AC: pri 150 km/h levi pas = vozni pas?

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
hvala bogu, cemu bi vozil po levem pasu.
na nekaterih odsekih je vozni pas uničen zaradi tovornjakov. tak primer je bila včasih AC med LJ in vrhniko, preden so zamenjali asfalt
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
men gre na [censored] tut ce kdo vozi 200 konstantno po levem pasu..

Jaz najbolj uživam v tem, ko popizdevajo modeli, praviloma vozeči kak dotični cestni terenec znamke VW, ki mislijo, da se morajo njim vsi umikat. Recimo, da lepo fino prehitevaš s 130 km/h konvoj tovornjakarjev, on pa pridrvi z 200 km/h in ti že z kilometra razdalje blenda, češ, umakni se mi ti izmeček, jaz in moja visoka nizkotnost prihajata in zaradi nikogar ne bova zavirala. Jaz pa lepo fino nadaljujem in dokončam prehitevanje ter vidim, da sta mentalni božček in njegova visoka nizkotnost skorajda fasala živčni zlom in ti to jasno kažeta.
stupid-1.gif

Ego press.
evil.gif


Ogo
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
No, to je to, kar hočem povedat..., vso pravico imaš prehitevat 130km/h, pa če tisit zadaj volan grize.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Jaz imam težave z tistimi, ki se 180km/h+ vozijo po AC jaz pa sem sredi prehitevanja tovornega vozila pri 140km/h.
Kaj naredit?
Seveda blendanja smo že navajeni samo meni je res žal da se vozim "samo 140km/h" in da se upam pri tej hitrosti sploh prehitevat.
Sicer se pa pri 140km/h vozim po desnem pasu če je prsot.
Aha se pa tudi dogaja, da se ljudje s podobno hitrostjo vozijo po levem pasu in potem se voziva tako, da se jaz 10X ali več postavim pred njega ko se prehitevam ker jaz se vračam na desni pas on pa ne, prehiti pa me tudi ne.
Meni je prav...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
pa veš, da takrat tudi ti narediš prekršek
grims-1.gif

Ne, ker ker prehitevam tovornjake. Imam pravico biti na prehitevalnem pasu vse dokler ne dokončam prehitevalnega manevra. In tudi nisem prehiteval z zgolj 3 km hitrostne razlike. Za psiho cestne paciente, pa mi ni mar.
stupid-1.gif


Ogo
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
37. člen

(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.

ne-ne-1.gif
ne bo šlo. če se gremo čisto po pravilih, ko prehitiš prvi tovornjak, se moraš umakniti hitrejšim raketam za tabo, ki ti živčno blendajo
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Jaz imam težave z tistimi, ki se 180km/h+ vozijo po AC jaz pa sem sredi prehitevanja tovornega vozila pri 140km/h.
Kaj naredit?


prov velik moznosti nimas. lahko enostavno ne prehitevas, lahko prehitevas z vecjo hitrostjo, in pa najboljsa moznost, ne oziras se na za sabo vozeca vozila
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
37. člen

(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.

ne-ne-1.gif
ne bo šlo. če se gremo čisto po pravilih, ko prehitiš prvi tovornjak, se moraš umakniti hitrejšim raketam za tabo, ki ti živčno blendajo

Ja, do 130 km/h.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
K. če je čist frej cesta se večinoma vozm po levem, zakaj: ker je cesta manj zjb.
Boli me k. za prekršek, če z tem ko sm na levem pasu nobenega za mano ne zadržujem
smirk-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
jaz mislim da je problem zgolj v pomankanju kulture nas voznikov.

To, da se nekdo ne umakne z levega pasu ko je desen prazen je prav tako nekulturno kot nekdo (recimo za dotični primer) ki vozi 200 in blenda nekomu, ko le ta prehituje tovornjak (s svojo hitrostjo).

Je.bat ga...pač naj pobremza, počaka da tisti prehiti do konca, se mu umakne in potem pospeši dalje na svojo željeno hitrost.

