Akumulatorske kosilnice

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
No pa je še meni ratalo. :cool:
V LJ v BTCju sem dobil 82V, 51cm samohodno s 5Ah in polnilcem za 350€.
Ta komplet je bil prej 700€.

Cena je pa taka izključno ker so v bauhausu zaj...
Na deklaracijski nalepki na škatli namreč piše brez baterije in polnilca. Na škatli je pa nalepka battery & charger included...
Sem fehtal prodajalca, da odpreva štaklo če vse štima in ker je bila noter 5Ah baterija in polnilec sem seveda vzel.

Sem jo pa že nekaj časa planiral vzeti v AT bauhausu kjer je bila brez baterije in polnilca že lep čas v akciji za 330€. Z baterijo in polnilcem bi me potem prišla okoli 500€.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
No pa je še meni ratalo. :cool:
V LJ v BTCju sem dobil 82V, 51cm samohodno s 5Ah in polnilcem za 350€.
Ta komplet je bil prej 700€.

Cena je pa taka izključno ker so v bauhausu zaj...
Na deklaracijski nalepki na škatli namreč piše brez baterije in polnilca. Na škatli je pa nalepka battery & charger included...
Sem fehtal prodajalca, da odpreva štaklo če vse štima in ker je bila noter 5Ah baterija in polnilec sem seveda vzel.

Sem jo pa že nekaj časa planiral vzeti v AT bauhausu kjer je bila brez baterije in polnilca že lep čas v akciji za 330€. Z baterijo in polnilcem bi me potem prišla okoli 500€.

Katero si pa to nabavil če se sme vedet?
A v Bauhausu zdaj ta kiks že poznajo?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Katero si pa to nabavil če se sme vedet?
A v Bauhausu zdaj ta kiks že poznajo?
Ali ne vedo ali pa jim je vseeno.
Kot sem ze napisal sem vzel najmocnejso izvedbo. Torej 82V, 51cm široko s pogonom ( samohodna).
Glede na to da imajo 46cm brez pogona za 300e sploh ni dileme pri izbiri.
 
Nazadnje urejeno:

jurcek82

Zelenc'
10. apr 2020
10
1
3
Odlično. Potem se še da dobit. :)
Jaz sem tudi pri laksarci dobil zraven baterijo in polnilec...samo se je že prodajala tako.
Za baterije ne vem kako bodo dobavljive, sem pa našel, da baterije obnavljajo in zrihtajo v isto ohišje...verjetno tudi te 82V...
Drugače pa ista kosilnica v Merkurju Greenworks 630€, pa z manjšo baterijo ;)
 

jurcek82

Zelenc'
10. apr 2020
10
1
3

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Je res. Verjetno se bo dalo tudi doma mal mojstra naredit pa poigrat in zamenjat slabe kose... bomo videli.
Drugače pa, samo shranjevanje baterij, za same lipo baterije ni priporočljivo hranit povsem napolnjene, lahko da tudi pri teh velja tako...kar mam izkušenj iz modelarstav.. :p
Ja tudi za li-ion je najboljše med 40% in 60%.
Battery pack bi si jaz upal sam narest. Edini "kunšt" je lotanje celic za kar je priporočlivo da imaš aparat za švasanje kontaktov s "kratkim" a velikim tokom.
https://hackaday.io/project/158858-18650-spot-welder-car-battery-powered

Zaščito pred pre-napolnjenjem in pre-izpraznjenjem pa itak lahko kupiš že narejeno...
Opcija je tudi da v Hoferju kupiš dva 40V packa po 35€, in če ju vežeš zaporedno in imaš za 70€ rezervno/novo baterijo...
https://www.alter.si/tema/hofer-20v-40v-li-ion-baterije.2669920/
 

pubi

Zelenc'
22. dec 2007
6
0
1
Živijo,

a je v LJ v BTCju 82V / 51cm / samohodno / 5Ah + polnilec/ še za dobit za 350€? Kdo ve morda?

Sem sicer prebral poste za nazaj, pa nisem čist siguren, a je ta sedaj "najboljša" od omenjenih treh (60V,48V,82V)?

