Priklop IP kamere

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Kupil sem Police tech IPC LAN kamero in imam težavo pri namestitvi.
Navodila so sicer preprosta: kamero vtakneš v računalnik, inicializiraš v namenskem programu, nastaviš geslo in IP tvojega omrežja z zadnjo spremenjeno - nezasedeno cifro. Do sem vse ok, program kamero najde. Ko pa se v programu želim povezati nanjo (preko explorerja) ne gre. Preverjeno na dveh računalnikih.
Njen IP lahko spreminjam, recimo spremeniti geslo pa se že ne da - napiše connection failed :( Čeprav v prvo, med inicializacijo pa sem ga, kot rečeno, nastavil.

Potem sem poizkusil še nekaj - ko sem jo vtaknil direktno v router in se nanjo povezal preko aplikacije na telefonu, zadeva deluje kot mora.

Vprašanje - kaj imam lahko blokirano, da mi je v računalniku ne pokaže? Nesel sem jo tudi na servis, kjer so se nanjo brez težav povezali preko računalnika :oops1:

cam1.JPG
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Kupil sem Police tech IPC LAN kamero in imam težavo pri namestitvi.
Navodila so sicer preprosta: kamero vtakneš v računalnik, inicializiraš v namenskem programu, nastaviš geslo in IP tvojega omrežja z zadnjo spremenjeno - nezasedeno cifro. Do sem vse ok, program kamero najde. Ko pa se v programu želim povezati nanjo (preko explorerja) ne gre. Preverjeno na dveh računalnikih.
Njen IP lahko spreminjam, recimo spremeniti geslo pa se že ne da - napiše connection failed :( Čeprav v prvo, med inicializacijo pa sem ga, kot rečeno, nastavil.

Potem sem poizkusil še nekaj - ko sem jo vtaknil direktno v router in se nanjo povezal preko aplikacije na telefonu, zadeva deluje kot mora.

Vprašanje - kaj imam lahko blokirano, da mi je v računalniku ne pokaže? Nesel sem jo tudi na servis, kjer so se nanjo brez težav povezali preko računalnika :oops1:

Poglej priponko 34295
Nisi na pravem IP segmentu... Original IP kamere je 192.168.1.108 in če imaš internet od Telekoma, je verjetno tvoja mreža že povsem pravilna in bi se samo priklopil nanjo na tem IP naslovu. Če si pa menjal, mora pa kamera imeti IP in prehod iz tvojega omrežja, tvoj PC pa tudi. Potem se mora pa normalno priklopiti. Pa Internet explorer moraš uporabiti (IE)...

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Živjo,
imaš prav, kamera je res bila sprva na IP-ju 192.168.1.108, vendar se ni hotela povezati, zato sem menjal IP. Internet imam od A1 in že v osnovi je bil IP res pravi.
Kakšen prehod je potem potrebno narediti, da bo vidna na računalniku?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Živjo,
imaš prav, kamera je res bila sprva na IP-ju 192.168.1.108, vendar se ni hotela povezati, zato sem menjal IP. Internet imam od A1 in že v osnovi je bil IP res pravi.
Kakšen prehod je potem potrebno narediti, da bo vidna na računalniku?

Kaj pa si nastavil? Povsem možno je, da je A1 na 192.168.1.254, zato mora biti tudi kamera nastavljena tako. Ampak če vidiš sliko na aplikaciji preko p2p, potem je kamera na internetu in bi moralo biti ok. Kakšen IP ima pa tvoj PC?

Jernej
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Sedaj sem popravil IP kamere na 192.168.1.108.
1. Ko je priklopljena s kablom na računalnik, se mi v Explorerju ta naslov ne odpre
2. Ko je priklopljena s kablom direktno v ruter, se mi v domačem omrežju na vseh računalnikih ta naslov odpre in lahko dostopam do njenega vmesnika in slike
3. Ko je priklopljena s kablom direktno v ruter dela tudi preko aplikacije Easyviewer na telefonu

Prve točke ne razumem, zakaj je tako, ampak ok, samo da dela :)

Kako pa sedaj zadevo spravit online? Ker če se na telefonu odklopim iz wifija se pa ne poveže. Verjetno bo ena od spodnjih nastavitev, ane - PPPoE, DDNS ali UPnP :)
cam2.JPG


Aja, pa zelo velik zamik ima. Na resoluciji 2304*1296 tudi po 2 sekundi in takoj preklopi na substream. Zakaj tak zamik, če gre vse po kablu, tu verjetno moja hitrost interneta sploh nima vloge?
 

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
Ne vem ce je napisano zgoraj. Jaz sem se kar namatral za eno kamero, na koncu je nisem povezal.. No potem sem nekje zasledil, da moras za delovanje teh kamer imeti staticni ip.

