CPAP aparat

Hanzi

Guru
27. jul 2007
50.960
8.728
113
pri taščici
Ima kdo kaj izkusenj s tem. Pozna kdo koga s tem aparatom?
To dobis potem lajftajm predvidevam.
Se telo navadi na njega in kaj se zgodi s telesom ce odpove aparat.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
8.073
6.402
113
Nimam izkušenj, ga pa uporablja moj stric. Še je živ. Dobil ga je po tem, ko so najprej ugotavljali ali ima epilepsijo, nato so ugotavljali ali je morda alkoholik, ker je bil malo bolj rdeč v obraz in vse to zato, ker je ponoči zaradi zastoja dihanja padel s postelje in si zlomil ramo. Ko so končno ugotovili kje tiči problem, je dobil aparat. Kaj se zgodi, če aparat odpove si ne upam ugibati, upam pa, da nič posebnega in, da se dihanje ne bo ustavilo ravno takrat, ko se pokvari aparat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
11.052
1.886
113
Kakšne so težave, da ga potrebuješ?

Če samo smrčanje (sosedova žena recimo spi s čepki, uboga reva :-D), potem se kaj morda da narediti tudi na ORL fronti... ORLjevci so vajeni takih posegov in morda bi se z minimalnim (invazivnim) posegom dalo kaj rešiti... Pa si rešen maske in neprespane soproge?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
19.866
11.299
113
MB
Ima kdo kaj izkusenj s tem. Pozna kdo koga s tem aparatom?
To dobis potem lajftajm predvidevam.
Se telo navadi na njega in kaj se zgodi s telesom ce odpove aparat.
jaz imam zdaj ze nekaj let.

se je kar težko navadit, ampak je spanje občutno boljše.

sicer sam nisem nek ekstremni primer. tam do 3 prekinitve dihanja na uro, lahko pa grem detajlno pogledat v mašino.

jaz ne spim vsako noč z njim, tako da tudi če ga ni preživiš :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
15.743
5.548
113
Ima kdo kaj izkusenj s tem. Pozna kdo koga s tem aparatom?
To dobis potem lajftajm predvidevam.
Se telo navadi na njega in kaj se zgodi s telesom ce odpove aparat.
Pozabi katastrofa.

Monjuro naj ti zdravnik predpiše, grejo kile pa nehaš smrčati po 3 mesecih.

Zaenkrat ZZZS ne plača, za 4 tedne je pa doza 174€.
 
  • Haha
Reactions: Car

Car

POSTman
4. avg 2007
8.910
3.165
113
57
Planet zemlja
www.posta.si
Ima kdo kaj izkusenj s tem. Pozna kdo koga s tem aparatom?
To dobis potem lajftajm predvidevam.
Se telo navadi na njega in kaj se zgodi s telesom ce odpove aparat.
Uporabljam aparat že, nimam pojma, 10-15 let! Odlična zadeva, izboljšanje stanja je občutno, že po prvi uporabi je stanje občutno boljše. Nekateri se ga res težko navadijo, jaz s tem nisem imel problemov. Problem imam spati brez njega, kar pa se je v teh letih zgodilo mogoče 3x. Zadnji stavek je malo čuden.... Kaj se zgodi s telesom? Nič se ne zgodi, kaj pa naj bi se zgodilo?
Če te še kaj zanima, vprašaj, pokliči.....
Imam ozempic v hladilniku, pa ne vem ali naj ga uporabim ali ne
Tudi Ozempic uporabljam, ne vem, kje imaš dilemo, da ga ti ne uporabljaš?