Agregat

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Poznam jaz fore dvo taktnih motorjev. Sem si rekel da se pri agregatu ne bom zaklal z njimi ker se (pre)redko uporablja. A me je premamila nizka cena...

'Grenak okus slabe kvalitete ostane še dolgo po tem, ko je sladak okus nizke cene že pozabljen.'

Ta pregovor si velikrat povem a se še vedno zakoljem...je.bi ga.

Pri tem agregatu ni bila problem mešanica, ne diza...pač pa šrot kitajska roba (za 75 eur bi moral vedeti da ne bo nič). Agregat je...ko je zagnal delal (torej ni bila diza, ne gorivo ker sem natočil svežega)

V kultivatorju je mešanica stalno noter...enkrat na leto ga vžeg (v drugem potegu vžge), delam cca. 3 ure nato čaka eno leto. Mešanico samo dolijem ko jo zmanjka. Nikoli problema zaradi nje. Identično z motorko in nahhrbtno kosilnico...tako da...po mojih izkušnjah ni problem bencin ampak možnost da se ti olje v mešanici 'zasuši' v dizi...če se hočeš temu izognit zapreš pipo ter pokuris preostalo gorivo v fergazarju in dovodni cevki...in pustiš stat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Če ga ne uzame on ga pridem jaz iskat
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Poznam jaz fore dvo taktnih motorjev. Sem si rekel da se pri agregatu ne bom zaklal z njimi ker se (pre)redko uporablja. A me je premamila nizka cena...

'Grenak okus slabe kvalitete ostane še dolgo po tem, ko je sladak okus nizke cene že pozabljen.'

Ta pregovor si velikrat povem a se še vedno zakoljem...je.bi ga.

Pri tem agregatu ni bila problem.......

Lej tudi jaz imam plastik fantastik motorko za 99eur....in dela odlično...Hurricane...Poulan....Partner 351 klon

307836.jpg


Prvo leto sem se prej.... znjo da je blo joj.....potem sem samo zamenjal membrane z novimi ( 2 sedone so bkle rabljene....nič od nič)
Vrgel ven mrežco iz avspuha.....malo z flexarco porezal izhodno odprtino na avspuhu da se je povečala...

Naštelal....in dela kot vsaka znamka žaga v tem 36-38ccm razredu ( Stihl MS 170/180/ Husquarna 136).....za 99 eur vs 200+
smile-1.gif


Če te to veseli/zanima zrihtaš vse tako da dela v 0......pravtako tvoj štrajfix
tongue-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Odloči se za strajfix drugače ga odstopim kameleonu
wink-1.gif
.

Tudi jaz sem krvavo potreboval agregat (bili 9 dni brez elektrike) a ku... ni delal! To hočem povedat. Kupil sem ga pa z namenom da bo delal ko bom želel...ker ko ne itak ne dela
evil.gif
.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Ko boš čez 5 let stran metal hondo me pokliči da jo pridem iskat
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Ko se ze prckate.... Sem vzel. 1,5kw inverter in ga v primeru žledu priklopim na delujoc avto na dvorišču. Kaj mi bo skurilo na avtu (diodno plosco al kaj ze, ce bo kratkotrajno potegnil kw+) Tako mocnega sem vzel predvsem zaradi zagonskih tokov.
Kaj sicer crkne pri inverterju. Strika ne morem strgat
wink-1.gif
fergazerja in svece tudi nima. Avto pa obicajno laufa vzge in bo delal domler bo kaj v rezervoarju.
Vem da mu moram malo obratov dati (vsaj 1,2 krpm)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Ker se nihče ne upam tvegat bom pa jaz:)

Sam imam Einhela ; eno je to, da sem drugi četri dan žleda edino tega dobil za spodoben denar, ker so bile cene vseh (če si ga sploh dobil) trojne. Stal je 250€, nazivna moč 2,5kW z elektronsko regulacijo. Kot sem se pozanimal, je mogoče malce boljši od podobnega Elektromachinen, čeprav je po videzu isti, obstaja pa še nekaj drugih imen, na uč je pa vse isto.
. Kot sem izvedel je lahko problem v tem da crkne regulator, pa motor in generator imata direktno isto os - če sem prav poštekal vmes ni ležaja, kar zna biti jeba sploh pri kakem popravilu.

