3 ruterji zaporedno

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:

V tem primeru ni problema, gre le za lepo zapakirano funkcionalnost, ki ti vrže tudi WAN port v LAN segment (tako da WAN port v resnici ni več WAN), izklopi DHCP, NAT, itd., kar bi sicer storil sam.

Vprašanje sicer, kako je zadeva zadaj impelemntira. Če ima res za WAN posebno mrežno, ki je vezana direktno na CPU, mora potem delati ethernet bridge čez CPU, kar ni najbolj idealno (CPU se mora ukvarjati z bridganjem lokalnega prometa po nepotrebnem, namesto, da bi ta letel čez integriran switch). Je pa res, da kar sem videl teh el cheapo domačih routerjev, imajo ponavadi vse porte vezane na switch tudi če sta zadaj ločeni mrežni za WAN in LAN, in potem ločeno z VLANi tako kot pri tistih, ki imajo eno mrežno, le da gre prometa iz WAN čez eno mrežno, promet iz LAN pa čez drugo. V tem primeru lahko enostavno še tisti "WAN" port vrže v isti segment VLAN kot ostale LAN porte (kar je tudi najbolj logično za ta način) in se CPU ne ukvarja z bridganjem.

Uglavnem, če imaš takšno funkcionalnost (bodisi zapakirano kot "bridge mode" ali enostavno, da lahko WAN port uporabiš kot LAN in poleg tega izklopiš DHCP, itd), je priklop na "WAN" port OK, če pa dejansko priklapljaš na WAN stran usmerjevalnika bi se pa....
No, pa sem se nekaj naučil. Hvala. S hitrostjo mreže seicer ni problema, itak je cheap roauter in je 100Mb ...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Ti dobiš wifi od njega ?
Potem imata verjetno urejen wds bridge.
Kateri fw je gor ?
ssid in geslo imaš pravo ?
Anteni sta usmerjeni ?

sylbek-wrtgl-wds-ap.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Imam siolov modem iz njega pa kabel v wrt (tri pa tv). Iz wrt pa sem potem wifi, ki pa mi zadnje case nekaj nagaja. Pa sedaj vidim še od siola wifi (ne vem pa njegovega gesla) ki pa bi ga ugasnil, pa ga gumb spredaj desno ne ugasne in se bom ocitno moral na njega povezat da ga bom disejblal. To sem nekoc ze delal.

Od wrt ssid in geslo poznam in ga tudi vidim na gsm, se poveze na njega, vendar na net pa ne gre. Prej mi je se laptop nekaj nagajal.
Bom res moral dobiti enega mojstra v hišo , ali pa koncno sam iti znanje na net ali pa na kaksno delavnico. Ker te mreže in povezave mi pa res niso bile nikdar domace.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Zakaj potem potrebuješ še sosedov net ?
Če dela siolov jajc na istem kanalu kot wrt54gl, potem znajo biti motnje, ja.Preko kabla se priklopi nanj in ugasni wifi.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
S kablom se poveži na siola (izštekaj router in na isti port daj računalo). Logiraj se na siol, če nisi spreminjal je najbrž (sej je še?) na naslovu 192.168.1.1 in uporabi:
username: user
pass: user
izklopi wifi oziroma po želji, nastavi drugo geslo.
(p.s.: je še kdo opazil, da nekateri telkoti so humoristi in nastavijo router na .254 adreso, kje je fora?)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Hvala za "telebanska" navodila.
Se da podobna navodila napisat se za tole kar mi sedaj napise gsm?
Laptop se mi preko tega wifi poveze na net, (ne pa vse naprave v hiši)
V cem je stos tokrat.
2469275-Screenshot_2016-08-22-08-15-41.png
 

Priponke

  • 2469275-Screenshot_2016-08-22-08-15-41.png
    2469275-Screenshot_2016-08-22-08-15-41.png
    169,9 KB · Ogledi: 376

