A-klasa, DS5 ali Mazda 3 - katerega?

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Za koliko bi pa dobil novega po naročilu?

Tale testni 11 mesecev star mora biti najmanj 15-20% cenejši, mislim da si eden redkih, ki se zanima za ta avto, zato kar pogumno cenkaj ceno.

Po ceniku je taka nova 26.290€ ... pa mislim, da je se 500€ zraven za navigacijo ... v konfiguratorju se ne da izbrat... oz. pise, da ni na voljo ... nisem pa nasel, ce je ze v sami opremi vkljucena ...

EDIT... Sem malo prepozen
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Za koliko bi pa dobil novega po naročilu?

Tale testni 11 mesecev star mora biti najmanj 15-20% cenejši, mislim da si eden redkih, ki se zanima za ta avto, zato kar pogumno cenkaj ceno.

Po ceniku je taka nova 26.290€ ... pa mislim, da je se 500€ zraven za navigacijo ... v konfiguratorju se ne da izbrat... oz. pise, da ni na voljo ... nisem pa nasel, ce je ze v sami opremi vkljucena ...

EDIT... Sem malo prepozen
smile-1.gif

Pustimo cenik....tak avto, ki ima ekskluzivno opremo je rariteta. Takih v sloveniji ni veliko, lahko tudi, da je samo eden. Kaj to pomeni za ceno je pa upam da jasno.
27k...niti pod razno. Avto je bil naročen s top opremo z razlogom. Eden od teh je tudi razpoznavnost modela in/ali kos za marketing.
Za take kosi veljajo drugačni pogoji, kot pri nižje opremljenih.
Tko da....tudi če je bila cena cca 27k, je v tej ceni kar lep % marže....ravno iz prej omenjenega razloga. Marketing.

V bistvu AH ne bo veliko izgubila....
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Tako je. Imaš srečo da je klasična ročna, saj če bi bila elektronska, pri testnem avtomobilu zagotovo ne bi bila tako dobro preizkušena.
evil.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Preskusil sem kar nekaj testnih avtomobilov. Zaupanja nikoli nisem zlorabljal, vozil sem jih tako, kot da bi bili moji lastni.

Očitno ste nekateri navajeni drugače. Ne sodite vseh, ki se odpravijo na testno vožnjo po sebi.

EDIT: sicer pa je garancije več kot dovolj...
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.504
9.233
113
Ne, ampak beremo časopise, gledamo kdaj YT posnetke, poznamo tu pa tam koga, beremo forume itd.Vprašaj uporabnika Lost1, kako je "testiral" vozila (preden je potem celo šel delat v neko AH).

Ne delaj si iluzij, nek forumaš je jasno dal vedet..mrzlega fajn v ture, da mu pokažeš, kdo je šef.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Mal so pa taki casi tudi sli mimo, ne. Saj gre kdo s tabo na testno voznjo, pa prodajalci se tudi ne izzivljajo nad testnimi.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Ne, ampak beremo časopise, gledamo kdaj YT posnetke, poznamo tu pa tam koga, beremo forume itd.Vprašaj uporabnika Lost1, kako je "testiral" vozila (preden je potem celo šel delat v neko AH).

Ne delaj si iluzij, nek forumaš je jasno dal vedet..mrzlega fajn v ture, da mu pokažeš, kdo je šef.

Deloma ti dam prav, vendar avtomobilu kratkotrajna zloraba bolj malo škodi. Take zadeve se poznajo, če se to ponavlja. Od trikratnega tiščanja mrzlega v visoke obrate, ni še noben motor crknil. Če se to dela vsak dan, se čez čas pozna...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Kakorkoli, kot sem že omenil, cena bi morala biti nižja, mislim da kot eden redkih kupcev, ki se zanima za tako vozilo moraš zbarantati še kakšnega tisočaka, verjemi da te ne bodo nagnali skozi vrata.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kakorkoli, kot sem že omenil, cena bi morala biti nižja, mislim da kot eden redkih kupcev, ki se zanima za tako vozilo moraš zbarantati še kakšnega tisočaka, verjemi da te ne bodo nagnali skozi vrata.

Verjemi, da to ni Renault, Opel ali VAG, kjer folk hodi kupovat popuste in ne avtomobila ...
smile-1.gif
... Pri ceni se ponavadi ne da vec kaj dosti narediti... da se mogoce izpogajati se kaksen dodaten kos opreme ali kaj podobnega ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Velik servis Mazde 3 (2,2 110kW) dizel pa stane okoli 350 - 400 eur (podatek serviserja na Mazdi).

Nima jermena ampak ima verigo.

Menja se (baje) tudi olje v menjalniku.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Buče, avto jim stoji zunaj pred vrati in iz meseca v mesec je manj vreden, kupcev pa za tako opremljen model verjetno ni dosti. Ni to nov avto, ki bi ga naročil po katalogu, tam pa res nimaš kaj dosti pogajalskega manevra.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Buče, avto jim stoji zunaj pred vrati in iz meseca v mesec je manj vreden, kupcev pa za tako opremljen model verjetno ni dosti. Ni to nov avto, ki bi ga naročil po katalogu, tam pa res nimaš kaj dosti pogajalskega manevra.

Dodatnega jurja dol na ceno 22.000€? Good luck ... Probaj, pa porocaj
smile-1.gif
...

Ze sedaj je skoraj na zgornjem robu tvoje trditve (15-20% ceneje)... Ce je cena po ceniku 27.000€ je 22.000€ priblizno 18,5% nizje ...
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Očitno je to stvar nekdo kupil, ker oglasa ni več...
Drugače pa da pri MAzdi kupujejo avto?
hysterical-1.gif
Jest, sem te imel pa vseeno za bolj objektivnega... Zato pa je Mazd na cesti koliko?
Še za švedsko jeklo mi je prodajalec takoj ponudil 10%