Je morda kdo delal primerjavo z Einhell akumulatorska samohodna kosilnica GE-CM 36/47 S HW?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Živijo,

a je v LJ v BTCju 82V / 51cm / samohodno / 5Ah + polnilec/ še za dobit za 350€? Kdo ve morda?

Sem sicer prebral poste za nazaj, pa nisem čist siguren, a je ta sedaj "najboljša" od omenjenih treh (60V,48V,82V)?

Je morda kdo delal primerjavo z Einhell akumulatorska samohodna kosilnica GE-CM 36/47 S HW?
Jaz sem jo tam dobil 4 dni nazaj v petek...
Načeloma je tako, da višja napetost pomeni tudi večjo moč... sigurno ne škodi, da se kosilnica manj matra in bo verjetno dlje časa delala brez okvar.

Npr. če imaš nek univerzalen motor in nanj obesiš 40V ali pa je 80V to pomeni, da bo v drugem primeru na njemu 4x večja moč. P=U^2/R.
V praksi je to seveda težko primerjati. Podobno kot kuhinjski roboti eni so 1500W (Bosch) drugi pa samo 300W (Kitchenaid) pa naj bi bili slednji enako dobri ali celo boljši... (Jaz imam doma raje Bosch s 1500W :p , ker bolj verjamem fiziki kot marketingu...)
 

pubi

Zelenc'
22. dec 2007
6
0
1
Jaz sem jo tam dobil 4 dni nazaj v petek...
Načeloma je tako, da višja napetost pomeni tudi večjo moč... sigurno ne škodi, da se kosilnica manj matra in bo verjetno dlje časa delala brez okvar.

Npr. če imaš idealen motor in nanj obesiš 40V ali pa je 80V to pomeni, da bo v drugem primeru na njemu 4x večja moč. P=U^2/R.
V praksi je to seveda težko primerjati. Podobno kot kuhinjski roboti eni so 1500W (Bosch) drugi pa samo 300W (Kitchenaid) pa naj bi bili slednji enako dobri ali celo boljši... (Jaz imam doma raje Bosch s 1500W :p )

Sem sedaj pregledal vse kataloge online in vidim, da je ni nikjer... sem 100km od Ljubljane pa bi se rad nekako prepričal... V fizičnem katalogu so bile, al kako?
 

pubi

Zelenc'
22. dec 2007
6
0
1
Sem dobil v MBju...

Btw, je kdo zasledil podatek, koliko ur neprestanoma lahko kosis? (Npr ali lahko dva kompleta baterij brez prestanka).
Glede naklona verjetn ni omejitev pri bat. kosilnicah?
 

whatever

Zelenc'
10. feb 2020
3
0
1
Tudi sam sem pred nakupom kosilnice.
Imam za pokosit cca 80 m2 trave na ravni površini.


Od tasta sem si prejsnje leto sposodil nekaj krat elektricno (trava ja na novo posejana - novogradnja), vendar je kabel zelo moteč in elektricne res ne bi imel.
Ker zivim v soseski in ker nimam nic zahtevnega za kosit, ne rabim benzinske in bi vzel akumulatorsko.

Rad bi samo povedal, da sem na koncu vzel v Bauhausu Powerworks P48LM41K4, siroko 41 cm, za 230 € skupaj z baterijo in polnilcem.

kosi.jpg



Do zdaj sem 2x kosil in je za moje potrebe dovolj močna.
Na bateriji so 4 lučke, ki kazejo stanje baterije ; po vsaki košnji sem porabil "eno lučko", kar je 25% in po dveh košnjah je to 50%. Se ko se malo streniram, bo baterija sigurno zdrzala 5 košenj (seveda z leti upade kapaciteta). Za vsako košnjo sem porabil ~12 minut. Baterija se do zdaj ni niti malo segrela.
Po vsaki uporabi baterijo vzamem ven in jo dam na polico.

Fajn se tudi zloži.
20200503-121909.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi jaz imam to že eno leto, Kosim 150 kv.m in pri tem porabim polovico kapacitete baterije. Pred vsako košnjo jo napolnim, greje se pa nič.