A vrnete?

Blimpe

Pripravnik
31. jul 2007
51
0
6
ksz.

Enkrat sem v bankomatu našel 2000 sit, vzel sem jih in hitro zapravil, čez en teden sem zgubil denarnico v kateri sem imel okol 10000 sit in vse dokumente... Usoda ali naklučje?
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Najbrž v vmesnem času nisi naprej poslal verižnega pisma desetim prijateljem, pa čeprav je pisalo, da moraš to storiti v petih minutah.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:Res? Če bi jaz našla 10.000€ neznanega lastnika bi jih z veseljem obdržala. Bolje to kot da država pobaše
grin1.gif
Čisto btw. Kolikor vem je sistem pri nas tak. Če nekaj najdeš in neseš na policijo, se naredi zapisnik. Če se lastnik ne pojavi v roku 3 mesecev (možno da ta rok ni čisto pravi), pobašeš TI celo najdbo. Bo v redu? Kje imaš sedaj tukaj državo?

Aja, važno da imaš kurč... izgovor, zato da nekoga okradeš.
stupid-1.gif


PS: V Avstiji izgubil denarnico s cca. 1000 EUR noter in ničesar drugega ni bilo noter. Ne boš verjela, tam niso vsi take pičke kot ti in podobni tukaj, ki pobašete, ker nihče ne ve od koga je. Drugi dan sem dobil denarnico nazaj in noter 900 EUR. Pač 10% je nagrade najditelju. In ja, noter je bil le denar, brez telefonske številke, brez dokumentov, brez vsega.

In ja, vse do sedaj sem vrnil. Čeprav je bila vmes tudi kakšna neprijetna izkušnja. Ne vem pa, zakaj bi moral zaradi nekih debilov potem krasti tujo lastnino. Osebno se vedno raje zgledujem po boljših, ne slabših od sebe.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ksz

sam našel kr nekaj denarnic...skoraj vse poslal z denarjem vred po pošti lastniku. iz njegovega denarja je šla samo poštnina in to sem tudi pripisal zraven. jebat ga, jaz poštnih stroškov že ne mislim plačevat.
skoraj vse pa zato, ker v enem primeru je bla pa lastnica fajna
grims-1.gif

Našel tudi nekaj kartic (osebnih, kreditnih) - odnesel na policijo.

sam izgubil denarnico 2x. enkrat dobil nazaj po pošti brez denarja (sicer ga ni bilo dosti notri, pa vendar), drugič pa sem dobil celotno vsebino nazaj osebno - sem vzel keš ven in najditelju dal polovico. bilo je okol 50 jurjev notri.
Tip ni najprej hotel vzet, potem pa sem mu reku da mi je prišparal ogromno več stroškov, kakor pa je tistih 25 jurjev, tako da na koncu je le vzel. Jebat ga, pač velikodušno nagradim nekoga ki je pošten.
cheer.gif
 

mhmm

GIFtedALTER 08
22. jul 2007
2.370
0
36
Citat:
Uporabnik Blimpe pravi:

Enkrat sem v bankomatu našel 2000 sit, vzel sem jih in hitro zapravil, čez en teden sem zgubil denarnico v kateri sem imel okol 10000 sit in vse dokumente... Usoda ali naklučje?
Earl?
grin1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ti pa se tudi nimaš kaj za oglašat , sploh ker zagovarjaš kriminalce, bi rajši bil tiho:p
 
Nazadnje urejeno:

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Jebat ga, pač velikodušno nagradim nekoga ki je pošten.
cheer.gif

Kje pa se ti nahajaš, da hodim za tabo in upam, da zgubiš denarnico?
grin1.gif


Jst zaenkrat sicer še nism našel nobene denarnice, mobitela al česa podobnega. Sm pa enkrat, ko nism bil glih trezen zgubil GSM in tista punca, ki ga je našla je preklicala kar nekaj številk v imeniku, da je našla osebo, ki je bla takrat z mano. Pol pa ni hotla nobene nagrade, niti kavice ne. Sej GSM je bil itak za v smeti, bolj se mi je šlo za številke. Zato imam zdej v excelu tabelo z vsemi številkami.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
nekako mi gre na smeh kako ste nekateri ''pošteni'' kot da je v tej sloveniji pravica....
spomnem se enega profesorja ekonomije ki nam je enostavno rekel.....v vsaki situaciji sta najmanj 2 stranki udeleženi in ena ga vedno najebe....jaz sem tukaj zato da vas naučim kako zajebat druge in ne bit nategnjen...

dobrota je sirota in pri tem se tudi konča....

aja pa spodbujal je iznajdljivost.....če si ga uspel nategnit te je nagradil....na koncu izpita si lahko k poli priložil plonk ki si ga uporabljal....samo če te je dobil med plonkanjem se ti je slaba pisala...gledal je pa kot sokol.....in njegova filozofija: če ste uspeli plonkat pri meni vam čestitam ker se boste znašli tudi v življenju....

in vedno sarejši kot sem vedno bolj vidim da je imel prav....

jaz vas bom poskusil zajebat na vsakem koraku....