Tako da tudi jaz ne vidim problema če tovornjakar prehiteva tavornjakarja....pač gre za drugačen tip vozil, torej je tudi hitrost vožnje in časovno prehitevanje temu pirmerno (ima pa pravico prehitevati tako kot vsi ostali udeleženci)....prehitevanje sicer nekaj traja ampak slej kot prej se umakne...pa takrat spet pohodiš gas. Tukaj blendat je popolni idiotizem.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
K. če je čist frej cesta se večinoma vozm po levem, zakaj: ker je cesta manj zjb.
Boli me k. za prekršek, če z tem ko sm na levem pasu nobenega za mano ne zadržujem
smirk-1.gif

x2
cheer.gif
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
med grosupljem in višnjo goro je omejitev 100 km/h tako, da če bi se držal predpisov bi te težko oviral če je vozil 150
evil.gif

mogoče je ravno ovinek sekal
smile-1.gif

no lahko bi se umaknil na vozni pas,
jaz se ponavadi razen če mi kdo blenda pa vidi da je kolona spredaj
10.gif

kakšen teden nazaj mi je en mulc blendal z ax-om pa sem se peljal precej čez omejitev,
bonk.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
jaz mislim da je problem zgolj v pomankanju kulture nas voznikov.

To, da se nekdo ne umakne z levega pasu ko je desen prazen je prav tako nekulturno kot nekdo (recimo za dotični primer) ki vozi 200 in blenda nekomu, ko le ta prehituje tovornjak (s svojo hitrostjo).

Je.bat ga...pač naj pobremza, počaka da tisti prehiti do konca, se mu umakne in potem pospeši dalje na svojo željeno hitrost.

Tako da tudi jaz ne vidim problema če tovornjakar prehiteva tavornjakarja....pač gre za drugačen tip vozil, torej je tudi hitrost vožnje in časovno prehitevanje temu pirmerno (ima pa pravico prehitevati tako kot vsi ostali udeleženci)....prehitevanje sicer nekaj traja ampak slej kot prej se umakne...pa takrat spet pohodiš gas. Tukaj blendat je popolni idiotizem.

Se definitvno strinjam, da gre za problem vozniške kulture. Ne gre nam prehitevanje po AC, ne gre nam nakazovanje sprememb smeri in pasov vožnje, ne gre nam vožnja po sistemu zadrge in še marsikaj.

Ogo
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Hmmm, da še sam pristavim lonček s svojo dilemo. Peljem se po desnem pasu z max 130 na AC, na uvozu na AC na desni strani, se nekdo s polno hitrostjo vključuje v promet, v levem stranskem ogledalu pa vidim, da me nekdo prehiteva. Bremzat ne morem, ker me lahko kdo fejst napiči. Po gasu ne morem, ker je ta desni prehiter, levo se mu ne morem umaknit.
Desni je edini v prekršku, jst mam pa edini problem, ker nimam glih veliko možnosti manevriranja. Kaj bi naredili v takem primeru?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
jaz bi samo spustil gas in posledično zmanjšal hitrost brez naglega zaviranja, če pa tisti od zadaj ne pazi, da te ne napiči je pa to njegova težava ne moja oz. tvoja....zato pa obstaja varnostna razdalja
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
saj ga nisi ti dolžan spremljati - on se mroa prilagoditi razmeram na cesti - torej se vklopit pred ali za tabo. Logično pa je, da če je možnost se mu umakneš na levi pas....ampak tu je pogoj ČE.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Tako je
smirk-1.gif
pač iz prakse se najlepš tako rešiš.Ali ko se vklučuješ, tolko pospešiš da greš lahko varno na desni vozni pas pred nekoga, ali pa pač bolj počasi da padeš za njim. Oceniš situacijo..

Ti pa ki si že na AC (obvoznici itd..) se umakneš na levi pas če je možno, če ne pa pač z isto hitrostjo naprej po desnem
smirk-1.gif