A mora prit poštar do vrat?

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Da se ne pokrije? Lepo te prosim...koliko pisem raznosi poštar na dan?
No, koliko? Skoraj nič, če odšteješ položnice, bančne izpiske in naslovljene reklame, ki pa so itak plačane po pogodbi in je zato cena nizka!!! Od cca. 12-tega v mesecu pa do konca meseca, ko so izpiski od penzij in prve položnice( elektro), poštarji v glavnem nosi-jo(mo) razne naslovljene in nenaslovljene tiskovineter priporočene pošiljke.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Da se ne pokrije? Lepo te prosim...koliko pisem raznosi poštar na dan?
No, koliko? Skoraj nič, če odšteješ položnice, bančne izpiske in naslovljene reklame, ki pa so itak plačane po pogodbi in je zato cena nizka!!! Od cca. 12-tega v mesecu pa do konca meseca, ko so izpiski od penzij in prve položnice( elektro), poštarji v glavnem nosi-jo(mo) razne naslovljene in nenaslovljene tiskovineter priporočene pošiljke.

OK, vdam se, pošta dela z minusom. Srečen?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Da se ne pokrije? Lepo te prosim...koliko pisem raznosi poštar na dan?
No, koliko? Skoraj nič, če odšteješ položnice, bančne izpiske in naslovljene reklame, ki pa so itak plačane po pogodbi in je zato cena nizka!!! Od cca. 12-tega v mesecu pa do konca meseca, ko so izpiski od penzij in prve položnice( elektro), poštarji v glavnem nosi-jo(mo) razne naslovljene in nenaslovljene tiskovineter priporočene pošiljke.

OK, vdam se, pošta dela z minusom. Srečen?
Mislim, da nidi razumel. Seveda je denar tudi od pisem, ampak tega je zelo malo. Dobiček Pošta ustvari ravno z naslovljenimi in nenaslovljenimi tiskovinami kljub nizki ceni dostave, je pa količina zato ogromna, če še nisi opazil. Seveda pa ne gre zanemariti dostave paketov, kjer se je tudi promet zelo povečal! Potem pa so tu še razne druge storitve, ki prevzemajo čedalje večjo vlogo pri storitvah, s tem pa mislim na trženje(prodaja sveč in ostalega bolaga, loto, športne stave....)!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
jest tud mislim da ste vsi ene lenobe! najbl je una huda z dvoriščem! matr! (sej pomoje je problem sam v tem, ker je blaten od sosedovega dvorišča).

Men se tile fantje prov smilijo! vsi od njih pričakujete da so vaši služabniki! pa se kurčite če vam ne prinese kuverte do vrat! pa ne pozvoni za priporočeno... pa kaj, naj v bloku pozvoni pri vseh 50 stanovanjih, pri vsakem čaka minuto da, če, se kdo oglasi.... pa itak velika večina ljudi dopoldne dela, so v službah, uni k ponoč delajo spijo, tko pa par študentov pa kakšni mučkoti so pač doma! njemu se pa mudi naprej, ker ima še kar nekaj hiš za obletat, pa še pol na pošti vse papirje za zrihtat.... če se ti ne da it dol po kuverto, se ti bo pa dalo na pošto, pa v vrsti čakat... raje greš dol pa je! no, sicer jest ne hodim, ker itak sam davčni računi hodijo, in se mi jih ne mudi vidit..., ampak če kaj pričakujem, grem pa brez problema dol pa podpišem! aja pa nisem v bloku.

naredite jim uslugo pa jim vi kdaj pomagajte, da bojo lažje dostavili pošto!
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Da se ne pokrije? Lepo te prosim...koliko pisem raznosi poštar na dan?
No, koliko? Skoraj nič, če odšteješ položnice, bančne izpiske in naslovljene reklame, ki pa so itak plačane po pogodbi in je zato cena nizka!!! Od cca. 12-tega v mesecu pa do konca meseca, ko so izpiski od penzij in prve položnice( elektro), poštarji v glavnem nosi-jo(mo) razne naslovljene in nenaslovljene tiskovineter priporočene pošiljke.

OK, vdam se, pošta dela z minusom. Srečen?
Mislim, da nidi razumel. Seveda je denar tudi od pisem, ampak tega je zelo malo. Dobiček Pošta ustvari ravno z naslovljenimi in nenaslovljenimi tiskovinami kljub nizki ceni dostave, je pa količina zato ogromna, če še nisi opazil. Seveda pa ne gre zanemariti dostave paketov, kjer se je tudi promet zelo povečal! Potem pa so tu še razne druge storitve, ki prevzemajo čedalje večjo vlogo pri storitvah, s tem pa mislim na trženje(prodaja sveč in ostalega bolaga, loto, športne stave....)!

Seveda, zdaj pa jaz nisem razumel. Dobro, da imam tebe, ker bi drugače živel v zmoti in nevdenosti.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Tukaj smo zato, da si širimo obzorja !!!
evil.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik zgrabljenec pravi:
Načeloma potem tudi ne bi smel ja! Pri nas ne gre več na dvorišče, ker je bil nadrt, zaradi tega, ker je vedno prinesel blato z avtom na dvorišče! Od sosedovega blatnega dvorišča, direkt k nam noter!
jezen.gif
Nabiralnik je pa postavljen tako, da lahko pride do njega brez vožnje po dvorišču!

