AA baterije

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Katere baterijske vložke AA naj sploh kupim. Izbira je takšna, da se mi meša. Iščem seveda največje kapacitete in cimkrajše polnjenje (razen, če se izključuje z dolgo življensko dobo). In dober polnilec. So tisti priloženi ok?

sprasujem se.gif
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Sam imam GP komplet štirih baterij in polnilca. Kapaciteta vsake baterije je 2300mAh. Zelo zadovoljen.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tudi jaz imam Gp, pa so čisto ok. Tudi Philips nima slabih, grejo do 2700mAh, se pa nafilajo v 30min. je pa tudi cena....tam okoli 60€ se mi zdi.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Način polnenja se precej pozna. Hitrega polnjenja akumulatorji ne marajo najbolj. Če jih polniš napol prazne tudi ne uživajo najbolj. Jaz jih polnim z 1A/celico z dU (delta U; polnenje se konča, ko postane odvod napetosti po času negativen) polnilcem in mi živijo že leta in leta. Pravzaprav se mi še nobena celica ni sesula. Padec kapacitete se še najbolj pozna pri Varti in najmanj pri GP.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
GP so zelo dobre, Ansmann so sranje (briga me kaj pravijo testi strokovnjakov, meni so trije kompleti šli fuč po pol leta zmerne uporabe). Pozitivno sem presenečen nad Sony-jevimi, so precej poceni, pa delujejo čisto ok.

Imam pa sicer trenutno v fotiču Sanyo Eneloop, ker ne fotografiram ravno pogosto, pa da je poln ko ga rabim. Praznijo se res ne, pa tudi delujejo precej dolgo.

Drugače pa se izogibaj hitrim polnilcem, ker precej hitro uničijo baterije. Raje kupi komplet več, tak da imaš ene vedno polne. Najboljši so polnilci, ki polnijo vsaj 8 ur in imajo avtomatičen izklop polnjenja ko so baterije polne, dražji modeli pa imajo še dopolnjevanje (torej jih imaš lahko nonstop v polnilcu in se polnijo) in funkcijo praznjenja.

Tole imam zdaj: http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?product_id=3272
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
točno te sem gledal! Hvala za še eno dobro mnenje o teh baterijah!
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Tudi moje pohvale Sanyo Eneloop. 4 x AA s polnilcem v Comtronu oz. Comshopu za 15,90 Eur.
zmaga.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
sem jih dobil v sosednjem JAEtu še za 50 centov ceneje. skoda, ker nimajo na zalogi hitrega polnilca
smile-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
če se malo vrnem nazaj po nekaj tednih oz. dneh testiranja. tele baterije so zelo solidne tako, da jih samo priporocam.