A vrnete?

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Zanima me, če vračate stvari, ki jih najdete pa pripadajo neki osebi, kjer je ime znano? Recimo kakšne knjige, denarnice, ključe, ipd.

Jst sm bla zadnjič prijetno presenečna, ko smo se babnice napile in sem zgubila denarnico pa me je naslednji dan opoldan poklical en tipo, da je najdu denarnico pa kam mi jo lahko pripelje. Svaka čast
zmaga.gif
Tud mtki so vrnili denarnico, ko je zgubla nekaj čez 400€ , tko da fajn da se najdejo taki ljudje. Tud sama ne bi mogla pospravit tuje denarnice, razen, če ne bi vedla čigava je. Enostavno bi me žrlo, ker verjamem v karmo.

No, pa še en aznimiva zadeva ... včeraj na faksu pozabim planer, ki je bil nekaj malega popisan, blo je navedeno moje ime, naslov , številka ... pa je enemu bedastemu študentu toliko do tistih 500 listov, da niti pomisli ne da bi ga vrnil ali pa pustil pri receptorju. Mislim ... prav žalostno na kako beden nivo se spuščajo nekateri ljudje. Sej v planerju ni bilo zapisano nič kaj pretresljivo pomembnega, ampak vseeno noter sem imela zabeležene neke stvari za diplomo .... pa ne moreš pobasat en jeben zvezek
bonk.gif
Sem še receptorja vprašala, če je bilo kaj najdeno pa mi je rekel, da brezveze karkoli pričakovati, ker je to redna praksa, da študenti pospravijo planerje zase.

Kako pa vi ravnate z najdenimi stvarmi?

bye bye
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Se mi še ni zgodilo, ampak, če bi najdla kej, bi vrnila...no mogoče bi iz denarnice pobasala ojre, who knows...
redface-1.gif
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Jaz sem že vračala najdene stvari in še bi jih vrnila, vsakokrat, če bi le vedela kdo je lastnik. Taka pač sem.
priden.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Jaz sem bila tudi prijetno presenečena, ko si povedala, da si jo dobila nazaj. S kešem vred
aplauz.gif


Enkrat sem v Emonski kleti našla Eurocard. Bil je že čas zapiranja. Vzela sem ga in še isti dan klicala na banko, da sem našla Eurocard...bla bla bla...niso mi hotli dat kontakta tistega tipa, ki jo je izgubil, so mu pa dali moje podatke. Tip je seveda poklical (če bi bilo le z zmenki tako ziher
grin1.gif

Blo je pa še velik primerov, ko sem našla izgubljene denarnice. Največkrat samo poslala na naslov, ki je bil na dokumentih.
Ja, če je znan lastnik, nisem niti tolk pokvarjena, da bi zadržala denar zase. Z veseljem nekomu polepšam dan.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ma jaz bi vrnu v kompletu z ojri. verjamem da se dobro vrne
bonk.gif


razn ce bi bla dnarnica brez osebnih dokumentov oz. indicev od katerga je, pol pa bi skesiral brez problema
grin1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
če je napisano od koga je (dokumenti), bi vrnil ja ... drugače pa odložo na kako bolj vidno mesto, prej pa pogledal, če je kdaj keša not
grin1.gif




so pa 1x mojo mati oropali, ko se je peljala iz popoldanske smene okrog 22.30 ... so se neki tipi pripeljali mimo z nekim terencom pa ji kr med vožnjo iz košare vzeli torbico ... ampak naslednje jutro so se v našem poštnem nabiralniku znajdli ključi od stanovanja, vsi dokumenti, za denarnico pa se ne spomnim ... torbico in ostalo kramo so obdržali
bonk.gif




pussy-ji ... niso nas upali oropat še po stanovanju
evil.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Še nikoli našel denarnice, najbrž bi jo dal lepo v kuverto pa poslal lastniku...
Karad se pa najde kak €€ na tleh, pa brž v žep... pomoje sem nekje na nuli, ker sem tudi jst že kakega zgubil
tongue-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Najdu enkrat eno osebno na isti ulici, ji vrnu nazaj, še hvala ni rekla.

Našel telefon in me čez par sekund kliče tip da je njegova prijateljic izgubila telefon... no vglavem se najdemo, vrnem telefon in niti hvala ni rekla. Bla je pa ena debela [censored] v krznenem plašču z vsaj pol kile zlatnine.
jezen.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
najdla denarnco za domom upokojencev.. in ker je biu na osebni en ata sm previdevala da je on v DU... grem not, prašam kje lah kkšno sestro dobim, me usmerjo.. povem da sm denarnco najdla in jo vračam, pogledajo kaj je not, pol se pa že začne da je ata reku da je biu not tut dnar pa ne vem kaj še vse (kr sm jz štorala je mel osebno pa baterije za slušni aparat)... brano med vrsticam: obtožl so me da sm jz dnar pobrala. da jim je*em vse po spisku. človk nardi dobr deu je pa največja ku*ba.

sm pa zanč najdla karto za bus od moje tamale sestrične.. kličm nenga brata k sm ugotovila da je njena da bom prnesla k pridm domov, kr bo pa zvečer.. in se namalam ob 10 na vrata me pa njuna mt nahrul kwa tko pozn hodm, brez kakršnega kol hvala al pa krkol.
nasledna stvar k jo najdm bo moja. tko da prosm če kdo v bližin mene kmal zgubi par sto evrov.
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Nasel denarnico pred fabrko,pa sem vrnil.Ce vem od koga je vrnem,ce ne pa ne.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Do zdaj nisem še nič kaj takšnega našla, ampak če bi našla nekaj, za kar bi vedela čigavo je, oziroma bi na najdenem predmetu bil naslov ali telefonska številka, bi vrnila.

