AC: pri 150 km/h levi pas = vozni pas?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Zdaj ne vem... al sem jaz čuden ali vedno pogosteje naletim na čuden folk na AC.

En teden nazaj se peljem iz LJ proti NM....nekje pri Grosupljem (ravno v klancu) naletim na enega modela v Mondeju, ki enostavno pri kakih 150 km/h vozi po levem pasu (ne da bi bilo kaj prometa na desnem)...nekaj časa pač čakaš da se umakne, ampak eni zgleda da imajo to čast (in oblast) da sami določajo koliko se sem vozit po levem pasu (torej max. toliko kot on).
In potem ko se nikakor ne umakne...mu ablendneš...in potem ne da bi se umaknil...model pospeši (ne vem...mogoče mu je ego trpel?)....in ko nikakor se ni mogle odlepiti mu na koncu le nekako pri kakih 180 km/h le uspe (ne vem od kje) spet najti desni pas, ampak le za toliko da se umakne, ter potem takoj nazaj na levega ter mrzično blendati meni ?!?!
13.gif


Zdaj ne vem...a je model hotel meni dopovedat da vozim prehitro in da od določa (in odloča) koliko se vozi...ali kaj mu je pomenila ta 'gesta' kulturne vožnje po levem pasu in blendanju?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če vozi 150 km/h se jaz ne sekiram preveč, obstajajo pa modeli, ki vozijo 120km/h po prehitevalnem in se ne umaknejo.
Sedaj me pa zanima ali lahko prehitiš po voznem pasu s hitrostjo 130km/h vozilo, ki vozi po prehitevalnemu s 120km/h.
Nekje mi je v glavi ostalo, da se ne sme in potem sva vštric vozila ter naredila kolono na avtocesti. Jaz menim, da nisem naredil prekrška bilo je pa precej mučno sploh za tiste zadaj. (sicer sem ga potem prehitel po desni in rešil tiste zadaj)
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Ali si mogoče ravno zamenjal levi-desni pas? Normalno da človek vozi po levem, ne pa po desnem(prehitevalnim).

LP
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Če vozi 150 km/h se jaz ne sekiram preveč, obstajajo pa modeli, ki vozijo 120km/h po prehitevalnem in se ne umaknejo.
Sedaj me pa zanima ali lahko prehitiš po voznem pasu s hitrostjo 130km/h vozilo, ki vozi po prehitevalnemu s 120km/h.
Nekje mi je v glavi ostalo, da se ne sme in potem sva vštric vozila ter naredila kolono na avtocesti. Jaz menim, da nisem naredil prekrška bilo je pa precej mučno sploh za tiste zadaj. (sicer sem ga potem prehitel po desni in rešil tiste zadaj)

Obstajajo modeli, ki NE poznajo CPP.
evil.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
In kam boš prišel z tem??
Pač eni misljo da so zakupil levi pas. Ne rečm če je gužva oz lih nekoga prehiteva,eno je pa ne j. 5% ko ima spredaj in desno vse frej
bonk.gif

Že 100krat sm reku, ni vsak za na cesto...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Vincent drugače pa tipični probelm zarad ega
grin1.gif
eni sos obremenjeni k 100mater..
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Eni se lotijo vožnje po prehitevalnem pasu s kako krntijo, beri kršav avto, ki ne povleče in se ne umaknejo, pol moraš ti čakat da uni ubožec doseže komaj 140, da prehiti nekoga ki vozi 130 ...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
To ni težava, če ne na levem pasu zaradi prehitevanja ma ne moti. Če s 120 prehiteva nekaj tovornjakov, se vožnja upočasni in to je to. Tudi tak ima pravico prehitevati.
Težava nastane, ko se tak voznik po prehitevanju ne umakne (kar je sicer redko), oz. naletiš na voznika, ki s 110-130 vozi po levem pasu, medtem ko na desnem ni nikogar.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Če vozi 150 km/h se jaz ne sekiram preveč, obstajajo pa modeli, ki vozijo 120km/h po prehitevalnem in se ne umaknejo.
Sedaj me pa zanima ali lahko prehitiš po voznem pasu s hitrostjo 130km/h vozilo, ki vozi po prehitevalnemu s 120km/h.
Nekje mi je v glavi ostalo, da se ne sme in potem sva vštric vozila ter naredila kolono na avtocesti. Jaz menim, da nisem naredil prekrška bilo je pa precej mučno sploh za tiste zadaj. (sicer sem ga potem prehitel po desni in rešil tiste zadaj)

V takih situacijah bi najraj vidu da ga provida(tistega na levem pasu) ustavi in napiše kazen za 1000€. Nikoli nebi več tega ponovil
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ma ne se sekirat ,folk je čuden .
Še dobro ,da te ni kdo pihnil ,ko si ga prehitel .

Sicer pa mogoče je plačal cestnino samo za levi prehitevalni pas ???
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ga pač prehitiš po desnem, sicer ne vidim razloga zakaj ga ne bi prehitel po desnem kot je prej nekdo omenil. Malo mu pomahaš če je mona, ker se ne umakne, po možnosti še potrobiš in greš dalje...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
In zakaj bi delal prekršek?? za brezveze in na konc se ti model pr 150 spomne da bo kr naenkat na desno zapeljal..
Pri nas se prehiteva po levi, nismo angleži..
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Al pa se obesis na troblo in drzis, dokler se ne umakne. Zadnjic mi je pocu film, ko so trije vozili v vrhniski klanec. En 80, drugi 79 in tretji 78km/h.
stupid-1.gif