Drugače pa - kupil, nalil bencin in olje (seveda govorim o štiritaktnem) in ga vžgal. Dela bp, ko zanimivost pa - uspelo mu je dokončati cikel pranja v pomivalcu in v pralnem stroju (ne hkrati seveda in tudi ostalo sem izklopil), pa bil je od teh čip variant edini, ki je uspel pognati peč na pelete in drugje peč na polena. Neke podobne zadeve svetlo modre barve so imeli z večjo nazivno močjo (ne vem, ni bil ne elektromaschinen ne einhel, ampak nekaj tretjega)

Modri so še Gude: http://www.ceneje.si/Izdelek/8...erator-gse-2700

Daj malo več razloži o direktni osi vs ležaj?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Eee, točno ta je bil tisti, ki peči ni speljal. Glede osi pa kot sem slišal (nisem nobenega odpiral) je zadeva narejena tako, da na spoju motor - generator menda ni ležaja. Sicer mi je malo čudno, je pa izvedljivo, kaj je res pa ne vem. Sicer pa kakorkoli obrneš, če je v redu narejeno potem bo tudi v redu delalo
smile-1.gif


Če je res brez ležaja je možna pomanjkljivost po mojem samo v primeru, da moraš kaj razdirati, ker je verjetno treba podreti vse komplet.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Dobro si bom zapomnil glede znamke......se prav imajo eni boljšo eni slabšo elektroniko......oz eni dajo več toka lahko ven iz sebe?

Sicer ne bo ravno za poganjat neke oh in sploh elektronike......3 hladilniki.....kaka peč za gret.....šporhet ( eventuelna uporaba).....pa če gremo kdaj z družbo k kolegu v eno gorsko kočuro....da smo neodvisni od akumulatorjev...

Ležaj ne ležaj......etak rad šravfam tko da več kjo je za podret boljše je
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Aia....pa še ko sem se pogovarjal z enim lastnikom kitajskega dizelskega agregata.....prav 11kW pa lahko požene kvečjemu etm do 5-6kW stvari
smile-1.gif


Prav predno kupiš se raje posvetuj s kakim štromarjem/mehanikom če kaj priporoča ker neke elektromotorje se da previt druge ne..ČE crkne kdaj...ok malo se mi sanja....

Samo dvomim da kot končni uporabnik imaš tukaj kaj vpliva pri generatorjih kot jih mi tu gledamo v rangu 200-300eur?
smile-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Hm, tisti 11kW je verjetno bil trifazni? Pri teh je problem, da imaš na fazi cca 3,5kW moči, pa še vprašanje če trajno.

Glede Gudeja in einhela - konkretnih razlik nisem opazil, predvidevam pa da je bil pri gudeju podhranjen generator in/ali regulator. Ob zagonu peči je počepnil, kar je peč javila kot napako in se je njen zagon zaključil. Z mojim ji je uspelo speljat. Lahko pa zgolj sreča, bi moral imeti še kakega enakega pa bi vedel ali je res ali ne.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Živijo. Danes sem dobil točno TA AGREGAT .

Sicer pravijo da se podarjenemu konju ne gleda v zobe, vendar me res zanima, kako bi v primeru izpada elektrike gnal črpalko za centralno in morda skrinjo ali kakšno luč. Vse bi bilo povezano direkt z podaljški, brez priklopa na hišno instalacijo.

Računalnik, TV, in ostala občutljiva elektronika se nebi uporabljala skupaj z agregatom. Bojler nima smisla, ker zmanjka vode ko ni elektrike.

Aja, kako je pa z ozemljitvijo agregata. Kar sem uspel na hitro prebrati, so mnenja deljena, ter kako najbolje izvesti (agregat ima mesto za priklop ozemljitve).
Jaz imam praktično istega (le da je Einhell) v poslovnem prostoru, pa brez problema poganja vse luči, blagajno, še en comp., pa še kakšno malenkost.
Ob izklopih električnega omrežja ga imam priklopljenega na 3-fazno vtičnico med FID in varovalkami (1-fazni izhod na agregatu na 3-fazni vtikač) tako da se napajajo vse tri faze, tavečji porabniki pa so medtem izključeni.

