A-klasa, DS5 ali Mazda 3 - katerega?

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Mazda torej pravite....Japonca
smile-1.gif


Jutri grem ponovno na testno voznjo z dizlom (CD150).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Nop....naslednji teden. Ta teden bolniška
frown-1.gif


Drugače pa sedaj gledam DS5 Hibrida
grin1.gif


Edino kar me pri Citroenu muči je to, kaj bo kdaj crknilo
cry12bpy.gif


BTW kako je pri Hibridih in registraciji/zavarovanju - a se dobijo kakšne subvencije ali kakšni popusti pri nas v Sloveniji?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
No samo toliko - danes sem avto želel testirat in jutri kupit ter ga odpeljati, ampak prodajalec pravi, da avta NI mogoče testirat na cesti, ker pač ni registrirano.... je odjavljeno iz prometa....

Gre pa se za avtohišo A-COSMOS v BTC-ju in po pravici povedano sem kar malo šokiran, saj mi je prodajalec povedal, da je edina možnost testiranja ta, da grem sam kupit testne oz 1 dnevne tablice in potem lahko testiram avto...

Oni nimajo svojih tablic za te namene.

Mislim......avto je vreden 22.990...in ga nimam možnosti testirat?! Pa saj ne kupujem ena stara "jajca" za 500 eur.

Mi je pa povedal tudi, da je avto ITAK v garanciji in če bi bilo kaj narobe, bi se popravljalo.....

Zdej me je pa malo minilo za nakup......so pa edini, ki imajo Revolution Top na zalogi....nikjer v SLO nimajo pa nimajo take opreme.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Obvoz.

Verjemi da ima kakšna druga AH ustrezno testno vozilo, četudi je to 100 km stran od tvojega doma se ti splača zapeljati tja. Konec koncev nov avto kupuješ vsakih 5 oz. X let...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Sem ponovno testiral vozilo (sicer od sodelavca) z manj opreme in sem ponovno navdušen tako kot prvič, ko sem testiral
smile-1.gif


Ja na avtohiši pač nimajo te možnosti, saj je vozilo odjavljeno....smo se pa zmenili za dodatni popust.

Tako da grem verjetno jutri v shopping
cheer.gif


Aja kar se opreme tiče pa je EDINA v SLO, ki ima Revolution TOP opremo....ostali so z manj opreme.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Kaj so rekli, kako dolgo bi bilo treba čakat, če naročiš avto z opremo po lastni želji? Je to sploh možno, ali se avto samo iz zaloge kupuje?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
NIHČE v SLO nima novega vozila z Revolution TOP opremo. Preklical sem skoraj vse Mazda salone (tudi Matjaža) in vsi so mi preverjali iz enakega skladišča (ker imajo skupno skladišče) in vsi so mi dali enak odgovor.

Dobavni rok novega vozila je februar 2015 s tako opremo, kot jo jaz iščem (Revolution TOP).

Zato sem se odločil za nakup 11 mesecev rabljene Mazde 3, kjer sem dobil nižjo ceno in še 4 leta tovarniške garancije (oz do 150.000km). Ni mi problem kupit rabljen avto če vem, da sem kupil dober in kvaliteten avto.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Za koliko bi pa dobil novega po naročilu?

Tale testni 11 mesecev star mora biti najmanj 15-20% cenejši, mislim da si eden redkih, ki se zanima za ta avto, zato kar pogumno cenkaj ceno.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Cena takega novega po ceniku je bila 27.000 eur (diezel, s tako opremo + navigacijo 500 eur).

Cena s popustom je dokončna in sicer 22.000 eur. Za manj žal ne gre.

Imam pa brezplačne posodobitve zemljevidov za 3 leta, tako da je še to recimo kot neka "ugodnost".