A so jemalci kreditov v frankih bogi?

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
KSZ:

A bomo tisti, ki smo imeli švicarje in jih do sedaj že v celoti poplačali, tudi imeli kakšne "ugodnosti"?

Saj nič ne pričakujem... samo vprašam...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
A če v bitcoinih vzamem kredit mi bodo tudi krili morebitna nihanja? A visoko sodišče sploh ve kaj so kriptovalute, jaz grem stavt da niti en tam ne ve.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A če v bitcoinih vzamem kredit mi bodo tudi krili morebitna nihanja? A visoko sodišče sploh ve kaj so kriptovalute, jaz grem stavt da niti en tam ne ve.

Če smo čisto iskreni, jih ne ve tudi veliko teh, kateri trgujejo z kriptovalutami. Valuta?!?! Po kakšni logiki.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Kaj ces lepsga. Kredit je ugodnejsi kot v eur, ce se spremeni v neugodnega, pa je nicen.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
od kje ti, da je ugodnejši? sam sem recimo odplačal velik del in bil dolžan več kot sem vzel.po 4 letih je bilo kot, da nisem nič plačal.

Kot laik mislim, da ugodnejši kredit pomeni to, da si dobil ugodnejšo obrestno mero. (posledično manjši obrok). Ker pač raja ne ve, da se obrestna mera lahko spremeni, oz, vam tega niso vtetovirali na čelo, zdaj zahteva povračilo, češ, da so bili zavedeni.

Če razumem narobe me prosim popravi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik softi pravi:
od kje ti, da je ugodnejši? sam sem recimo odplačal velik del in bil dolžan več kot sem vzel.po 4 letih je bilo kot, da nisem nič plačal.

Ni res. Dolžan si bil točno toliko, kot si vzel v CHF.

Da je valuta vmes kapitulirala je pač druga zgodba...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Greš po kredit, na voljo imaš "evro" in "frank" kredit. Če vzameš "evro" kredit dobiš manjšo vsoto kot če vzameš "frank" kredit.
Super, dobim več, če vzamem "frank" kredit. Ojoj, namesto 75 lahko kupim 85m2 stanovanje. Zakaj pa ne?
Dejstvo: če nisem kreditno sposoben za kredit v €, potem verjetno nisem sposoben niti za kredit v švicarjih, ali? Oziroma drugače, če ga lahko dobim v švicarjih to verjetno pomeni, da bom celotno dobo hodil po robu (švicarje dobim, ker ravno še "not padem" pod pogoji bank).
Mnogo ljudi je reklo, da so švicarje vzeli zato, ker, ali so jih dobili več (meji na pohlep) ali pa, ker v evrih niso bili kreditno sposobni (kako pa potem 30 let misliš vračat švicarje?)
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Greš po kredit, na voljo imaš "evro" in "frank" kredit. Če vzameš "evro" kredit dobiš manjšo vsoto kot če vzameš "frank" kredit.
Super, dobim več, če vzamem "frank" kredit. Ojoj, namesto 75 lahko kupim 85m2 stanovanje. Zakaj pa ne?
Dejstvo: če nisem kreditno sposoben za kredit v €, potem verjetno nisem sposoben niti za kredit v švicarjih, ali? Oziroma drugače, če ga lahko dobim v švicarjih to verjetno pomeni, da bom celotno dobo hodil po robu (švicarje dobim, ker ravno še "not padem" pod pogoji bank).
Mnogo ljudi je reklo, da so švicarje vzeli zato, ker, ali so jih dobili več (meji na pohlep) ali pa, ker v evrih niso bili kreditno sposobni (kako pa potem 30 let misliš vračat švicarje?)

467716-post_slo.gif
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Saj se bodo banke pritožile, če je treba tudi na evropsko sodišče. Glede na zgornjo sodbo bi namreč na vsakega kreditojemalca v frankih izgubile par deset jurjev eur.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Je pa veliko politikov in sodnikov zapufanih v švicarjih, drugače ni razlage, razen, če je ta sodba podlaga za Euribor čez 10,15 let.
grims-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik softi pravi:
tudi mene zanima, ali bomo tisti, ki smo že poplačali dobili nazaj razliko. pri meni je namreč kar lep lep znesek.
seveda boste dobili, pri nas je vse možno..
priden.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kje je problem oz na kaj se folk sklicuje?
v evrih sem dobil cca 10-20% manj zneska, ali če češ, za frankovski znesek nisem bil sposoben.
že tukaj je zanimivo zakaj ti banka da maks 50k v evrih in istočasno ti da 60k€ in pogodbo v chf. v čem je hec? v nižji obrestni meri, ki so jo oni dali in pa libor v euribor.
do tukaj še mogoče jasno vsem. potem pa ti bančnik reče, kle imate švicarje, dobite v evrih več, obrok je manjši in glavno, švicar je močna valuta, stabilna, ne bo libor skakal.
na to pa še doda, da je švica stabilna kot eu in ne bo nihanja na valutnem trgu.

