Priklop IP kamere

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
No, sedaj mi je uspelo - fora je bila v tem, da sem moral kamero direktno priklopiti na PC, da sem ji spremenil Gateway :)
Na Access platform kaže sedaj, da je kamera online. Juhu :) Ampak na telefonu pa še vedno "connection failed" če izklopim wifi :(
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa si sparil zdevo preko njihovega clouda, ali imaš na telefonu samo dodano preko lokalnega IPja?

Jaz varnostnih kamer sicer ne zaupam ravno tem kitajskim cloudom, imam raje zaprte v čisto ločeno mrežo in dostopno zgolj preko lokalnega snemalnika, ampak bi morala biti zadeva plug'n'play, če slediš navodilom.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ne, v aplikaciji ničesar nisem sparil, samo vpisal sem IP, username in geslo in preko wifija dela. Tudi ni kake opcije nikjer, da to spariš..
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hvala 1000x :)
Tu je bila fora - kamero je bilo potrebno ponovno dodati v program preko P2P načina :)

Jutri se lotim priklopa snemalnika - tu pa samo eno vprašanje ali mora biti IP snemalnika isti kot je od kamere (saj je toliko tudi po defaultu) ali drugačen?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Drugačen. Vsaka naprava v tvojem omrežju mora imet svoj IP, drugače boš imel konflikt in se ti bo enkrat oglasila ena drugič pa druga naprava.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Pa si sparil zdevo preko njihovega clouda, ali imaš na telefonu samo dodano preko lokalnega IPja?

Jaz varnostnih kamer sicer ne zaupam ravno tem kitajskim cloudom, imam raje zaprte v čisto ločeno mrežo in dostopno zgolj preko lokalnega snemalnika, ampak bi morala biti zadeva plug'n'play, če slediš navodilom.
Kateri sw pa uporabljaš?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Hvala 1000x :)
Tu je bila fora - kamero je bilo potrebno ponovno dodati v program preko P2P načina :)

Jutri se lotim priklopa snemalnika - tu pa samo eno vprašanje ali mora biti IP snemalnika isti kot je od kamere (saj je toliko tudi po defaultu) ali drugačen?
Čaki ti si zdaj dvignil cel alter, ker si kamero priklapljal direkt, zdaj, jo boš pa priklopil preko snemalnika, kar bi moral itak že narediti v samem startu?
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ja :)
Najprej sem hotel probati, če sploh dela, preden sem šel kupit snemalnik. Za vsak slučaj, če bi rabil kak statičen IP ali kaj podobnega.. Sem pa vesel in hvaležen vsem za pomoč, ker sem se nekaj novega naučil :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Heh, sedaj bo Alter šel znova skozi vse nastavitve, ker snemalnik ne bo viden v omrežju :eek:
Kateri snemalnik si kupil, da se že pripravimo. :rolleyes:
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Nene, že vse dela :)
Policetech sicer..

Če pa bo kdo kupoval kaj podobnega - take kamere, kot je moja ne bi priporočal. Podnevi je sicer 5Mp slika super, ponoči pa se po mojem IR odbija od bučke, ki prekriva kamero, kar zgleda, kot da bi bila po robovih slike megla.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem vzel PoliceTech s starlight funkcijo in ne rabim IR, tudi ponoči je vse v barvah. OK, svetoba od zvezd ne zadošča, javna razsvetljava pa.