a res rabimo avtocestno policijo?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ne stalno, verjetno pa več kot nekdo ki enkrat na mesec pohodi, ali?

ali kaj si spet ti zaključil iz mojega posta?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Za odsevnike in zvočna in svetlobna opozorila, ko divjajo, si že slišal?
Menim, da je verjetnost, da jih kdo na AC spregleda precej nižja kot, ko ti stisneš premijo,
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
dec no....

Kot prvo 20-letnik bo tezko prisel direktno na AC policijo. Ker mislim da se nekaj generacij ne bo direktno iz tacna sel nihce tja. Seveda se lahko motim, npr za SEP se sedaj lahko prijavijo se preden solo zakljucijo.

Povprecen policist (prometni ali pa splosni) ima vec kriticnih situacij in voznje po robu, kot vsi tisti "macki" iz protokola skupaj. Ker uniformirani policiji vozniki bezijo in se z njimi lovijo, protokol mora pa naceloma svoje "stranke" udobno pripeljat na cilj. Seveda znajo vozit po robu ampak imajo precej manj dejanskih izkusenj na cesti s tem. Je pa res da vecina prihaja iz vrst uniforme in so pred "protokolom" se tudi oni lovili naokrog z vozniki ki bezijo.

Slej ali prej bo kak avto razbit, to sploh ni vprasanje, ampak to je del posla. Bolj se sprasujem ce ni M550 rahli overkill, ker sam kar precej v proracun prispevam...ampak ok, mamo tud kje drugje se za sparat
Okej, okej. Zelo modro je, da tega ne dajo delat dvajsetletnikom.

Očitno sklepam po sebi, ker danes sebi pri 20ih toliko konjev v avtu ne bi zaupal. In hvalim manituja, da so bili takšni avti zame nedosegljivi. 20 letnemu meni bi se tak šiht zdel sanjska služba, zato (seveda lahko napačno) sklepam, da se pač toliko stari mulci za to zagrebejo.

Je pa zanimivo, toliko let kasneje, ko sem se moral vmes za šiht cela leta prevažati gor in dol po kokoški (z zanič avti in precej penzionistično), se takega biznisa ne bi šel več. Klinc gleda, danes ga ni več denarja, da ne bi se šel gonit v vseh pogojih po avtocesti 8 ur na dan. Hvala k...., da sem lahko prišel do tega s celo glavo.

Hotel sem le opozoriti, da enih 95% voznikov izkušenj z rwdjem nima, in bolj smiselno bi se mi zdelo, da se za takšno delo nabavi npr. audije s štirikolesnim pogonom. Pa DSC in x drive gor ali dol. Ko je tiščanje avta po AC delo, dajmo ljudem v roke orodje, s katerim ga bodo najlažje opravljali.
 
  • Haha
Reactions: sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ne. (Pridelal sem nekakšno patološko antiafiniteto do novih bemflov.) Zato sem pa dve strani nazaj vprašal, kakšen je moderen x-drive.

V "mojih" časih je bil to zadnji pogon, ki je ob izgubi trakcije zadaj do 25% moči prenesel na sprednja kolesa. In s takim avtom se je dalo z gasom še kako hitro iti u maline, če bi samo zaradi štirikolesnega pogona mislil, da za to sploh ni šans.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
P.S.: O, strela jasna, izgleda se moram postaviti na laž. Enkrat sem peljal eno F serijo 5 za katero se mi megleno dozdeva, da je bila z x-drivom (???), ko sem soseda inštruiral v vožnji avtomatika. Ampak je šlo za penzionistično gužvanje po mestu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
A ni 40:60 split in po potrebi do skoraj 100% na katereokoli os, podobno kot Audi Quattro v istem rangu. Dvomim, da je z vklopljeno elektroniko kaj bolj nevaren za vozit kot karkoli drugega s podobno konjenico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tony

