Agregat za elektriko

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Mislim, da je to želja... On sam pa vidi na moj elektro.

Sam naj ne bo užaljen, ce bo sel iz trenutno dejanske anonimnosti, ki si je tako zeli, na zemljevid in v posmeh...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Poraba na števcu definitivno ni osebni podatek. Kdor to misli, naj si prvo prebere kaj je uradna definicija osebnega podatka.

Vprašanje tudi ali je to zaupni podatek. Tukaj bi spet rekel da ne, ker sicer bi ga morali povsod skrivati, vpogled bi bil omejen, tudi izdajanje računov bi bil problem. Bognedaj da še položnico potem plačaš na šalterju...
Vse se strinjam in se zato tudi sprašujem za koji klinac moram 3X certificirat vstop v "moj elektro"? Toliko še banka ne zahteva!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
a je tak problem narediti sprehod 20 metrov 2x na leto in zadevo vklopiti nazaj?

Najbrž bi kdo, ki se ukvarja z elektroniko naredil kaj, kar bi ob izpadu napajanja iz omrežja s pomočjo baterije sklenilo kontakt momentnega releja in s tem vklopilo števec ampak ne vem, če se je s tem sploh vredno ukvarjati. Arduino in RPI bi znali biti uporabni za to.
Zanimiva bi bila avt. Resitev, alarm in moznost vklopa na daljavo pa bi prisla prav, ce me npr. Ni doma, splo dlje casa.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pri avtomatiki moraš imeti ustrezen agregat, ker te hobi prenosne variante ne bodo kar celotnega objekta poganjale brez da ročno izklapljaš pa koordiniraš večje porabnike...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Imas prav, avtomatski vklop za sabo potegne nujen nadzor porabnikov oz. Bi moral omogocati predhodni izklop nenujnih varovalk...

Ali obstaja kaksen tak enostavnejsi sistem (da bi lahko sam nato naprogramiral njegovo delovanje), ki bi podpiral Meritve toka na posamezni varovalki in tudi izklope teh na daljavo?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Konkretno o Rekono in mojelektro... jaz ko na telefonu dobim SMS s kodo mi samodejno ponudi en notification in samo stisnem "Submit" in mi na računalniku samodejno vpiše kodo. Tako da ne rabim nič prepisovati kode. Uporabljam pa Chrome na računalniku in Googlov Messages SMS app.

1690274263595.png


Podobno funkcionira tudi če uporabim Mojelektro aplikacijo na telefonu - spet samo en gumb stisnem in mi samodejno prenese kodo.