Skratka, brez problema ti bo napajal to, kar si zapisal, pa še kakšno stvar zraven.
Fajn je tudi to, da če greš kam na teren kaj delat, ga vržeš v avto, pa vzameš električno orodje lepo zraven.
zmaga.gif
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ko se ze prckate.... Sem vzel. 1,5kw inverter in ga v primeru žledu priklopim na delujoc avto na dvorišču. Kaj mi bo skurilo na avtu (diodno plosco al kaj ze, ce bo kratkotrajno potegnil kw+) Tako mocnega sem vzel predvsem zaradi zagonskih tokov.
Kaj sicer crkne pri inverterju. Strika ne morem strgat
wink-1.gif
fergazerja in svece tudi nima. Avto pa obicajno laufa vzge in bo delal domler bo kaj v rezervoarju.
Vem da mu moram malo obratov dati (vsaj 1,2 krpm)

Evo, glih to sem nabavil tudi jaz (1000/2000W), pa se prej nisem upal oglasiti.
http://www.ebay.de/itm/Spannun...=item51a6e8619b

In doma preizkusil: plinska peč s črpalkami, skrinja, hladilnik, velika brusilka, pa kaj jaz vem kaj še - vse se je normalno zagnalo.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ideja je dobra; sem tudi sam imel inverter posojen, da je pumpo od centralne poganjal s pomočjo avta. Le da ima moj bogih 150w.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Za pumpo je to dovolj. Pumpa porabi okoli 50w (klasicna) razne alphe pa se precej manj.
Meni je 300w gnal vse tri pumpe in sgc. Ni mi pa pognal uplinjevalne peci. Pravzaoravz enkrat ali dvakrat je, potem pa ne vec.
So pa tile Inverterji strup za aku, ce so stalno priklopljeni, aku pa se ne fila stalno. Vsaj zdi se mi da imajo nek odjem kkjub temu da niso v uporabi. Sem ga kar odklopil od akuja v kleti.

Kaj naredi kw odjema avtomobilskemu akumulatorju oziroma avtoinstalaciji ob prizganem avtu To bi moral crashandburn vedeti. Pa je lahko to samo kratkotrajno, cele ure vem da ne bo zdrzal.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kaj naredi kw odjema avtomobilskemu akumulatorju oziroma avtoinstalaciji ob prizganem avtu To bi moral crashandburn vedeti. Pa je lahko to samo kratkotrajno, cele ure vem da ne bo zdrzal.
Akumulatorji v avtomobilih so narejeni za kratkotrajne visoke tokove. Ob zagonu avtomobila lahko stečejo tokovi tam 200 A a le za nekaj sekund. kW odjema pomeni pri 12V akumulatorju tokove tam 90..100 A (odvisno od izkoristka inverterja). Pri kapaciteti 50 Ah bi teoretično lahko tak tok tekel pol ure. Praktično pa se zaradi segrevanja in kemijskih procesov ta čas več kot prepolovi. Da s takšno obremenitvijo močno skrajšamo življenjsko dobo akumulatorja niti ne omenjam.
Za trajnejše obremenitve moramo imeti stacionarne akumulatorje (kot so npr, v viličarjih, telefonskih centralah, sočnih elektrarnah...). Pomembna je tudi kapaciteta glede na čas in povprečno obremenitev. Torej se kombinacije avto akumulator in inverter poslužujte zares le izjemoma, pa še to le do tokov tam 20 % kapacitete (pri 50 Ah do moči tam 100 W).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
100w sta sprednji žarnici. Vseeno menim da bi kaksne slabe pol kw tudi avto moral "peljati" dalj časa.
Kaj ko imas v avtu ob vseh luceh, se radio, gretie stekel in sedezev..... Si hitro na pol kw
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
V vozilu večina teh porabnikov dela samo, če dela tudi motor in alternator proizvaja tok.