Agregat za elektriko

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Tezka bo s kompresorjem.
Mio standard (honda) ne pozene kompresorja pri sorodniku.
Jepa oboje svohnej kot pri tebi, ampak razmerje podobno.
Zagon je problem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Čez palec rabiš x3 zagonski tok, tako da 7+kW agregat, kar ne bo ravno poceni.

Glavni problem je začetni tlak, ki ga mora motor premagati - recimo prazen kompresor ima bistveno manjši zagonski tok, kot pa kompresor ki mu je padel tlak in ga mora dofilati. Nekateri to blažijo z daljšo lajtungo med motorjem in posodo, ampak efekt je vprašljiv. Pa mislim da rabiš še nek izpustni ventil, zato da je ta lajtunga brez tlaka.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Čez palec rabiš x3 zagonski tok, tako da 7+kW agregat, kar ne bo ravno poceni.

Glavni problem je začetni tlak, ki ga mora motor premagati - recimo prazen kompresor ima bistveno manjši zagonski tok, kot pa kompresor ki mu je padel tlak in ga mora dofilati. Nekateri to blažijo z daljšo lajtungo med motorjem in posodo, ampak efekt je vprašljiv. Pa mislim da rabiš še nek izpustni ventil, zato da je ta lajtunga brez tlaka.
Ok razumem .....kompresor odpade.
.....a velja isto za baromat?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
ne ga srat...razbremenilne in nepovratne ventile imajo VSI kompresorji.
Ko kompresor neha delat se za kakšno sekundo sliši izspust zraka.
in agregat za tista majhna jajca od kompresorja je dovolj močan...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Saj pravim, lahko, da je že od novega pokvarjen. Moj dela ok na hišni napeljavi, kupljen enih 15 let nazaj v Jagru, vmes sem ze menjal tesnilo na glavi in dodal sem mu še dve odsluženi plinski bombi za rezervarje.

Pač, dokler ne bo probal ne bo vedel ali zmore ali ne.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Isto močnega občasno vlačimo na teren...kompresor pa na dve glavi motor isto močan.
In dela.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Kako se obnesejo ti REM Power agregati?? kot vidim je to slovenske proizvodnje.....
Al je boljš vzet Einhell??