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pejdi na podrobnosti, pa poglej, če ti pravilno dodeli IP in GATEWAY naslove? (klikneš na ime dostopne točke in daš podrobno, nekaj v tem stilu, malo sem "bos" pri vesoljčku, sem bolj jabolčne sorte, sory
tongue-1.gif
)
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Se opravičujem, ker kradem temo.
Zanima me kako postaviš Iskratel Sinope 568 v bridge mode? Kolega se ne znajde prav dobro, sam pa nisem našel manuala, ki bi to opisoval. thx
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Če pod bridge mode misliš to, da je za njim še 1 router, ki upravlja DHCP, Sinope pa samo spušča net do njega, enostavno ugasneš DHCP. Se ne spomnim več točno kako, ga nimam več.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Ja to želim. Da spusti net in da router za njim upravlja z wireles in lan povezavami. SSID bi bil enak. Grem brat navodila. Če pa je kakšna dobra duša, ki je to že naredila pa naj pove kako se naredi. thx
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Izklopiš DHCP (ni sicer nujno, ker router za njim na WAN portu vzpostavlja PPPoE povezavo). In pa izklopiš PPPoE povezavo na samem modemu (kar spet ni nujno, ker imaš lahko dve aktivni PPPoE seji). Povežeš WAN na routerju z LAN na modemu in postaviš PPPoE sejo na routerju.

Pa WiFi na modemu izklopiš.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
No vidiš, pa ravno wifi na modemu rabi da razširi pokritost.
No tule je odgovor podpore: "če na modemu izklopite PPPOE konekcijo, bo modem deloval v ''bridge mode''. Ko boste povezavo vzpostavili na vaše routerju, vam bo delovala tudi WiFi povezava, ki ste jo nastavili na routerju."
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Tega pač nisi napisal že na začetku. Mislim pa, da ne bo ravno tako enostavno, kot si ti to predstavljaš. Gre sicer v taki varianti, da modem postavlja PPPoE sejo in se router obnaša kot AP, kontra pa zadeve ne boš postavil, ker ti nazaj čez WAN port ne bo delal DHCP od routerja, če pa dodaš še en kabel v LAN - LAN povezavo pa boš sesul modem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Moreš se odločit, ali boš dal modem v "bridge mode" in vzpostavljal PPPoE na svojem routerju (seveda v tem primeru WiFi na modemu ne bo del tvojega lokalnega omrežja in ga ne more razširjati), ali pa boš uporabljal modem tudi kot router, AP, itd..
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
ja, sem malce slabo napisal na začetku.
Nič, bo pač kupil še en router za boljšo pokritost.
thx vsem
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Wait, what? Preden bi ga ti postavljal v bridge povej, kaj bi rad dosegel?

Glede na napisano predpostavljam, da imaš modem (ki ti trenutno hkrati služi kot modem+router+wifi) na lokaciji A in hočeš razširiti "internet" na lokacijo B?
- Če imaš med lokacijama kabel, ne rabiš na modemu nastavljat nič, edino preveri, da imaš dhcp range nastavljen npr. .10-.255.
- Na routerju pa izklopi DHCP, daj ga na statični IP na isti subnet (ergo, če je modem na naslovu 192.168.1.1, daj router na 192.168.1.2) in kabel, ki pride iz modema vtakni v LAN port. Nastavi settinge za Wifi in je to to. (sicer delovanje dveh enakih SSID-ov pogosto ne deluje OK, a lahko probaš srečo...)

Če pa hočeš "bridgat" preko wifija, se pa zadeve znajo malo pokomplicirat, ampak spet, v bridge moraš nastavit router, ne "modema".
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Sedaj ima tako:
- Na modemu sinope 568+R4 je priklopljen router Asus z DHCP in pravili za net (starševski nadzor, ure, etc) ter wifi.
- Na modemu ni vklopljen wifi.
- Oba sta na različnem delu hiše (razlika par m).

Rad bi:
- Wifi na modemu bi razžiril pokritost wifi po hiši s tem da obstanejo pravila na asusu za net tako na wifi kot lan.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, dvomim da bo znal modem to. Če bi bilo na modemu to možno nastavit in po tem asus dela kot bridge ja, obratno pa (mislim da, si upam rečt 90%) da ne. Ok, tista opcija da router dela pppoe in po tem nazaj oni dela bridge, sure, ampak ne bi si pa upal stavit, da bo to res dobro delovalo...
(modem ti pa ne podpira vseh teh nastavitev, ki bi jih ti imel?)