50 evrov za vožnjo po mestu?

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Vlada dela po sledečem sistemu: najprej naj se nabere 50 ljudi, vsi plačajo dva piva in zrzek s krompirjem, nato bomo pa mi ''mogoče'' naredili gostilno. Po obratnem sistemu jim pa na žalost ne gre nič. Zakaj bi se trudilči, nekaj delali, potem pa to pudili, če lahko najprej zaračunajo, pa potem to mogoče naredijo...?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
sej je v prispevku za 24ur gospod lepo povedal da bo taksa tako visoka zato da odvrne "navadne" ljudi od vožnje po mestu...

Mah sej kokr sm fotru reku, po eni strani bo bolš
grin1.gif

Manj se bomo vozil z avti po mestu (šparal na benzu), več busa, skuterji, doma bo pa ena Impreza z 300+ps za čez vikende, da bomo mal žgal po "podeželju"
evil.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
doma bo pa ena Impreza z 300+ps za čez vikende, da bomo mal žgal po "podeželju"
evil.gif

Eh, za to bi se bil pa še jaz pripravljen vozit s trolo na šiht, sam d bi bla Imprecious za weekend
cheer.gif


Ajde evo je tut lahko
cool-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Citat:
Uporabnik creep pravi:
KSZ

Jankoviæ podpira uvedbo takse, a bo vsaj kaj naredil glede javnega prevoza in parkirisc: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20071127_3111192.php

A ni pred pol leta še zagovarjal garaže v strogem centru?
grims-1.gif



Osnovni problem LPP so žetoni, če vmes prestopiš ali greš kaj iskat,
se vožnja nenormalno podraži in je nekonkurenčna.

Razvita mesta imajo urne vozovnice in to neglede na vrsto prevoza.
Recimo z vlakom v mesto in z ISTO vozovnico s trolo naprej.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Zakaj pa mislis, da LPP se vedno vztraja na zetonih....ker vejo, da se jim to bolj "splaca". Nihce pa nima tolko v glavi, da bi razmislili o tem, da bi se verjetno vec ljudi odlocilo za uporabo busa, ce bi imeli take karte.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če bi zaprli večji del mesta in bi se LPPju povišal promet, bi sigurno spremenili tudi cene oz. načine plačevanja.

Vsak pamž bi znal pogruntat to računico.
tongue-1.gif
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Seveda bi se, ampak bojim da bo taki logiki: Zdaj, ko se ljudje vec ne smejo vozit z avti po mestu, se bodo morali pa z nasimi busi. Ker jim drugega kot to ne ostane, lahko komot nabijemo ceno.
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Seveda bi se, ampak bojim da bo taki logiki: Zdaj, ko se ljudje vec ne smejo vozit z avti po mestu, se bodo morali pa z nasimi busi. Ker jim drugega kot to ne ostane, lahko komot nabijemo ceno.
smile-1.gif

Ee točno, nabil bodo ceno, tako kot je značilno za našo državo
grin1.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Glede na to, da bo kar nekaj dodatnih sredstev priteklo na račun vožnje po mestu, bi lahko bile trole vse ZASTONJ. Zarad mene lahk skoz reklame vrtijo po zvočnikih na busih, če hočejo.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
je kdo opazil prejšnji teden podatke o tem, kolikšen odstotek onesnaževanja s prašnimi delci v ljubljani pripomorejo kašna vozila?

vozila na bencinski motor prispevajo ca 3%, 57% osebna dizel vozila, ostalo tovorni promet.
če je kdo na ministrstvu dovolj sposoben in z občutkom za uravnoteženost in pravičnost bodo pri morebitni taksi to upoštevali!
čeprav bodo jasno vozniki dizelov proti temu... tko, po slovensko, qrc če more meni tudi krava crknit, glavno da bo sosedu tudi!!!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To nikakor ne drži.

Največ onesnažujejo peči/kamini na trdo gorivo, poglej študije v tujini. Sem gledal oddajo in je blo rečeno, da so avtomobili zanemarljivi v primerjavi s trdimi gorivi, na katere se samo namesti v dimnih filter delcev in je to to.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
jaz sem navedel podatke o prometu!

sicer pa je bilo govora tudi o temu, da je s FAP filtrom prečiščen izpuh dizla vseeno nevaren za povzročitev rakavih obolenj. da raka povzročajo nevemkako majhni delci, katere ta filter še vedno prepušča...

l.p.