Agregat

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Poznam tudi sam težave s skurjeno invertersko elektroniko na hondah, in če se njim dogaja verjamem da se kitajcem toliko bolj. Je pa tu stvar odvisna od pričakovanja. Če imaš tak agregat kot backup za v hišo ko crkne elektrika (1-2x na leto po par ur) pa mogoče ga 2x letno še malo odpelješ kam na piknik in pokuriš 2 tanka goriva potem bo delal desetletje brez problema. Lahko ga imaš za barko ali za vikend, kjer ga uporabljaš občasno (dnevno po en tank goriva) vmes pa počiva in bo služil tudi par let BP. Temu so ti namenjeni.

Če rabiš nonstop, potem kupiš nekaj z hondinim, B&s ipd. motorjem in AVR regulacijo in tisto bo delalo par 1000 UR brez problema za precej nižjo ceno. Je pa res da nima več 10-20kg da primeš in neseš ampak moraš že peljat ali pa nosti v dveh. Če imaš gor kakšno občlutljivo elektroniko priključeno je pa še vedno bolj pametno dat 200-300EUR za dober UPS z regulacijo vmes na linijo, ker tile inverterji v agregatih so dokaj rizični in če/ko odleti bo scvrlo tudi takega porabnika.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Hja, težka scena je to... Človek bi si moral prav vgraditi en remote kill switch za agregat...

15 let tega, ko so komaj dobro začeli meriti pline na tehničnih, so se še trudili s cevmi za odsesavanje plinov, pa se jim z njimi že dolgo ne da več ukvarjati... Monoksid je pizdarija. Zanimivo bi bilo spremljati zdravstveno stanje tako modrih tehničnih preglednikov na daljši rok...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Ja to je sranje, mi smo se enkrat blago zastrupili z OM v koči na Veliki Planini, agregat je bil v predprostoru in so se je ponoči med snežnim metežem
zaprla vratca zračnika, drug dan smo vsi imeli malo glavobola... pa ta ni bil alkoholni, tako da bi se lahko slabo končalo...

Kjerkoli je agregat obvezno merilec za pline... pa vse podučit, kaj se sme in kaj ne sme narediti, če začne piskat...

Tragedija :jok:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Ugibam, da so izpuh vseeno nekam ven napeljali. Sicer mi ni jasno, kako bi čez dve uri sosed vstopil v prostor in dolil gorivo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Hja, težka scena je to... Človek bi si moral prav vgraditi en remote kill switch za agregat...

15 let tega, ko so komaj dobro začeli meriti pline na tehničnih, so se še trudili s cevmi za odsesavanje plinov, pa se jim z njimi že dolgo ne da več ukvarjati... Monoksid je pizdarija. Zanimivo bi bilo spremljati zdravstveno stanje tako modrih tehničnih preglednikov na daljši rok...
Pri nas vedno da škatlo za odsesavanje na izpuh, preden začne turirat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Meni se ravno ne zdi, da bi bili izpuhi bencinarja povsem brez vonja in da bi z "veseljem" vstopil v zaprt prostor, kjer že nekaj časa teče tak motor.
Res pa je, da tega ravno nisem testiral.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Da malo obudim temo po dolgem času. Gledam inverterske generatorje, pa pri nas več kot 4kVA nisem zasledil. Recimo tale mi je trenutno najbolj všeč, čeprav me malo skrbi, da bo premalo močan za celo hišo: https://www.proficenter.si/izdelek/agregat-inverter-f4001is/

Najbolj me skrbi zagon črpalke za kanalizacijo (1.1kW motor z 9A bimetal varovalko), ki bi po specifikaciji ravno šel skozi, ampak potem več nimam "lufta" za nič drugega. Sicer se ta črpalka vklaplja zelo redko (1-2x na dan po ~15 sekund).

Hiša ima tudi toplotno črpalko, ampak ta del me ne skrbi toliko, saj je zgolj 3kW (na geosondo).
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Če hočeš imeti generator za primer izpada omrežja in pri tem priklopljeno celo hišo z vsemi porabniki, je tole prešvoh in moraš začeti pogledovati po industrijskih zadevah. Noben generator ne mara, da ga goniš na max zmožnostih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Da malo obudim temo po dolgem času. Gledam inverterske generatorje, pa pri nas več kot 4kVA nisem zasledil. Recimo tale mi je trenutno najbolj všeč, čeprav me malo skrbi, da bo premalo močan za celo hišo: https://www.proficenter.si/izdelek/agregat-inverter-f4001is/

Najbolj me skrbi zagon črpalke za kanalizacijo (1.1kW motor z 9A bimetal varovalko), ki bi po specifikaciji ravno šel skozi, ampak potem več nimam "lufta" za nič drugega. Sicer se ta črpalka vklaplja zelo redko (1-2x na dan po ~15 sekund).

