A greste kaj v dol k južnim sosedom?

I

Izbrisan uporabnik #9334


Sej bi bla. Dokler ne začne iz Hvara smetišča nosit noter.

No, tu se pa dejansko pokaže v naravi, kaj je hiperturizem. Ko zaplavaš v morje, ki je zagrajeno s špago, da zadržuje greznico odzunaj. Od plastičnih vrečk, pint, vseh mogočih embalaž naprej ... bogvaruj da bi zaplaval preko tiste vrvi, ki razmejuje kopališče proti morju.
Bol in Zlatni Rat je bil lep do nekje leta 2000. :oops1:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.590
5.556
113
Spletna stran, ki ne obstaja niti eno leto, ni ravno merodajna. Če bi šlo za spletno trgovino, ne bi nič kupil na njej.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.354
458
83
Evo, jaz sem se vrnil iz lepe njihove po 10-ih dneh. Bil sem malce nižje od Zadra v kraju Turanj. Sam nisem ljubitelj morja/plaže/izležavanja, sam itak k maš enkrat familjo greš tja zarad njih :) Skratka jaz sem prijetno presenečen, cene normalne (sladoled 8kun, kava isto, za pivo bi mogu preračunat, ampak isto čist ok). Plažo so pa tudi lepo zrihtal u okroglim peskom, tko da te ni strah, kaj si bo tamau naredu če se prekucne. Skratka boljš od pričakovanega :) Mi je pa zanimivo, da tudi ko greš v kak malce večji kraj, lih ne poznajo računov :)
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
Srbi v poceni apartmajih te dni na veliko vkuhavajo ozimnico.

Srbski turisti, ki poletni oddih radi poiščejo v Grčiji, začenjajo tamkajšnjim turistom iti na živce. Blic piše, da Srbi Grčijo množično obiskujejo na začetku in koncu turistične sezone, v glavnem zaradi nižjih cen aranžmajev. Srbov se v Grčiji prijema vzdevek "ajvar turisti", čemur botruje nenavadna navada. Zgodba je prišla v javnost, ko so se vozniki avtobusov začeli pritoževati zaradi pretežkih kovčkov, ki jih Srbi nosijo iz Grčije domov. Nekateri celo po tri ali štiri kovčke. Polne ajvarja.
Srbi namreč v Grčiji pripravljajo ozimnico, zaradi pretežkih kovčkov pa so enemu od avtobusov morali menjati gume. Številne agencije so prejele pritožbe gostov, ki najemajo apartmaje, v katerih so prej bivali Srbi, ki so tam očitno kuhali ajvar in marelični džem. Agencije v teh apartmajih redno odkrivajo kaos. Srbe so že začele opozarjati, da je kuhanje ajvarja v apartmajih strogo prepovedano.
In zakaj to sploh počnejo? Razlog naj bi tičal v varčevanju z elektriko. Ne porabljajo svoje elektrike, temveč elektriko, za katero račun potem poravna lastnik poceni apartmaja.
https://www.vecer.com/grki-imajo-po...ki-v-apartmajih-kuhajo-ajvar-in-dzem-10047102
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To preprosto ne more biti res. Pojdi na tržnico nekam v Srbijo, kamorkoli, ter poročaj, kake cene so tam - sploh v primerjavi z Grčijo. V glavnem smešno nizke, izbira in kvaliteta pa zelo dobra. Mi smo že nekajkrat izvajali nabavo za ozimnico na poti domov preko Srbije, ker je ponudba zares ogromna in odlična. Cene pa v podnu.

Pa da bi srbi tako hodili v Grčijo ajvar kuhat? Ni šans. :poreden:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zato da bodo na pumpah tankali po 1,50 E na liter?

Tole je čista raca.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.931
113
Hodijo srbi dol elektriko krast. Za povratek pa še ilegalce švercajo.
Srbska ajvar mafija.