airbag

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.657
14.363
113
čist odvisno ja.. eni se privezujejo že od nekdaj, eni nikoli, eni pa po nesreči, poznam kar nekaj takih
grin1.gif


drgač pa osebno ne peljem nikogar v avtu če ni privezan... mi v primeru nesreče ne bo nikogar zmetaval po avtu, če pa komu kej ni všeč pa nej gre peš. pa pika.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
144
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
čist odvisno ja.. eni se privezujejo že od nekdaj, eni nikoli, eni pa po nesreči, poznam kar nekaj takih
grin1.gif


drgač pa osebno ne peljem nikogar v avtu če ni privezan... mi v primeru nesreče ne bo nikogar zmetaval po avtu, če pa komu kej ni všeč pa nej gre peš. pa pika.

Pr tvojih konjih bolj da si privezan
grin1.gif

Jst mam tako deformacijo, da ko avto sam na dvorišču prestavm se že hočm prvezat
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.657
14.363
113
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Pr tvojih konjih bolj da si privezan
grin1.gif

lol, govoril sem tko čist na splošno.. tega se držim ne glede na avto ki ga vozim
zmaga.gif



Citat:
Uporabnik CupraR pravi:Jst mam tako deformacijo, da ko avto sam na dvorišču prestavm se že hočm prvezat
grin1.gif

menim da s tako deformacijo lahko vseeno brezskrbno živiš, tko da...
grin1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
[
Jst mam tako deformacijo, da ko avto sam na dvorišču prestavm se že hočm prvezat
grin1.gif

Tudi jaz imam takšno deformacijo. Če nisem privezan, sploh ne morem voziti, pačetudi samo premaknem avto.
Imam pa kolega, ki se nikoli ne priveže. Imel je prometno nesrečo in bi umrl če bi bil privezan (to je njegova izmišljotina).
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Imel je prometno nesrečo in bi umrl če bi bil privezan (to je njegova izmišljotina).

100% so tudi takšne situacije. Ampak dosti več nas je pa takšnih, ki nam je ravno uporaba varnostnega pasu rešila življenje. Zato pa so razni izgovori, zaradi katerih ne more nekdo bit pripasan so totalna bedarija. Razumem edino nosečnice...vsi ostali razlogi samo metanja peska v oči. V lastne oči...
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Imel je prometno nesrečo in bi umrl če bi bil privezan (to je njegova izmišljotina).

100% so tudi takšne situacije. Ampak dosti več nas je pa takšnih, ki nam je ravno uporaba varnostnega pasu rešila življenje. Zato pa so razni izgovori, zaradi katerih ne more nekdo bit pripasan so totalna bedarija. Razumem edino nosečnice...vsi ostali razlogi samo metanja peska v oči. V lastne oči...

Podobno se je zgodilo moji punci (še preden sva se spoznala). Bila je sopotnica v avtu. Tip ki je vozil, pa je v križišču izsilil avtobus
stupid-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Imel je prometno nesrečo in bi umrl če bi bil privezan (to je njegova izmišljotina).

100% so tudi takšne situacije. Ampak dosti več nas je pa takšnih, ki nam je ravno uporaba varnostnega pasu rešila življenje. Zato pa so razni izgovori, zaradi katerih ne more nekdo bit pripasan so totalna bedarija. Razumem edino nosečnice...vsi ostali razlogi samo metanja peska v oči. V lastne oči...

V njegovem primeru pač ni bilo tako. Obrnil se je na streho, streha avta je bila "znižana" za cca. 10 cm, B stebriček pa je bil premaknjen tudi za približno 10 cm (ni bila neka huda brzina).
Se pa strinjam, da obstajajo situacije, kjer je bolje biti neprivezan (npr stari avtomobili brez vzglavnikov), ampak ta % je tako majhen, da jaz raje ne tvegam in se vedno privezujem. To niti ne jemljem kot neko oviro ali nevšečnost, ker mi je postalo samo po sebi samoumevno.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
aja drugače pa opažam da se mlade generacije vse privežejo še preden obrnejo ključ v avtu

Res je.. jaz se sploh peljat ne morem, če nisem privezan
smile-1.gif
nekaj manjka, slab občutek..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
144
63
JAh j. ga res je preveč od situacije odvisno, lahko nepripasan bolje odneseš, to nikol ne morš vedt
smirk-1.gif

Je pa sigurno večji % da če si pripasan da jo bolje odneseš..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kolegu sta se v Civicu l. 2000 odprla oba, pa je sam sedel not, zaletel pa se je samo na svoji strani spredaj.

Po moje je odvisno od avta, je pa sigurno uporabno če ima senzorje kje kdo sedi, ker brezveze, da imaš recimo 8 airbagov, se sam zaletiš spredaj in imaš stroškov z nakupom novih več kot če bi nov avto kupil...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
144
63
Logično, ker ma še one way sistem, sam 2vreče
smirk-1.gif
ko poč se odpre..
Čim so še stranske je čist drug sistem-vsaj pr Hondi (volan ne morš dat v tisto verzijo k nima stranskih) tako da mislm da je tudi čisto drug sistem kdaj se vreče in koliko se jih sproži..