo rabit le za ob robovih, kjer s kosilnico pač ne prideš blizu, za okoli grmov in dreves in vse to zmore brez težav. Z eno baterijo 3Ah je nekje 40min košnje, če je kaj bolj debele in trde trave ali bilk tam okoli 30min. Se pa odpravim z njo pokosit tudi kako goščavo, gre tudi skozi to, le nitko bolj rabi in seveda radij rezanja, 25cm je že tako malo, v resnici pa je še par cm manj. Ker je tale tvoj ogledan model bolj zmogljiv, bi rekel, da ni smelo bit nekih posebnih težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odlično Husqvarno mi je požrla rja :( Gledam te baterijske kosilnice in mi ni jasno kake podatke sploh naj gledam? Ker mi vsi ti vati in volti nič ne povedo koliko rabim, da pokosim 500m2.
Konkretno recimo ta powerworks iz bauhausa za 260€. Koliko m2 to ca. pokosi z eno baterijo?
Mislim, da sta dve baterijo v kompletu - no brainer!
Več V boljša. Sem za "igranje po ravnem" 150m2 kupil Einhell 18V, pa mi je kar malo žal, ker na kaem večjem šopu trave, malo zajamra.
Mi imamo 48V, drugače pa enako kosilnico, v hrib gonimo in porabimo eno in pol baterijo za 600m2
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Hvala. Se pravi teh 82V bi moralo biti več kot dovolj za 500m2.
Powerworks - je to vsaj približno kvalitetno, ali bolj potrošna roba za ca. 4 leta?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
10 let splošne in 5 let garancije na baterijo - kaj hočeš še več? Drugače je 82V serija označena pri Powerworks kot profi. Mi smo z 48V zelo zadovoljni.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Res je, nimaš kaj za študirat :) veš mogoče če je školjka plastična ali železna? Ker zdajšnjo mi je rja požrla, ker sem len pri čiščenju.
Kako pa je kaj z močjo? To verjetno nima veze s tem kako dolgo baterija zdrži? Zanima me predvsem če požre tudi visoko travo in kako listje. Ker listje se mi ne da grabit jeseni in ga lepo s kosilnico pokosim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naša je cela plastična - taka bolj kompaktna plastika.

Trava do 15 cm ni problem, bo pa baterijo bolj žrlo, suho listje ni problem - se ti bo pa koš hitro nafilal.
Sem pa ugotovil, da je najlažje tedensko kosit pa gre hitreje in lažje skoz.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sam tudi kupujem laksarco za košnjo po novi parceli (cca. 8 arov travnatih površin). Teren je zelo mehak (sveže nasutje), vmes je kar precej manjšega kamenja in trenutno raste gor plevel vseh vrst, tako da mislim da klasična kosilnica ni primerna.

Načeloma sem gledal da bi kupil neko bencinsko zadevo za ~200€, ampak če se lahko baterijska laksarca približa temu znesku, potem je tudi to opcija. Mi pa je avtonomija zelo pomembna, saj želim vse pokositi v enem šusu, zaenkrat pa še žal nimam možnosti polnenja na tej lokaciji.

Kakšne so sploh avtonomije teh manjših baterij? Recimo tista Makita z 18V / 3Ah baterijo. Na oko bi rekel da je to cca. 15-20 min avtonomije, ampak lahko da se motim. Kakšne real-life izkušnje bi mi seveda zelo prav prišle.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Laksarce s temi baterijami za orodje niso bogvekaj glede avtonomije ali pa moči, pač fizika naredi svoje. Če govorimo o teh močnejših laksarcah potem je problem zaloga energije iz klasičnih battery packov. Kaj ti pomeni 20 min resnega dela (in koliko baterij imaš na voljo za rezervo) pa veš sam. Imaš tudi pri profi opremo v tem segmentu (recimo Hitachi in Makita vem da jo imata) opcijo z nahrbtnimi battery packi (ranga 50Ah pri 36V, se pravi ene 10-20x toliko kot so kapacitete baterij v ročnih orodjih).

So pa mase teh tavelikih bencinskih laksarc skupaj z baterijo že večje od klasičnih 25ccm prdul. Glede na ceno in output je pomojem nakup nesmiseln naparam bencinu, je pa prednost če imaš doma že baterije in če ti je recimo pomembno tišje delovanje (uporabljaš v urbanem okolju v nedeljo zjutraj) ter jasno enostavnost uporabe baterijske kose napram ICE.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Sam tudi kupujem laksarco za košnjo po novi parceli (cca. 8 arov travnatih površin). Teren je zelo mehak (sveže nasutje), vmes je kar precej manjšega kamenja in trenutno raste gor plevel vseh vrst, tako da mislim da klasična kosilnica ni primerna.

Načeloma sem gledal da bi kupil neko bencinsko zadevo za ~200€, ampak če se lahko baterijska laksarca približa temu znesku, potem je tudi to opcija. Mi pa je avtonomija zelo pomembna, saj želim vse pokositi v enem šusu, zaenkrat pa še žal nimam možnosti polnenja na tej lokaciji.

Kakšne so sploh avtonomije teh manjših baterij? Recimo tista Makita z 18V / 3Ah baterijo. Na oko bi rekel da je to cca. 15-20 min avtonomije, ampak lahko da se motim. Kakšne real-life izkušnje bi mi seveda zelo prav prišle.

