Maginon IPC-100AC

mitjus

Zelenc'
29. dec 2015
1
0
1
Pozdravljeni,

prejšni teden sem kupil IP kamero Maginon IPC-100AC v Hoferju. CD s programom mi bralnik PC ni prepoznal. Ne glede na to sem kamero najprej preko kabla na router in spletnega programa supra space le uspel naštimat. Takoj zatem sem uredili wifi povezavo in si še naložil IPC viewer za Android od supre. Vse OK. Edino prosim za pomoč:

1. Kako lahko kamero izklopim na daljavo preko android telefona - kako jo ugasnem, da ne dela? Naštimal bi si rad, da mi kamera pošlje slike na mail, ko kamera zazna premike. To pa potrebujem samo takrat, ko me ni doma - rad bi kamero uprabil kot "soft" alarm in ne želim, da non stop snema.
2. Na IPC viewerju mi pri razširjenih nastavitvah kjer je alarm, ftp, pošta itd. javi, da moram posodobit strojno programsko opremo kamere če hočem to funkcijo uporabit (ne dela torej), na web programu supra space pa vse dela. Kdo ve zakaj in kaj morem narediti?

Hvala za pomoč!

Mitja
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
1. Za izklop dvomim, da gre, sem testiral dve hoferjevi (isto Maginon, prejšnja verzija). Maili s slikami so delali normalno, verjetno nisi prav nastavil strežnika itd...to delaš menda na strani IP-ja kamere, ne v IPC.

2. Če na supra space dela vse, pač uporabljaj tega. Drugače pa posodobi firmware (sicer ne vem kako).

3. Kupi boljšo kamero, tale menda nima SD vhoda in je torej useless. Če ima SD možnost, ti posname video brez, da je kamera v bilokakšnem omrežju. Sam imam Tenvis IProbot 3 in Wansview NCM625W. Slednja ima tudi možnost izklopa LED lučk in zato lahko snemaš garažo v temi ven skozi okno, drugače se blešči. Oboje pod 100 eur.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Če bi izklopil led lučke (to so v resnici IR diode), v temi ne bi videl popolnoma nič. Za nočni posnetek moraš z infrardečo svetlobo "osvetliti" objekt, drugače ga kamera ne more posneti. Mislim, da te kamere "daljinsko" ni možno izklopiti. Vsaj jaz do sedaj tega nisem zasledil.