A4 Avant 1.9 TDI 96kW l.2003-2004

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Kupuje se ta zadeva, zelo verjetno full opcija (tudi navi, itd.). Imam par vprašanj:
1.) Ali je možno preverit servisno zgodovino, če je avto iz tujine? Torej z VIN številko greš na pooblaščenca in ti oni povejo kdaj, kaj in pri koliko km je bilo kaj delano?
2.) Motor naj bi bil več ali manj bulletproof. A je morda vseeno kaj zadev na katere je potrebno pazit. Verjetno bodo km tam okrog 150.000 km.
3.) So kakšne težave pri podvozju? Npr. menjava rok, itd.?
4.) Pri koliko km ima ta zadeva velik servis?
5.) Kakšne posebne zadeve glede elektronike, da kaj crkuje?
6.) Se dobi DVD z navigacijo za Slovenijo za spodnjo navigacijo? Kateri model navigacije sploh to je?
7.) Če je kdo kupoval kaj podobnega kako je kaj s ceno? Se da kaj spogajat?
8.) Multitronic? Kupit ali raje roke proč?
9.) A so vsi 96kW motorji imeli 6 prestav pri ročnem menjalniku?

Kupuje se pa nekaj takega (samo da full opcija):
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3773910&show=1
Avto se kupuje za par let, tako da raje se da sedaj malce več in dobro zadevo kot kakšen klump.

PS: Če kdo prodaja kaj takšnega in da je ohranjeno pa lahko tudi na PM.
938388-navigacija.jpg
 

Priponke

  • 938388-navigacija.jpg
    938388-navigacija.jpg
    5,6 KB · Ogledi: 209

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
1. na nemškem skoraj sigurno...če je seveda vozil na pooblaščenca
2. najbolj pazi da bo res 150.000 km..ostalo je sitnica
smile-1.gif

3. Roke..načeloma ne..ko sem jaz mojega kupoval pri 3 letiih starosti, je bila menjana ena od rok (nekje 6 jih je na eni strani..æe so to roke
crazy1.gif
)..od takrat (dodatnih 5 let) več nič..je pa res da sem jaz od nakupa revozil zgolj 100.000 km.
4. Vsak bo drugače rekel...eni na 90 drugi na 120 (glede na to da bo uvoz, potem na vsak način pri 180.000)
5. Nima kaj..ker ni dosti elektronike
evil.gif

6. ne poznam
7. -II-
8. -II-
9. Audi bi skoraj moral imeti 6 gang (jaz na VW 2002 imam 5).
-------------------
10. obvezno pri velikem servisu menjat manšete...mali denar, ker če spusti bo šel homokinetični zglob, kar pa ni več tako mali denar
11. obvezno čipat
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
obstajata obe varjanti, 5 in 6 prestav. tisti s 6-imi se precej lepše pelje.
doma imamo sicer '03, 5 prestav, limuzino, 100kkm (realnih!) in je kar pogosto kaj narobe. zadnji problem je škripanje klime, verjetno kompresor ali pa kak ležaj. drugače je menjava sprednje žarnice eno bolj zajebanih opravil. ko pa dela, je pa super
lp
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Kdo bi doplačal cca 10, 15k € opreme, da bi potem delal 20k/leto? V Nemčiji in z dizlom...
Verjetno boljše kupiti z malenkost manj opreme in preverjeno vozilo slo porekla, od prvega lastnika, s potrjeno servisno...
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
navigacija je po moje RNS-E

Imel l.2002, edina težava: crknila sklopka od klime. Žarnico je enostavno zamenjat - odviješ dva šravfa, še dva losaš spodaj in vzameš luč ven (5 minut dela vse skupaj).

Imajo pa zelo različne opreme - ful opcijo je po moje težko dobit (športni sedeži, volan, podvozje).
Servis je pri AWX motorju na 90000 (5 prestav), novejši, ki ima 6 prestav je na 120000.

Moj je enkrat sam od sebe zginil, tako da ga ustrezno zavaruj - fizično in kasko.
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Sorry, vem da je off, ampak kaj pomeni ful opcija. A to da greš v salon pa pri izbiri doodatne opreme rečeš : eh, kar vse mi dajte. Al od kaj dalje se smatra ful opcija?
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:

1.) Ali je možno preverit servisno zgodovino, če je avto iz tujine? Torej z VIN številko greš na pooblaščenca in ti oni povejo kdaj, kaj in /quote]

Ja, seveda. Če boš našel kakšnega da te bo res zanimal povej in povej št. šasije pa ne boš rabil nikamor hodit. Kolega je tudi uvozil enega in Nemčije, jaz sem mu preverila šasijo, vse je klapalo in je šel ponj.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Kupuje se pa nekaj takega (samo da full opcija):
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3773910&show=1

Si pa našel primerek.
crazy1.gif
Bolj osnovne opreme kot jo ima ta sploh ni.

Multitronicu se raje izogni. Tudi, če dobiš lepo ohranjen voz z realnimi kilometri. Interval servisa je pa odvisen od tipa mašine - naj ti faksirajo eno od začetnih strani servisne kjer je nalepka s specifikacijo vozila pa ti bo hitro vse jasno.

Za Navigation Plus pa, kolikor vem, slo zemljevidov ni in jih tudi ne bo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Te pokontaktiram, ko bo kakšen realno v paci.

A se splača to gajbo privlečt iz Nemčije? Pa ne mislim za prihranek pri ceni temveč bolj na opremo in ohranjenost.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Sorry, vem da je off, ampak kaj pomeni ful opcija. A to da greš v salon pa pri izbiri doodatne opreme rečeš : eh, kar vse mi dajte. Al od kaj dalje se smatra ful opcija?
Ko dobiš na sovozniškem sedežu blont sovoznico, potem je to full opcija.
smirk-1.gif
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Se pravi (izjava enega modela iz neke oddaje po televiziji): Avto mora biti nemški in zglancan, baba pa blont.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Te pokontaktiram, ko bo kakšen realno v paci.

A se splača to gajbo privlečt iz Nemčije? Pa ne mislim za prihranek pri ceni temveč bolj na opremo in ohranjenost.

Imaš ZS.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Kje to preveriš?

Obrnem telefon in pokličem pravo osebo na pravem delovnem mestu
grin1.gif

In zakaj je treba obračat telefon?
evil.gif



ON: veliki servisi so na 90 k, 180 k ... na vsakih 90 k km.
Elektronika: vse lahko crkne, tudi števec .... žal. Če misliš, da s tem ne bo težav, se motiš.
Zgodovino se da preverit, seveda če je bilo vozilo servisirano na uradnem servisu ..
Multitronic: fama in še enkrat fama. Seveda se ga splača kupit, zakaj ne? Ker bo takoj crknil? Seveda, seveda, že crkuje ...
Najbolj me moti, ko o samodejnih menjalnikih največkrat pišejo tisti, ki ga niso niti od blizu videli ... in ki informacije od kolegovega "kolega" posredujejo naprej ... v bistvu pa ni lepše vožnje, kot z avtomatskim menjalnikom. Še vedno imaš opcijo, da sam prestavljaš (ob speljevanju (vključevanju na prednostno cesto) je to včasih potrebno)...
Sicer pa, vsakemu svoje. Moj življenjski moto je bil "nikoli kupiti avta z avtomatiko". In danes?
Crkne pa lahko vse, tud Rolce Royce, Renault ali pa Audi.
Če bi rad avto z najmanj registriranimi okvarami, kupi Hyundai-ja ....