malo offtopic o poštenosti
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.905
3.026
113
do sedaj sem našel tri telefone in dve denarnici vse sem tudi vrnil lastnikom razen enega telefona ki je bil zaklenjen in sem ga nesel na mobitel..kaj so tam z njim naredil ne vem....tudi nobenega denarja nisem zahteval ker ga tudi ni kaj bilo v denarnicah....
p.s če bi ga pa bilo veliko bi jo nesel na policisko postajo dani vsaj nekaj dobil
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
nekako mi gre na smeh kako ste nekateri ''pošteni'' kot da je v tej sloveniji pravica....
spomnem se enega profesorja ekonomije ki nam je enostavno rekel.....v vsaki situaciji sta najmanj 2 stranki udeleženi in ena ga vedno najebe....jaz sem tukaj zato da vas naučim kako zajebat druge in ne bit nategnjen...

dobrota je sirota in pri tem se tudi konča....

aja pa spodbujal je iznajdljivost.....če si ga uspel nategnit te je nagradil....na koncu izpita si lahko k poli priložil plonk ki si ga uporabljal....samo če te je dobil med plonkanjem se ti je slaba pisala...gledal je pa kot sokol.....in njegova filozofija: če ste uspeli plonkat pri meni vam čestitam ker se boste znašli tudi v življenju....

in vedno sarejši kot sem vedno bolj vidim da je imel prav....

jaz vas bom poskusil zajebat na vsakem koraku....

malo offtopic o poštenosti

se strinjam z vsem, razn to, da nima nobene veze z najdeno denarnico. ce ze gres druge jebat, jebaj na vlko. teh 50€ ki jih najdes v dnarnici, pa raje vrnes. pa tudi ce ti je potem samo en od desetih iz srca hvalezen, je vcasih tud to nekaj vredno (toliko bolj).
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Vceraj kolega najdel mesecno od ene punce,klice za telefon na informacije,dobi,poklice punco in rece da je najdu njeno mesecno,punca pravi a bos kej v mesto hodil da mi jo prineses ker trenutno delam v lokalu,pravi kolega da nima cajta in mu punca rece naj ji jo poslje domov,dobi hvala in nasvidenje.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
kolega je bumbar. ze v zacetku bi reku, da je nasu, pa ce si jo misli prit iskat naj pride na ta pa ta naslov.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
No, jaz sem imel podoben primer...
Ob cesti dobil debelo žensko denarnico tipa "20 predalčkov" - kukr imajo kelnarji...
Ko sem jo odprl so se mi začele kar roke tresti... Polno bankovcev po bivših 10k, deviz pojma nimam kolk, čekovna knjižica, hranilna knjižica, plastika, ostali osebni dokumenti, skratka ni, da ni blo...
Od oka rečeno je blo nekaj 100k bivših in približno toliko deviz... Skratka za enga študenta jackpot
nahrung002.gif

In ker živim v manjšem kraju, kjer se vsi poznamo med sabo, sem ugotovil, kdo je lastnica denarnice in jo odnesel k njej domov. Izkazalo se je, da je dvigovala denar za svoje podjetje (od tod takšna vsota
shocked-1.gif
)

In epilog zgodbe? Lastnica denarnice (čeprav je vedla, kdo jo je vrnil), se tud pršla ni pokazat in rečt hvala... Se je rajš delala, da ne ve za nič... Mogoče sem preveč pričakoval, vendar če nekomu vrneš tak kup nazaj, bi pričakoval kaj več... (pa ne dnarja...)
Tako, da drugič, ko dobim njeno denarnico, obdržim uporabno vsebino zase... Drugim nesrečnikom bom pa seveda predmete vrnil brez dajatev... Zgleda pa, da je res tako ,da bolj kot si bogat, s težjim srcem daš od sebe...
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
No, jaz sem do sedaj dvakrat našel denarnico. Obakrat je bila oseba iz istega kraja tako, da ni bilo treba stopit kam daleč, da sem vrnil te zadeve. Tudi nisem pričakoval in niti dobil kakršnegakoli denarja iz tega naslova. Se mi je pa zdel fajn.

Lani sem pa doživel nekaj drugačnega. Sem v BTC našel USB ključ. Doma sem pogledal, če je v kakšni datoteki naveden kak avtor. Bingo. V eni od datotek je res bil nekdo naveden. Uporabil sem strica Google-a in drugi dan sem že govoril z človekom, ki je ključ izgubil. Ključ sem mu poslal po pošti, anonimno, prevzetje je pa plačal on. In ni mi žal, četudi sem brskal po netu cca pol ure in potem izgubil še nekaj časa na pošti. Sej zato pa smo ljudje. Nismo (še!) vsi sebični.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Bravo!

Nekateri pa nažalost danes mislijo, da je treba dobroto plačat.

V bistvu bi po mnenju nekaterih tukaj gor lahko kar odprl s.p. in po ulicah iskal izgubljene stvari. Potem bi naredil spletno stran, kjer bi te stvari ponujal lastnikom z ustreznim odkupom (verjetno glede na vrednost najdenega, vendar ne manj kot 20EUR).

lp
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tako. Nevem kaj pol se denarnice ne vzamejo, saj je le par 10€, jebeštrga.. Ali pa tombola, ko najdejo armani denarnico.. pa imajo v easy tosl za 50€.. Nekaj je. Dokumenti tudi niso poceni, zdilas pa je. Zakaj bi samo kes jemal..

crazy1.gif
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Jaz sem pred leti izgubil bančno kartico na enem bencinskem servisu, pa si jo je srečni najditelj izposodil in jo uporabil na bencinskem servisu, kjer je tankal avto in si kupil še kak bombonček... Tako da me je spravil ob cca takratnih 15.000 SIT.