Nakup mopeda do 50km/h

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Za avtodomarje je najbolj idealna zadva Yamaha Delight. 125 ccm, velikost in teža 50 ccm. Se vsaj kam premakne in lahko 1-2 gresta tudi na kak izlet v okolico, ne sam na pir in šoping. Če imaš seveda vsaj A1 kategorijo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
ja, skuter 125 pač. od točke a do b je ql. meni osebno bi bil prevelik, preglomazen zgleda. sej vem, samo moje mnenje. bi pa že veliko raje vzel honda monkey... 4 prestave, malo za veselje se vozit... udoben je pa verjetno enako, glede na to, da ma monkey sedez kot kavč v dnevni sobi... ja, se mi zdi, da je pa bolj ne do točke a do b, ampak da umes uživaš... drugače pa za 2 je vse kar je manj k 30hp muka... že 30 je na meji...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Poudarek sem dal na avtodomarji. Drugače se strinjam. To je za v trgovino, ta je pa dimenzisjko, kilsko in cenovno lažji. Taman za avtodomarje in okoliške izlete avtodomarjev. mel sem čuda motorjev, sedaj imam Majesty 400 skuter. Nikoli več. Banja, še za v trgovino preglomazna. Nasledič bo na vrsti že XYN-tič motor.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
90% avtodomarjev nima in ne rabi skuterja. Sam sem ga dvakrat vlačil v GR, da sem "primerne vukojebine" ob obali preiskal s skuterjem, namesto z avtodomom. Da bi pa v kempe hodil in imel tam bazo pa s skuterjem okoli - hvala ne.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ti pač ne, večina jih pa tako dela, eni si še smarta na prikoli zraun vlečejo. Eno leto v kampu na Murterju videl 2 švabska penzionista. kakih 50 let star avtodom, na prikoli pa motor z bočno prikolo iz WWII. Pa šleme na glavo pa sta se okol vozila. Zgleda sta bla še z dolfijevih cajtov.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.195
3.351
113
90% avtodomarjev nima in ne rabi skuterja. Sam sem ga dvakrat vlačil v GR, da sem "primerne vukojebine" ob obali preiskal s skuterjem, namesto z avtodomom. Da bi pa v kempe hodil in imel tam bazo pa s skuterjem okoli - hvala ne.
To, da večina ne rabi skuterja je malo brca v meglo. Mnogi bi ga imeli, pa ga ne morejo sabo vlačit zaradi skupne teže, nimajo prtlažnika ali pa enostavno nimajo prostora. Zakaj rabiš v kamp za raziskovanje okolice s skuterjem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Poudarek sem dal na avtodomarji. Drugače se strinjam. To je za v trgovino, ta je pa dimenzisjko, kilsko in cenovno lažji. Taman za avtodomarje in okoliške izlete avtodomarjev. mel sem čuda motorjev, sedaj imam Majesty 400 skuter. Nikoli več. Banja, še za v trgovino preglomazna. Nasledič bo na vrsti že XYN-tič motor.
Če bi se dalo to registrirat bi blo top....

 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Jp. Te mini moto variante so kr adrenalinske zadeve. Sploh ne rabiš velik konjev za fajn se met. Na tem videu možaki uživajo, bolj kot na kakem SS

 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To, da večina ne rabi skuterja je malo brca v meglo. Mnogi bi ga imeli, pa ga ne morejo sabo vlačit zaradi skupne teže, nimajo prtlažnika ali pa enostavno nimajo prostora. Zakaj rabiš v kamp za raziskovanje okolice s skuterjem?
Recimo na me na to navaja osebno poznanstvo trimestne številke lastnikov slovenskih avtodomov in cca 30 letne izkušnje. ;)

Glede "kampa" - a misliš da je fajn pri vsakodnevnih premikih še trogat skuter v boks ali na rampo? Tudi če si "na divje" več dni na enem mestu je to zame ena vrsta kampa.
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
jaz sem bil ravno letos z 50cmm Yamaha Aerox iz Lesc do Savudrije... v petek smo štartali v nedeljo nazaj...vozili smo se praktično ves petek....ko greš s kolegi se tudi večkrat ustavite...pa kaj se pošraufa in je dan okol.
Na koncu si že kar malo zoprn in komaj čakaš, da prideš na cilj....na splošno pa super avantura
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
recimo, če govorimo o meni in pregrevanju motorja...vedel sem, da ni čisto 100% vredu...ko sem se doma vozil po okoliških vaseh je bilo vse v redu...ko sem šel do morja so se pa pokazale napake...sicer sem se kljub temu lahko pripeljal do tja in nazaj...samo potrebno je bilo z glavo voziti.

kolega recimo ima pa skuter katerega samo enkrat na leto vzame ven iz garaže za en vikend....in to samo takrat, ko gremo na morje...ko smo nazaj ga parkira v garažo in tam stoji do naslednjega odhoda na morje.....pravi, če ne bi hodili na morje vsako leto na ta način bi ga že prodal...ker ga ne rabi....tudi servisira ga ne...oziroma pred odhodom osnovne stvari, če je kaj...večino pa med potjo....on kupi najcenejši jermen za par€ preko aliexpresa oziroma ebaya....vsako leto ali pa na dve leti mu ga odtrga...ima pač rezervo s seboj...10 minut in zadeva je zamenjana

pač ni neke znanosti...če ti ravno ne zariba mašina potem lahko večino stvari med potjo popraviš oziroma vsaj za silo do prihoda domov
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
se strinjam...zato se še vedno z*jebavam glede pregrevanja...pač hočem to odpravit in jo tudi bom.
glede kolega...pa njegova stvar...naj dela kakor hoče...jaz na ta način kot on ne bi delal
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Ja, ce ves da bos menjal jermen na poti, zakaj ga ne bi doma...

Glede pregrevanja, sam vecjo dizo in se bo uredili...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Al pa klasika ko zariba pa ti ni nič jasno zakaj...

Levi&desni semering na gredi....z zobom časa guma tam prepari...in ti vleče fauš luft not...

Posledično maš napačno (prerevno) razmerje bencin/zrak..... In se motor pregreva.....toplotno zariba (ponavadi bat spraska samo na izpušni strani)....