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Pol ljubljanskih sponzoruš fura bimerje xdrajve s 300 in vec konji, pa nisem se slisal da bi ga katera stolkla. To nima veze z rwd sicer, plus vsa elektronika dela cuda. Res ne vem kje vi zivite. Pa ocitno ni se nihce videl kako zgleda provida prestrezanje v realnosti. Policaj bi pri tem 'nevarnem pregonu' komot jedel hamburger z eno roko, z drugo šlatal kolegico za stegno, zraven pa še smsal ženi..... 90procentov nasih AC prenese 300kmh brez kakega stresa za voznika
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Saj to gre, dokler vozijo kot po jajcih :D

Eno tako sem srečal v nalivu na AC, avto obrnjen v nasprotni smeri vožnje (se pa zato, priznam ob vožnji mimo ni dalo videti Xdrive značke na zadnji havbi). Pravzaprav bi šlo lahko tudi za dedca. Ampak, okej, vsaj avto je bil cel.

Ni lepo, ampak... dobre volje sem bil ves teden... :valjamse:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Tony tu zaj take pišeš, ko da bojo vozli vozniki začetniki z 18 ur avtošole in vsa elektronika v avtu bo izkloplena.
Kaj si že vozo kdaj kaj takega? Ni nič večje šanse, da to na AC obrnejo če je elektronika vkloplena kot rs-ko zaj al pa bilokaj drugega.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ja cena ni švoh, pa še s faceliftom ima samo rahlo de-tuned mašino od M5 Comp in malo več udobja za ene 30k manj. Takoj bi mel tole za dailya, če bi mel dovolj viška :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Tony tu zaj take pišeš, ko da bojo vozli vozniki začetniki z 18 ur avtošole in vsa elektronika v avtu bo izkloplena.
Kaj si že vozo kdaj kaj takega? Ni nič večje šanse, da to na AC obrnejo če je elektronika vkloplena kot rs-ko zaj al pa bilokaj drugega.
Skrbelo me je za dobrobit javnega uslužbenca, ki bo dobil v roke orodje, ki se ni zdelo optimalno. Če sem slabo obveščen o čudežih sodobnih 4-kolesnih pogonskih sklopov, lepo napišem: my bad.

Da nekoga na AC obrne je pa druga priča: to je naredil poln gas, ko je scalo ko prasica. Takrat še brisalci na 1. poziciji niso bili več dovolj. Kako je že v tistem vicu rekel krovec, ki je na glavo dobil hobok cegla, kaj da je bilo? Aja, neprevidnost, evo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Pol ljubljanskih sponzoruš fura bimerje xdrajve s 300 in vec konji, pa nisem se slisal da bi ga katera stolkla. To nima veze z rwd sicer, plus vsa elektronika dela cuda. Res ne vem kje vi zivite. Pa ocitno ni se nihce videl kako zgleda provida prestrezanje v realnosti. Policaj bi pri tem 'nevarnem pregonu' komot jedel hamburger z eno roko, z drugo šlatal kolegico za stegno, zraven pa še smsal ženi..... 90procentov nasih AC prenese 300kmh brez kakega stresa za voznika
Ja, ce bi bile precej bolj prazne. Ob taki gostoti prometa kot je sedaj (vsaj na relaciji vzhod zahod in lj obroč) pa s 300 kmh ne bos prisel dalec.
Zakaj smo se sploh odlocili, preganjat super hitre voznike? Dvomim da bo kdaj policija imela nahitrejse avtomobile na AC. A jih ne more ustaviti druga patrulja na izvozu? Dokaj dobro pa jim lahko sledimo s kamerami.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.486
1.133
113

Patrulja Specializirane enote avtocestne policije Ljubljana je danes v zgodnjih jutranjih urah na avtocesti pri Kompoljah ustavila in kontrolirala voznika skupine vozil (sedlasti vlačilec s polpriklopnikom), ki ga je vozil lastnik in hkrati zastopnik slovenskega podjetja. Na polpriklopnem vozilu je prevažal razsuti tovor, in sicer koruzo, pri tem pa prekoračil skupno maso vozila za skoraj dvajset ton.