500 trebušnjakov

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Glede ure, dosti kolesarim pa bi si jo omislil, lahko isto uporabim pri teku ali so razlike med kolesarskimi pa tekaškimi merilci?
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Pomoje je isti hec, ne vem, se nisem toliko poglobil. Sej ura ne more vedet, a si na kolesu al tečeš al babo f00kaš
smile-1.gif
.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
waw...ena debata v katere se niste skregal pa popluval v 10 postih
shocked-1.gif


ste tak že skor vse povedal...če prehrano uskladiš z dobro vadbo je rezultat viden že po 14 dneh.


sam jst nekaj ne zastopim...bolj ko študiram prehrano , manj mi je jasn...Zagovorniki hujšanja imamo metodo da je čim manjši vnos ogljikovih hidratov (kruh, sol, mlečni izdelki, vse iz bele moke, testenine, riž, stročnice) in čim večji vnos beljakovin (meso, jajca, ribe)...zdravniki pa pravijo glih obratno, da je za zdravo življenje potreben čim večji vnos oglikovih hidratov in čim manjši beljakovin... why ?

pa še ena stvar ki sem jo zasledil, ko sem v kratkem študiral prebavo in presnovo...da je izredno pomembno jesti neprebavljivo hrano, pa nej se še tak butast sliši, ker ta neprebavljiva hrana, ki ji pravimo tudi prehranske vlaknine, ki so dolgo verjeli da so te snovi le "balast" za telo, vendar so se sedaj izkazale da nanj delujejo pozitivno na ta način da se nezaželjene snovi ( holesterol, žolčne kisline in strupene snovi) hitreje izločijo. Recimo topna vlaknina, perdvsem iz riža in polnozrnatih izdelkov ima veliko sposobnost vezave vode in močno nabrekne ter s tem pripomore k večji teži blata. Tako se na primer teža blata poveča za 100 gramov, če zaužijemo 200 g polnozrnatega kruha. Velika prostornina blata spodbudi debelo črevo, da močneje deluje....vsebina črevesja se hitreje pomika naprej in nastalo blato v širokem črevesju se hitreje izloči. te Topne vlaknina najdemo v sadju, zelenjavi in ovsu.


P.S. kar si pa ti za trebušne napisal je pa stvar takšna da tisto klopco vrži stran ker se ti bo samo hrbtenica poškodovala, ker je namenjena boksarjem (mislim da mislima isto klopco če ne mi pa sliko pokaži podobne klopce). Trebušne delaj tako da se uleži na hrbet na tla in pokrči noge, roke daj na sence (ne za glavo) in potem se dviguj, ampak glih tolko da boš dvignil lopatice v zrak (za "zgornje" trebušne), verjem da če boš prav delal da jih ne boš nardil več kot 30 na enkrat. poleg tega trebušne mišice niso sestavljene isto kot vse ostale mišice ampak so po sestavi najbolj podobne srcu, zato jih je treba da boš videl učinek, non stop šokirat (če hočeš videt učinek (6 pack
smile-1.gif
)). Delat vsake 2 dni in vsakič drugo vajo. jst sm mel eno zlo dobro knjigo ki sem si jo kupil, samo zdej je ni več , da bi ti lahko preslikal vaje in prepisal študijo. Za "spodnje" trebušne se pa vleži na hrbet in stegni noge, roke daj na senco (ne za glavo), potem pa dviguj noge do kota 45%, in potem nazaj dol vendar jih ne spusti na tla ustavi se kak centimeter nad tlemi. to sta 2 najbolj osnovne vaje, za vse ostalo je tu google.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hmm, zdravniki pravijo marsikaj, pa sploh ne drži. Mislim, da je zmanjšan vnos OH in povečan vnos B pravilna izbira, saj se tudi nepokurjeni OH pretvorijo v maščobo.
OH pretežno zjutraj, B pa pretežno zvečer, pred spanjem.
Za 6pack moraš pa imeti zelo, zelo trdno voljo, da imaš res redno in zdravo prehrano, predvsem pa kuhano

Mam frenda, ki sploh nič ne trenira (nič!!!), pa mu je videti 6pack, je pa zelo malo (pizze ne more sklatit sam
grin1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa še nekaj: sam sem že večkrat shujšal, tudi po 20 kg. Zadnje hujšanje sem imel pred lanskim poletjem (shujšal 17kg)in recimo sem brez vadbe, ma res, čisto nič nisem laufal in se gibal, pa ko sem prišel domov, takoj pred računalnik, pa sem na teden shujšal cca 1.5 kg (iz 97 kg na 80 kg ---> visok pa sem 181 cm) Vnos sem imel približno 700 kcal na dan
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
dej mi napiš okvirn jedilnik za 1 dan kakšnga si mel...

moj "shujševalni" jedilnik za 1 dan je bil nekak takole...


06:00 jogurt 1.3 probiotični
10.00 jabolko
13:00 kosilo 2 x pečen puranji zrezek + solata
16:00 banana
19:00 rio mare (olje stran zlit) in pečeno jajce brez olja

pa nekak pijem Zala Harmony (ker ne morem pit vode brez okusa) 3L / dan


na vsake 2 dni je TREBA tut OH jest...ampak SAMO če se ukvarjaš z fitnesom (beri: pridobivanje mišične mase ; ne cardio)
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Pa še nekaj: sam sem že večkrat shujšal, tudi po 20 kg. Zadnje hujšanje sem imel pred lanskim poletjem (shujšal 17kg)in recimo sem brez vadbe, ma res, čisto nič nisem laufal in se gibal, pa ko sem prišel domov, takoj pred računalnik, pa sem na teden shujšal cca 1.5 kg (iz 97 kg na 80 kg ---> visok pa sem 181 cm) Vnos sem imel približno 700 kcal na dan

če bi imel svojo podjetje in bi prek njega pomagal ljudem shujšat, bi si dal ta tvoj post v okvir in na steno. in zraven napisal, če hočete bit vedno debeli, počnite tole.
crazy1.gif


sej človk ne ve a bi se joku al smeju.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Heh...kolk se strinjam, sem tud sam počel te gluposti in ravno tako se niso obnesle.
uf-1.gif


Zgubit mišično maso, je najslabše, kar človek lahko naredi za svoje telo, sledi pa tako drastično upočasnitev presnove.