Nisem pa probaval vec..
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Sedaj sem popravil IP kamere na 192.168.1.108.
1. Ko je priklopljena s kablom na računalnik, se mi v Explorerju ta naslov ne odpre
2. Ko je priklopljena s kablom direktno v ruter, se mi v domačem omrežju na vseh računalnikih ta naslov odpre in lahko dostopam do njenega vmesnika in slike
3. Ko je priklopljena s kablom direktno v ruter dela tudi preko aplikacije Easyviewer na telefonu

Prve točke ne razumem, zakaj je tako, ampak ok, samo da dela :)

Kako pa sedaj zadevo spravit online? Ker če se na telefonu odklopim iz wifija se pa ne poveže. Verjetno bo ena od spodnjih nastavitev, ane - PPPoE, DDNS ali UPnP :)


Aja, pa zelo velik zamik ima. Na resoluciji 2304*1296 tudi po 2 sekundi in takoj preklopi na substream. Zakaj tak zamik, če gre vse po kablu, tu verjetno moja hitrost interneta sploh nima vloge?

? Sem slabo prebral tvojo prvo objavo... Če se priklapljaš z računalnikom ena na ena, moraš na računalniku nastaviti statični IP naslov na npr. 192.168.1.99/255.255.255.0 (prehod lahko pustiš prazen) in boš prišel na kamero. Ampak kamera mora biti priključena na internet, da deluje, tako da ne razumem, zakaj se želiš priklapljati direktno?

Tiste nastavitve v kameri pusti pri miru. Za dostop do kamere preko interneta je v tvojem primeru povsem dovolj kljukica na Access platform. Tam tudi vidiš status, če je v redu povezan (online). Ko je enkrat tako, mora delati preko telefona tako na wifiju kot na podatkih. Pa naloži si aplikacijo "gDmss plus / idmss plus" ali "Imou life", s tema dvema lahko dejansko dostopaš do kamere od vsepovsod.

Main stream pa vedno malo zaostaja, pač tehnologija strimanja, malce zakasnitev pri prenosu, izbira kodeka, načina kodiranja (VBR/CBR) - poigraj se z nastavitvami... Ampak to ne bi smelo motiti, ko enkrat gledaš kamero od daleč, te dve sekundi ne motita več :).

Jernej
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Jernej, hvala za dosedanjo pomoč. V meniju Access platform piše, da je zadeva Offline. Prilagam screenshote.
Kako pa se jo spravi online?

cam3.JPG
cam3a.JPG
cam3b.JPG
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Verjetno p2p aktiviraš s skeniranjem QR kode.

P2P se aktivira samo s tisto kljukico. Pogoj je pa dostop do interneta. Če je Offline, nima dostopa, ne glede na to, da kamero vidiš na mreži. Zelo verjeten razlog je napačen prehod (gateway).

1. Preveri svoj IP naslov v nastavitvah, predvsem preveri prehod, ki je ali 192.168.1.1 ali pa 192.168.1.254 (nekateri A1 modemi imajo ta prehod)
2. Na kameri nastavi prehod tako kot je na PCju, IP pusti na .108

Potem bo pa počasi speljalo :).

Jernej
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Živjo,
hvala, default gateway na routerju je res 192.168.1.254
Šel sem v Config Tool, nastavil IP na 192.168.1.108, subnet mask na 255.255.255.0 in Default gateway na 192.168.1.254, pa mi po 5 sekundah napiše "network error, maybe timeout" in je še vedno offline :(

A je še kaj drugega za nastavit? Kot rečeno sliko kamere lokalno vidim..
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ne ponujajo te storitve, samo pomoc po telefonu. Sem bil tudi osebno tam :)
Ampak sem hotel porihtat cez vikend, ce kdo zna, saj zato je forum, ane..
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Če kamera omogoča DHCP nastavitev, jo uporabi. V ruterju poglej kateri IP je dobil, in ga rezerviraj.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ne vem, kaj blokira nastavitev prehoda.
Desno je ConfigTool, kjer nastavljam Gateway, leva slika je povezava na kamero preko njenega IPja, kjer se vidi prehod 192.168.1.214, a pravilen DNS.

Za hec sem poskušal spremeniti ruterju IP na 192.168.1.214 v stilu, če ne gre Mohamed na goro.., a tudi ne deluje :(
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
A direktno preko web interfacea (slika desno) pa ne moreš enostavno popravit gatewaya na 192.168.1.254 (sedaj imaš 192.168.1.214) in shranit? Glede na to, da za DNS strežnik uporabljaš router/modem, in imaš za DNS vnešeno .254, za gateway pa .214, s tem, da routerju spremeniš IP, ne boš nič rešil, ker bo vedno ena nastavitev napačna.

Drugače pa prestavi na DHCP, pa bo dobila vse prave nastavitve, edino za IP boš moral narest rezervacijao na DHCP strežniku (routerju/modema), če hočeš da se ne spreminja.