in lajik verjame. sej govori z bankirjem.

leta nazaj smo dobil zakon o oderuških obrestih. pred tem so bankirji lahko tudi to delali. sedaj je potrošnik, neumen, zaščiten. proti franku ni bil.

vprašanje naprej
imate euribor + malo pribitka.
euribor pade pod 0. kaj so banke naredile?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
...ksz

Odlično!
Res prava amti-imperialistična sodba našega revolucionarnega sodnega sistema.
stupid-1.gif

Prava vzpodbuda za vse tuje investitorje, da pridejo k nam delat posel. Revolucionarno sodstvo bo brezhibno in hitro poskrbelo za pravno varnost njihove investicije.
stupid-1.gif

.
Ladja norcev
uf-1.gif
.
.
Medtem pa:
2654589-CHF.JPG
 

Priponke

  • 2654589-CHF.JPG
    2654589-CHF.JPG
    38,3 KB · Ogledi: 222

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Evo, bomo placevali za odlocitve spekulantov. A se tudi za Euribor krije, ce bo cez 5 let 4%?

https://siol.net/posel-danes/novice/ljubljansko-sodisce-posojila-v-frankih-so-nicna-457899

Drugace je pa zanimivo, da je povprecna placa kreditojemalca v frankih visja, kot kreditojemalca v EUR. Malo zaskbljujoce, ce je visina place v relaciji z izobrazbo.

to oznako o špekulantih zadrži zase, prosim - ne meči vseh v isti koš
nekateri drugje, kot na avstrijski banki zaradi raznoraznih stvari nis(m)o dobili pičlih 35.000 eur, kot s(m)o jih potrebovali npr za rešitev stanovanjskega problema
banka je predlagala CHF, obrok je bil nizek ves čas - sem pa sam že lani zadevo zaprl in poplačal kredit brez večjih anomalij
Je bilo pa zadnje leto naravnost smešno, ko sem po 12 mesecih plačevanja imel več za plačat kot 12 mesecev nazaj.
utopija je sedaj kaj zahtevat za nazaj, pa še sam sem si kriv, odločitve pa ne obžalujem in bi še enkrat storil enako (stanovanje ali pa biti brez, takšna je bila takrat odločitev). Včasih je treba kaj tvegat, jasno pa, kot pri vseh stvareh, razumno tvegat, ne pa vzet kredita da imaš 600 eur obrok, potem pa balonček poči in imaš kar naenkrat 1000
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Izgleda, upam vsaj, bo v bodoče tako, da če te nekdo NE BO opozoril na tveganje pri "poslu", ki ga z njim skleneš, ga boš lahko IZtožil...

Bilo bi super, če bi to veljalo tudi na vse te like, ki v kafiču med odmorom šihta "osnujejo" novo valuto, pa naj se imenuje bitkojn, bitkrava, ali bitNATEG...

Naj plačajo za svoje morebitno zavajanje!
Torej tožiti takrat, ko bo kojn manj vreden kot v trenutku, ko si ga kupil.

Pa naj gredo taki delat v službe za 650 evrov. Njihov problem!
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Evo, bomo placevali za odlocitve spekulantov. A se tudi za Euribor krije, ce bo cez 5 let 4%?

https://siol.net/posel-danes/novice/ljubljansko-sodisce-posojila-v-frankih-so-nicna-457899

Drugace je pa zanimivo, da je povprecna placa kreditojemalca v frankih visja, kot kreditojemalca v EUR. Malo zaskbljujoce, ce je visina place v relaciji z izobrazbo.

to oznako o špekulantih zadrži zase, prosim - ne meči vseh v isti koš
nekateri drugje, kot na avstrijski banki zaradi raznoraznih stvari nis(m)o dobili pičlih 35.000 eur, kot s(m)o jih potrebovali npr za rešitev stanovanjskega problema
banka je predlagala CHF, obrok je bil nizek ves čas - sem pa sam že lani zadevo zaprl in poplačal kredit brez večjih anomalij
Je bilo pa zadnje leto naravnost smešno, ko sem po 12 mesecih plačevanja imel več za plačat kot 12 mesecev nazaj.
utopija je sedaj kaj zahtevat za nazaj, pa še sam sem si kriv, odločitve pa ne obžalujem in bi še enkrat storil enako (stanovanje ali pa biti brez, takšna je bila takrat odločitev). Včasih je treba kaj tvegat, jasno pa, kot pri vseh stvareh, razumno tvegat, ne pa vzet kredita da imaš 600 eur obrok, potem pa balonček poči in imaš kar naenkrat 1000

Verjetno je bil tehtni razlog, da ti niso dali kredita v EUR. Kot marsikaterem drugem. In potem zeli kreditojamalec na silo imeti kredit v smislu, saj bo ze nekako odplacal...