Če misliš na DUR181, potem ti iz moje izkušnje povem nekje 40-45min z 3Ah baterijo, če je trava nizka, mehka, pač običajen travnik, košnja okoli dreves, grmov in ob robovih in zidovih itd. Če gre za pol metra visoko travo, šopi plevela in še kaj suhega vmes, potem nekje 30min. Računaj tudi, da nekje zadnjih 10min dela opazno slabše. Vem, da ti nič ne pomeni, ker praviš da nimaš kje polnit, ampak baterija 3Ah se na RC polnilcu napolni v 20minutah.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Laksarce s temi baterijami za orodje niso bogvekaj glede avtonomije ali pa moči, pač fizika naredi svoje. Če govorimo o teh močnejših laksarcah potem je problem zaloga energije iz klasičnih battery packov. Kaj ti pomeni 20 min resnega dela (in koliko baterij imaš na voljo za rezervo) pa veš sam. Imaš tudi pri profi opremo v tem segmentu (recimo Hitachi in Makita vem da jo imata) opcijo z nahrbtnimi battery packi (ranga 50Ah pri 36V, se pravi ene 10-20x toliko kot so kapacitete baterij v ročnih orodjih).

So pa mase teh tavelikih bencinskih laksarc skupaj z baterijo že večje od klasičnih 25ccm prdul. Glede na ceno in output je pomojem nakup nesmiseln naparam bencinu, je pa prednost če imaš doma že baterije in če ti je recimo pomembno tišje delovanje (uporabljaš v urbanem okolju v nedeljo zjutraj) ter jasno enostavnost uporabe baterijske kose napram ICE.

Misliš rečt "mase teh tavelikih BATERIJSKIH laksarc skupaj z baterijo že večje od klasičnih 25ccm prdul." Se strinjam ja, ampak na hrbtu jažje nosi 5kg baterij, ki je čista in samo teža, kot pa prdulco, ki trese, kadi, ropota se ugaša in si jo moraš dajat dol za užigat itd. Baterijske imajo pa velik minus v ceni, ker jo ekonomsko ne upravičiš samo z nakupom, za 500€ razlike v ceni imaš 500L benze kar je zadosti za 10let košnje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ok, hvala za odgovore. To pomeni da z dvema baterijama dokaj gladko pridem skozi in ju niti ne bo treba polniti vmes med košnjo. Ali pač?

Je pa res, da bo ta laksarca bolj začasne narave, saj bo na dolgi rok urejena trava in potem košnja s klasično kosilnico (mogoče celo robot). Tako da ne bi ravno dajal kaj dosti več kot ~200€, ker alternativa je še vedno da kupim neko poceni bencinsko za ~100€.

Razen da seveda kombiniram baterije še z drugimi "stroji", ki jih bom v prihodnosti verjetno tudi rabil (pormašine, obrezovalniki žive meje itd.). Tukaj se mi zdi da je Makita malo v prednosti, saj Husqvarna recimo nima takšnega širokega nabora naprav (pormašine ipd.).
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
2x 3Ah si ne bi upal trdit, da je dovolj za 800m2... Bi moarl poskusit, sicer naročiš 1x3Ah in oceniš ali si na polovici. Če nisi, potem imaš baterije do 6Ah..
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sem že naročil. Pravi kolega kateri mi dobavlja makito, da novejša serija z dvema baterijama (BL motor) zdrži debelo uro konkretnega drgnjenja.. 20 min je z 3Ah baterijo na 18v lakserci.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest pa rabim koso na baterije. sicer vecino dela naredi robotek Worx ampak po robovih pa moram še vedno z koso it.
Sem gledal od Worxa koso z 20v baterijo, verjetno bo to dosti. Travel ej za cca 500m2.. ima kdo izkusnje koliko casa taka baterija zdrzi?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jest pa rabim koso na baterije. sicer vecino dela naredi robotek Worx ampak po robovih pa moram še vedno z koso it.
Sem gledal od Worxa koso z 20v baterijo, verjetno bo to dosti. Travel ej za cca 500m2.. ima kdo izkusnje koliko casa taka baterija zdrzi?

Če misliš tiste generične kitajce (BTW na aliexpresu dobiš koso+polnilec+1x2000mah baterijo za 65-70EUR (firma prostormer), skladišče na poljskem ali španiji [pride v enem tednu]) potem delajo "na polno" enih 30 min z eno baterijo (2000mah). Dobiš tudi 4000mah baterije (slaba ura dela).

Imam doma, primarno zato ker je okoli hiše par zaplat travice in robov, ki jih je pametno kosit vsakih 14 dni da lepo zgleda (pa se mi bencinarce ne da sploh zakurblat za to malenkost). Tale kosa čisto lepo opravi tako delo, pomulči tudi debelostebelne stvari (regrat in zajčja zel) v bistvu moči zmanjka samo kdar se lotiš večje trave v rušah.

Torej če misliš 500m2 kosit samo po robovih za robotom bo dovolj, če misliš pa dejansko 500m2 trave pokosit s tem kavnim mlinčkom bo pa malo neefektivno porabljen tvoj čas! ;)