Hiša ima tudi toplotno črpalko, ampak ta del me ne skrbi toliko, saj je zgolj 3kW (na geosondo).

Ti rabiš kaj bolj konkretnega, če bi želel obratovati business as usual.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če hočeš imeti generator za primer izpada omrežja in pri tem priklopljeno celo hišo z vsemi porabniki, je tole prešvoh in moraš začeti pogledovati po industrijskih zadevah. Noben generator ne mara, da ga goniš na max zmožnostih.
Povprečna dnevna poraba elektrike je ~20kWh, kar pomeni da se v povprečju kuri <1kW. S tem da pri izpadu seveda gonim samo nujne zadeve, velike porabnike pa seveda šparam oz. jih enega po enega vklapljam če je res večdnevni izpad (pralni stroj, indukcija ipd.). Večdnevni izpad dvomim da se bo kdajkoli zgodil, ampak pri Putinu nikoli ne veš :evil:

Kolikor gledam peake 15-min obdbirkov na mojelektro.si, je max bila špica 3,5kW (takrat je recimo pečica laufala). So pa ti odbirki 15-min povprečje in so dejanske špice seveda višje.

Nekako sem raziskoval med AVR in inverterji in pravijo da je inverter dosti boljši za občutljive porabnike (beri: ne bi rad toplotne črpalke skuril).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Povprečna dnevna poraba elektrike je ~20kWh, kar pomeni da se v povprečju kuri <1kW. S tem da pri izpadu seveda gonim samo nujne zadeve, velike porabnike pa seveda šparam oz. jih enega po enega vklapljam če je res večdnevni izpad (pralni stroj, indukcija ipd.). Večdnevni izpad dvomim da se bo kdajkoli zgodil, ampak pri Putinu nikoli ne veš :evil:

Kolikor gledam peake 15-min obdbirkov na mojelektro.si, je max bila špica 3,5kW (takrat je recimo pečica laufala). So pa ti odbirki 15-min povprečje in so dejanske špice seveda višje.

Nekako sem raziskoval med AVR in inverterji in pravijo da je inverter dosti boljši za občutljive porabnike (beri: ne bi rad toplotne črpalke skuril).

Če maš resurse veži na UPS.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Imam Hoferjevega Workzone 2300W (max 2800). Ko sfali štroma poganjamo hladilnik, zamrzovalno skrinjo , luči, pa tudi internetna povezava in modem dela, TV dela normalno. Nima AVR-jev ampak motor sam vzdržuje napetost in frekvenco z dodajanjem "gasa" samodejno. Dela netežavno. Napajamo samo pritličje, in je mansarda takrat brez letrike, ker gre za zasilno delovanje. Kupili smo ga po tistem žledolomu in je večkrat bil aktiviran. Cena je bila dobrih dvesto €. Steklokeramična plošča je na plin, boiler pa tačas odklopim od elektrike.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Povprečna dnevna poraba elektrike je ~20kWh, kar pomeni da se v povprečju kuri <1kW. S tem da pri izpadu seveda gonim samo nujne zadeve, velike porabnike pa seveda šparam oz. jih enega po enega vklapljam če je res večdnevni izpad (pralni stroj, indukcija ipd.). Večdnevni izpad dvomim da se bo kdajkoli zgodil, ampak pri Putinu nikoli ne veš :evil:

Kolikor gledam peake 15-min obdbirkov na mojelektro.si, je max bila špica 3,5kW (takrat je recimo pečica laufala). So pa ti odbirki 15-min povprečje in so dejanske špice seveda višje.

Nekako sem raziskoval med AVR in inverterji in pravijo da je inverter dosti boljši za občutljive porabnike (beri: ne bi rad toplotne črpalke skuril).


Pa še na Kurilca gre
 
  • Všeč mi je
Reactions: NeBluzi