Nakup mopeda do 50km/h

map

Guru
6. jul 2008
6.126
894
113
najrajš na babi
Za avtodomarje je najbolj idealna zadva Yamaha Delight. 125 ccm, velikost in teža 50 ccm. Se vsaj kam premakne in lahko 1-2 gresta tudi na kak izlet v okolico, ne sam na pir in šoping. Če imaš seveda vsaj A1 kategorijo.

• Všeč mi je
Reactions: Pepe

pek007

Fizikalc
8. maj 2007
586
37
28
35
ja, skuter 125 pač. od točke a do b je ql. meni osebno bi bil prevelik, preglomazen zgleda. sej vem, samo moje mnenje. bi pa že veliko raje vzel honda monkey... 4 prestave, malo za veselje se vozit... udoben je pa verjetno enako, glede na to, da ma monkey sedez kot kavč v dnevni sobi... ja, se mi zdi, da je pa bolj ne do točke a do b, ampak da umes uživaš... drugače pa za 2 je vse kar je manj k 30hp muka... že 30 je na meji...

map

Guru
6. jul 2008
6.126
894
113
najrajš na babi
Poudarek sem dal na avtodomarji. Drugače se strinjam. To je za v trgovino, ta je pa dimenzisjko, kilsko in cenovno lažji. Taman za avtodomarje in okoliške izlete avtodomarjev. mel sem čuda motorjev, sedaj imam Majesty 400 skuter. Nikoli več. Banja, še za v trgovino preglomazna. Nasledič bo na vrsti že XYN-tič motor.

McGiver

Guru
14. avg 2009
12.771
3.321
113
90% avtodomarjev nima in ne rabi skuterja. Sam sem ga dvakrat vlačil v GR, da sem "primerne vukojebine" ob obali preiskal s skuterjem, namesto z avtodomom. Da bi pa v kempe hodil in imel tam bazo pa s skuterjem okoli - hvala ne.

map

Guru
6. jul 2008
6.126
894
113
najrajš na babi
Ti pač ne, večina jih pa tako dela, eni si še smarta na prikoli zraun vlečejo. Eno leto v kampu na Murterju videl 2 švabska penzionista. kakih 50 let star avtodom, na prikoli pa motor z bočno prikolo iz WWII. Pa šleme na glavo pa sta se okol vozila. Zgleda sta bla še z dolfijevih cajtov.

• Haha
Reactions: Kamele0N
7. feb 2011
1.322
855
113
90% avtodomarjev nima in ne rabi skuterja. Sam sem ga dvakrat vlačil v GR, da sem "primerne vukojebine" ob obali preiskal s skuterjem, namesto z avtodomom. Da bi pa v kempe hodil in imel tam bazo pa s skuterjem okoli - hvala ne.
To, da večina ne rabi skuterja je malo brca v meglo. Mnogi bi ga imeli, pa ga ne morejo sabo vlačit zaradi skupne teže, nimajo prtlažnika ali pa enostavno nimajo prostora. Zakaj rabiš v kamp za raziskovanje okolice s skuterjem?

• Všeč mi je
Reactions: Pepe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
34.069
2.965
113
Poudarek sem dal na avtodomarji. Drugače se strinjam. To je za v trgovino, ta je pa dimenzisjko, kilsko in cenovno lažji. Taman za avtodomarje in okoliške izlete avtodomarjev. mel sem čuda motorjev, sedaj imam Majesty 400 skuter. Nikoli več. Banja, še za v trgovino preglomazna. Nasledič bo na vrsti že XYN-tič motor.
Če bi se dalo to registrirat bi blo top....

map

Guru
6. jul 2008
6.126
894
113
najrajš na babi
Jp. Te mini moto variante so kr adrenalinske zadeve. Sploh ne rabiš velik konjev za fajn se met. Na tem videu možaki uživajo, bolj kot na kakem SS

• Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
12.771
3.321
113
To, da večina ne rabi skuterja je malo brca v meglo. Mnogi bi ga imeli, pa ga ne morejo sabo vlačit zaradi skupne teže, nimajo prtlažnika ali pa enostavno nimajo prostora. Zakaj rabiš v kamp za raziskovanje okolice s skuterjem?
Recimo na me na to navaja osebno poznanstvo trimestne številke lastnikov slovenskih avtodomov in cca 30 letne izkušnje. ;)

Glede "kampa" - a misliš da je fajn pri vsakodnevnih premikih še trogat skuter v boks ali na rampo? Tudi če si "na divje" več dni na enem mestu je to zame ena vrsta kampa.