Cash: Srce je mišica če še ne veš.
crazy1.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
moj jedilnik za danes

7: 3 kose kruha z hrenovim namazom + 2 sadna čaja
11: burek+ kapučino
15: testenine in solata
18: čokolino: velika porcija

pa 1.5 litra cedevita pa 15 čikov
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
da se shujšat, čist normalno, v ogromnih količinah, 100% varno ...ampak samo pod zdravniškim nadzorstvom in z vsakodnevno raziskavo krvi
grin1.gif


naj bi blo pa sveto pravilo da manj kot 1400 kalorij na dan naj ne bi zauživali v dalšem obdobju...maximalno 5 dni.

pa moreš bit zlo načitan pa še kakšno razpredelnico rabiš...najbolš pa kr laboratorij da si kri pregledaš


primer: zaradi hujšanja z enolično hrano in totalno nepoznavanje človbeškega telesa...ti pade Kalij v krvi, ki je pa nujno, nujno, nujno... potreben za normalno delovanje srca....zdej si pa predstavlji kolk škode lahko narediš srcu če tako hujšaš, in pade raven Kalija za 14 dni...pa sm dal samo primer Kalija....ki pa ni edini , ugante kolk jih je
smile-1.gif
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
moj jedilnik za danes

7: 3 kose kruha z hrenovim namazom + 2 sadna čaja
11: burek+ kapučino
15: testenine in solata
18: čokolino: velika porcija

pa 1.5 litra cedevita pa 15 čikov

prehrano pa maš porihtano vidim
tongue-1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Takole laično mi zveni '500 trebušnjakov na dan' kot drugače rečeno 'Celo zimo sem se prenajedal in nič migal, zdaj bi pa rad čudež čez noč. Saj samo poleti, pozimi itak lahko imam spet vamp. Is that so much to ask?'
grin1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
večina ljudi tut sploh ne dela pravih trebušnjakov in potem pišejo o takih številkah. ampak pustimo otrokom veselje
priden.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Don_Corleone, me veseli, tvoj sarkazem o okvirju
tongue-1.gif
Drugače pa lahko rečem, da nisem izgubil kaj preveč mišične mase. Slučajno smo pr frendu enkrat meli nek žur, pa ima slučajno v kleti kvihte, no in sm naredu 90kg bencha, pred hujšanjem pa 100kg, pa ne treniram že več kot 3 leta (os.rekord 120kg) (beri-zvečer sem zaužil veliko beljakovin in jedel večkrat na dan (tudi 6x), vendar čisto po malo, zato temu tudi tako.
Recimo:dopoldne ob 10 lahka pašteta in kos kruha (300kcal), potem ob 13.00 ena banana (80kcal - kalij in magnezij) in pomaranča, ob 16.00 krožnik juhe (100kcal???), ob 19.00 polna skleda solate in paradižnika (???kcal), kumaric,paprik (vloženih in suhih, ob 22.00 proteinski napitek z mlekom redčen z vodo. (80g beljakovin na 100g, (recimo za predstavo skuta jih ima od 13-16g/100g). Med temi obroki sem tudi večkrat pojedel samo kako žlico kakšne zelenjavne mineštre, pa malo navadnega jogurta. Pil sem tudi šumeče multivitaminske tablete, magnezijeve in kalcijeve, imel sem pa tudi kapsule Multi Vita in High Mineral.
Skozi cel dan sem se nalival z vodo (cca 3-4l) in črno kavo sladkano z natrenom in vem, da sem zaužil premalo kalorij dnevno, vem pa tudi, da natren škodi. Vsake par dni sem pojedel tudi 2 vrečki enemona.
Recimo brat je hujšal z 900 kcal/dan, bil pa je star 15 let, pa ni jedel ne kapsul, ne šumečih tablet, ne beljakovinskih napitkov zvečer! Čist navadno hrano in to pod zdravniškim nadzorom!!!
Moram pa priznat, da se med vikendom nisem šparal. Ajde
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik nepot pravi:
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
moj jedilnik za danes

7: 3 kose kruha z hrenovim namazom + 2 sadna čaja
11: burek+ kapučino
15: testenine in solata
18: čokolino: velika porcija

pa 1.5 litra cedevita pa 15 čikov

prehrano pa maš porihtano vidim
tongue-1.gif

a je to ok al ni??
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
večina ljudi tut sploh ne dela pravih trebušnjakov in potem pišejo o takih številkah. ampak pustimo otrokom veselje
priden.gif

glej zdaj že 3 dan delam 10 serij po 50 pa ni tko težko....
saj ne grem čist dol z glavo na desko, to bolj šponam trebušne mišice....
če pa ko sem hodil na fitnes....tam noben ni delal 20 trebušnjakov po 3 serije....vsi najmanj po 50, eni plezalec, pa jih je delal cel cajt.....
Pa delam isto, napenjam trebušne mišice
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kruh ti ne pomaga kaj dosti, burek je masten, testenine v mejah normale, solata v redu, čokolino je ful kaloričen, enemon ali diemon je bolj primeren, cedevita v redu
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ka si ja mal ... se grem stavit da si scal rumeno ko da bi sam rižev narastek jedu
grin1.gif