Da sem jaz tvoj poštar in da me nadereš zaradi tega, grem v tistem trenutku še enkrat na sosedovo dvorišče, pa še enkrat na vašega...pa še enkrat na sosedovega...pa še enkrat na vašega... Teh 5 minut časa si bom pa že vzel zate. Ti pa kakor češ...lahko me tožiš, lahko me tepeš, lahko kličeš Pošto Slovenije...ampak na tak način bi budalo iz mene naredil le enkrat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Da se ne pokrije? Lepo te prosim...koliko pisem raznosi poštar na dan?

ne, ne pokrije se
smile-1.gif
verjami .. okol 70% stroškov se pokrije samo
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Jaz imam povsem nasproten problem. Absolutno NE želim, da zvoni.
No tega precej časa niso razumeli. Potem pa sem se s pisno prošnjo obrnil na pošto in zaenkrat se lepo držijo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Jaz imam povsem nasproten problem. Absolutno NE želim, da zvoni.
No tega precej časa niso razumeli. Potem pa sem se s pisno prošnjo obrnil na pošto in zaenkrat se lepo držijo.
Poštar po zakonu mora zvoniti in poskušati vročiti pismo! Nobeno pisanje na pošto naj ne bi smelo pomagati. Pomagal bi edino osebni, prijazen namig tvojemu poštarju...Seveda v primeru, če imate stalnega poštarja.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Govoril z našim raznašalcem pošte, pravi da je vse ok, da so tisti štrajki ena velika bedarija in da je zadovoljen. Dela sicer v mrazu, dežju in vročini, ampak je s plačo čisto zadovoljen in upa, da bo še dolgo imel to službo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Govoril z našim raznašalcem pošte, pravi da je vse ok, da so tisti štrajki ena velika bedarija in da je zadovoljen. Dela sicer v mrazu, dežju in vročini, ampak je s plačo čisto zadovoljen in upa, da bo še dolgo imel to službo.
1.Kakšni štrajki!?
confused-1.gif

2.Kateri poštar pa ne dela po mrazu,dežju in vročini?
3.Kdo pa je kaj omenjal plačo?
Sem zelo zadovolje, ker je zadovoljen, ampak žal je eden redkih! Žal!
S katerega konca kokoške pa si?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Govoril z našim raznašalcem pošte, pravi da je vse ok, da so tisti štrajki ena velika bedarija in da je zadovoljen. Dela sicer v mrazu, dežju in vročini, ampak je s plačo čisto zadovoljen in upa, da bo še dolgo imel to službo.
1.Kakšni štrajki!?
confused-1.gif

2.Kateri poštar pa ne dela po mrazu,dežju in vročini?
3.Kdo pa je kaj omenjal plačo?
Sem zelo zadovolje, ker je zadovoljen, ampak žal je eden redkih! Žal!
S katerega konca kokoške pa si?

1. "štrajki" ali zbori ali kakorkoli hočeš
2. sem kje napisal da kdo ne dela na mrazu itd?
3. ti si omenjal plačo, da niso bogvekaj in da ne plačujejo nadur

Da je eden rekdih si rekel ti, ki si vseznalec in ki so očitno zaposlen na eni pošti oz. je tvoja žena ali punca.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Med štrajkom in sestankom za ustanovitev sindikata je velika razlika, kar pa se tiče plače in neplačevanja nadur, pa normalno, da vaš poštar ne jamra, če hodi ob 11h domov!
In nisem vseznalec, vem pa dobro, kakšne so razmere na Pošti, če pa ti ni kaj jasno, si preberi Punt na Pošti in ostale prilepljene bljižnice, pa ti bo bolj jasno! Ne pametuj, če nisi pameten!
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Med štrajkom in sestankom za ustanovitev sindikata je velika razlika, kar pa se tiče plače in neplačevanja nadur, pa normalno, da vaš poštar ne jamra, če hodi ob 11h domov!
In nisem vseznalec, vem pa dobro, kakšne so razmere na Pošti, če pa ti ni kaj jasno, si preberi Punt na Pošti in ostale prilepljene bljižnice, pa ti bo bolj jasno! Ne pametuj, če nisi pameten!

Ampak ti si pa kar hud, ane? Po čem sklepaš, da veš več od mene? Ker si pripopal dva linka ali ker si dejansko eden izmed zaposlenih? Če je tako, ti predlagam, da greš delat v mercator.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne, sploh nisem hud, prav priden sem!
priden.gif
Da vem več od tebe pa seveda sklepam po tem , da jaz, kot si že sam ugotovil, res delam tam!
Kaj pa je v Mercatorju?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Potemtakem mi ne popaj linkov o tem kaj se dogaja, ampak mi povej kaj TOČNO te moti.

Mercator - če misliš, da slabše ne more bit, pejt tjha delat. Sicer pa lahko irno menjaš službo, ali pač ne?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Potemtakem mi ne popaj linkov o tem kaj se dogaja, ampak mi povej kaj TOČNO te moti.

Mercator - če misliš, da slabše ne more bit, pejt tjha delat. Sicer pa lahko irno menjaš službo, ali pač ne?
Saj ti ne popam linkov, nihče te ne sili, da jih prebereš. Tam so zato, da jih prebere in komentira tisti, ki ga to zanima. Moti pa me to, kar je tam napisano, točno to!
evil.gif
Seveda lahko mirno menjam službo in jo tudi bom, če ne bo boljše, kot tudi večina mojih sodelavcev!
Dovolj smetenja tukaj, če te še kaj zanima, imaš spodaj pravo temo, ampak preden začneš pametovati(ne mislim slabšalno), si le preberi vsaj nekaj vrstic, drugače bolje, da si tiho!
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Kaj se zdaj izmikaš? Povej mi kaj moti TEBE osebno. Ne zanimajo me linki in splošno mnenje ljudi, ampak ti osebno. Torej, kaj te kot uslužbenca moti?