AdBlue

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Na kratko:
Ded nardil test z vodo namesto adblue.
Avto javil napako, pobrisali vse možne napake. Menjali z adblue in napaka ostala. Po 250miljah vožnje je avto zaznal, da je not adblue.

Če kdo kaj podobnega ušpiči. Ne takoj menjavat rezervoarja. Mogoče more samo sistem zaznat preko izpuha, da je dejansko zdaj vse vredu.

 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Na kratko:
Ded nardil test z vodo namesto adblue.
Avto javil napako, pobrisali vse možne napake. Menjali z adblue in napaka ostala. Po 250miljah vožnje je avto zaznal, da je not adblue.

Če kdo kaj podobnega ušpiči. Ne takoj menjavat rezervoarja. Mogoče more samo sistem zaznat preko izpuha, da je dejansko zdaj vse vredu.

Nisem nikoli imel težav z adblue, niti ne vem da ga imam, razen vsakih 12.000 km ko se prižge opozorilo, ampak a se kljub napaki na adblue lahko voziš ali avto ne pusti nadaljevanja vožnje?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.222
3.374
113
Dolgo časa se ne boš, ti sproti napiše, koliko je še preostalo tvoje trme, predno ga zadovoljiš. Je kar tečen sistem.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Ko ga boš ustavil, ti zaradi omenjenega opozorila po pretečenih km., prepreči ponovni zagon.
Vsaj v navodilih je tako omenjeno.
aha real case scenario tega poletja:
ko 6 albancev na poti na poroko iz severa Nemčije v ALbanijo išče serviserja v Lescah pred Mc Donaldsom, saj en od obeh mercedesov kljub včeraj nalitemu adblue ne vžge več - pa samo nekaj so šli pojest
Reset z diagnostiko je rešil/vžgal avto.
jaz bi uzakonil, da se to ne sme zgoditi, da avto ne vžge več brez adblue - ok ne rečem, zmanjšana moč, ampak dejansko ostaneš na cesti/počivališču/še kaj hujšega, če ni poresetirano
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
mah to se ne bi smelo zgoditi, da ne vžge več
saj nisi ti kriv, če je sistem tako butast, da v 12h ne zazna, da si nalil polno kanto
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ne to ne, ampak da bi lahko vozil brez adbluje, ne gre. KEr nisi ekološki. To pa ni lepo. GretaTM
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
To je približno tako kot ostanek pesticida čez mejno vrednost v hrani. Takoj ne bo noben zaradi tega umrl, gotovo pa bo dolgotrajna izpostavljenost na koga vplivala. Če bi avti dovolili nemoteno nadaljevanje vožnje v nedogled brez adblue, le mogoče kaka lučka, je to za "balkan" enako kot da sistem ni vgrajen. Tega ne bi vsaj 50 % lastnikov dolivalo.
Verjetno so albanci naleteli na čar "premijskega" vozila, kjer se smatra, da lastnik ne gleda na vsak €, vozilo pa je tudi bolj pametno od navadnega avto šrota. Zato je pač normalno, da se marsikaj naredi na uradnem servisu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ja brez dpfja se tako ali tako že..sicer lahko adblu delete tudi narediš.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.222
3.374
113
aha real case scenario tega poletja:
ko 6 albancev na poti na poroko iz severa Nemčije v ALbanijo išče serviserja v Lescah pred Mc Donaldsom, saj en od obeh mercedesov kljub včeraj nalitemu adblue ne vžge več - pa samo nekaj so šli pojest
Reset z diagnostiko je rešil/vžgal avto.
jaz bi uzakonil, da se to ne sme zgoditi, da avto ne vžge več brez adblue - ok ne rečem, zmanjšana moč, ampak dejansko ostaneš na cesti/počivališču/še kaj hujšega, če ni poresetirano
Renault te začne opozarjat 2000km prej, samo ob štartu motorja, pol opozorilo ugasne. Na 1500km ti začne stalno težit. Na preostalih 1000 ti pa začne odštevat do nule.
Zdej pa če si tak kreten, da ti v 2000km ne klikne, da je treba nalit, pol ti noben zakon ne pomaga. Lahko uzakoniš, da je albancem prepovedano biti neumen, samo itak bi zakon kršili. :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Renault te začne opozarjat 2000km prej, samo ob štartu motorja, pol opozorilo ugasne. Na 1500km ti začne stalno težit. Na preostalih 1000 ti pa začne odštevat do nule.
Zdej pa če si tak kreten, da ti v 2000km ne klikne, da je treba nalit, pol ti noben zakon ne pomaga. Lahko uzakoniš, da je albancem prepovedano biti neumen, samo itak bi zakon kršili. :aplauz:
daj še enkrat preberi, kaj sem napisal
tip je en dan prej nalil Adblue, pa avto ni zaznal, da je nalit in je trajbal svoje naprej
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.222
3.374
113
daj še enkrat preberi, kaj sem napisal
tip je en dan prej nalil Adblue, pa avto ni zaznal, da je nalit in je trajbal svoje naprej
Sej piše v navodilih, da tekočina ne bo takoj zaznana in tudi kakšen je postopek po dolivanju. Če ga na fertik sprazneš, je pa jasno, da mu lahko samo tester pomaga, da računalniku direktno poveš, da si nalil. Ampak navodila brat je prezahtevno. Za mnoge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Mejduš butaste računalnike in eco netestirano navlako.
V ponedeljek cel dan vozil gnojevko.
V torek dopoldne tudi,
Popoldne zacnem voziti tja.kjer mi je lani "crknil" in glej ga hudiča, letos spet. 3. fura,napaka na dnu klanca ko sem se spustil v dolino(prej pa dobro minuto klanca.poln gas).
wtf kaj ga zjebe?
Minuto poln gas v klanec
ali minuto spusta kjer motor na.polno zavira na 3/4 obratov?
 

Priponke

  • IMG_20231114_155839.jpg
    IMG_20231114_155839.jpg
    2,1 MB · Ogledi: 58