Sicer pa res lepo slišati, da se na tem svetu še najdejo pošteni ljudje.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Enkrat so me klicali s policije v Piranu (se je že odvijal film, kaj vse bi lahko bilo narobe) in so mi povedali, da je moja soseda (ki nima telefona) prejšnji večer pozabila torbico v nekem kafiču v Piranu.

Ženska sploh ni vedela, da je pustila torbico 100 km stran! Kako pa je prišla v hišo, pa pojma nimam...
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Najdu enkrat eno osebno na isti ulici, ji vrnu nazaj, še hvala ni rekla.

Našel telefon in me čez par sekund kliče tip da je njegova prijateljic izgubila telefon... no vglavem se najdemo, vrnem telefon in niti hvala ni rekla. Bla je pa ena debela [censored] v krznenem plašču z vsaj pol kile zlatnine.
jezen.gif


Hvaleznost pa taka
10.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Še ena "varianta" pa je, da vrneš denarnico in si potem obtožen, da si ukraden denar iz nje...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Jaz sem enkrat tut že najdu denarnico, brez denarja, le avtobusna izkaznica je bila noter. Sem po imeniku najdu lastnico in poslal po pošti. Se mi ni dalo lezt na Jesenice sam zarad karte.

Če bi našel nekaj čemur se definitivno ne da določiti lastnika (vrečo za smeti polno neoznačenih bankovcev nizkih nominacij), bi obdržal zase.

Vprašanje: kaj pa če najdete recimo denarnico od nekoga, ki je hudo bogat in veste, da ga to ne skrbi (pa recimo da notri ni dokumentov), ali pa mobitel od neke hudo znane zvezdnice z tavžent telefonskimi ciframi not?
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
pred leti sem našel denarnico, brez denarja samo dokumenti so bili not, poklical sem lastnico in je čist vn padla, da sem ji jaz ukradel denarnico in denar ipd..

popizdil sem in sem se usedel v avto in ji osebno odnesel denarnico v njeno službo, delala je nekje, če se ne motim v
neki ustanovi na šalterju in ko sem prišel tja je imela veliko srečo da je tisti moment ni bilo tam ker bi ji tisto denarnico v glavo zabil, sem jo pa mirno predal njeni sodelavki.

lahko je srečna da je dobila dokumente .
[censored] nehvaležna
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Do zdaj še karkoli sem našel sem vrnil (na tak ali drugačen način), od reg. tablic, do raznih dokumentov in drugih stvari. Me ni še nobenen nahrulu oz. so bili vsi veseli, nekateri celo ponujali denar. Pa nisem vzel. Razn 1x ko sem dobil flašo domačega šnopsa
smile-1.gif
.
No, sem pa tja se kakšen qrc ni ravno zahvalil, ampak kaj čmo, tako je to danes. Težil pa ni nobeden in tudi bolje tako. Naj bo folk vesel, da je še kej poštenih ljudi na svetu, bemumast, drhal nevzgojena (tipična slovenska)!

Ma meni bi se frčkal za dnar, tko al tko ne nosim več kot 20-30€ gotovine s seboj, pogosto manj. Bolj se mi gre za dokumente. Tudi me ne moti toliko, da moram za izdajo novih plačat kot to, da moram skakat 14 dni ko [censored] gor in dol ter se igrat z vso klinčevo birokracijo.

No, enkrat se je pa tudi meni zgodilo (ko sm bil še pamž), da sem izgubil tošl in ga je en ata našu v kanti za smeti v sosednji ulci (je bil tak pisan, da ga ni blo težko prezret). K sreči vsi dokumenti noter, ata je dobil za pir oz. dva in vsi smo bli veseli. Drugič pa nism mel te sreče. Od takrat pazim na svoje stvari.

Mislim, da je fer, da če najdeš kako stvar, da probaš poskrbet, da bo prišla nazaj v roke lastniku. Jaz se vedno vprašam, kaj, če bi se meni to zgodilo in kakšne kolobocije bi imel lahko.

That's about it.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Vračam vse kaj je znano kdo je lastnik, torej denarnico vrnem, ampak prazno. Mala nagrada.



Svinjsko?



Sem 1x nasel denarnico, vzameem osebno, neka ženska z xy vasi... Telefonske nikjer, ok malkom,

ne bodi len, vsedi se v car pa se odpeli teh 15 km razveselit žensko. Se pripeljem, vidim urejeno bajto

zunaj 2 solidna avta, pocinglam, pride lastnica na vrata, pa ji povem da sem ji prnesel denarnico, nedotaknjeno

le osebno sem uporabil da sem vas našel. "Aha, kak super! Me veseli da so še danes pošteni ljudje!"

odpre denarnico pregleda denar (!!!!!), "Poglej, še zdaj je vse not!" Se mi zahvali kak vredu fant sem in

adijo.



Še danes mi je žal, da nisem poslušal fotra; "Poberi denar, v kuverto in pošlji po pošti!"



Babnica je mela v denarnici takratih 15 jurjev pa ene 2 kreditni in ostale malenskosti, ni pa bla tolko

da bi mi dala jurja za bencin pa jurja za burger in kokakolo v zahvalo.



Ne vrnem več nič, oz. vrnem brez financ.



Razne mobitele vračam, (našel zadnjič enega v restavraciji) pa še to sem po telefonu povedal kam si naj

pride po njega (IMENIK->MAMA) in (v šali) da kr naj pripravi za eno pivo drobiža. Spet dobil qrac od ovce, vrnil sem pa nokijo za 200€.



Če kaj vrnem si vzamem provizijo in to kr debelih 100%. Če pa v denarnici nebo nič denarja, pa jo pošljem z odkupnino 10€,

nema ništa, so me že prevečkrat nafukali.
 
Nazadnje urejeno: