3-je cilindri pri Peugeot-u

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Oprosti za pozen odgovor. Ja, sem izbral poleg ostale opreme tudi grip control.. Sam sem ga izbral iz dveh razlogov: prvi razlog je bila oblika platišč, ki se mi blazno dopade, je pa na voljo zgolj ob grip controlu... Druga pa je bila ekonomske narave in sicer: za ceno 400€ dobiš poleg grip controla še rezervno kolo namesto polnila + meni osebno zelo dobre celoletne gume - oprijem je bil pozimi zelo OK in glede na to, da se ne vozim po hribih, mi to popolnoma zadostuje.. Gume bom zagotovo nabavil enake, ko bo potreba po tem...
Poleg tega je še nekaj: ne glede na to, tudi če menjaš letne in zimske gume ob sezoni, ti grip control lahko le pomaga, škodovati ne more :)
Edino, kar sem zaradi moje napake zafrknil, so luči.. Nisem naročil LED žarometov - čisto po napaki... Saj svetijo luči super, samo izgled pa ni tako "strupen" .. :)
pa nisem ravo varčeval pri opremi: FOCAL sound, črna streha, keyless vžig, 360 kamere, avtomatik, svetla notranjost, navigacija, sončna streha, letve na stehi.....
za luči mi je pa res mal žal.... :(
Hvala za izčrpno pojasnilo. Največ pomislekov na tujih forumih je ravno zaradi tovarniško nameščenih gum-ContinentalCrossContactLX2. Imajo sicer oznako m+s, a Continental jih šteje pod letne oz. terenske gume. Uporabniki še kritizirajo te gume, da zaradi oblike ni moč namestiti verig v dimenziji gume. Grip control ima eno pomanjkljivost in sicer, da so homologirane zgolj m+s gume, tako da zakomnsko ne moreš namestiti letnih, tudi če bi jih hotel. Obstaja pa široka ponudba kakovostnih celoletnih gum. Kakorkoli, narocil sem to opcijo. L ep izbor opreme, še posebej pohvalijo focal sistem zaradi dodatne zvočne izolacije. 1.2 bencinar se mi zdi zanimiv motor, a prešibek za moje potrebe, zato sem naročil novega 180 km bencinarja z 8stopenjskim avtomatikom. Lp
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Avtomatik je vreden vsakega centa, ki ga doplačaš. Sploh za mestno vožnjo. Vožnja z avtomatskim menjalnikom je veliko manj stresna. Eno veliko in pomembno opravilo enostavno odmisliš. Dokler ne probaš v bistvu neveš, kako velik plus je avtomatski menjalnik. Z moje strani lahko samo priporočam, sploh zdaj ko tudi PSA vgrajuje v svoja vozila 8 stopenjsko pravo avtomatiko (ne pa neko"sranje" od cukomatika in DSG-ja).

Da se ne bo kdo spotaknil v moje mnenje o DSG menjalnikih. So super delujejo še bolje kot klasični avtomatiki ampak kolikor berem so tehnično nezanesljivi in je z njimi ogromno težav pri vzdrževanju in okvarah nekako tehnično sranje glede zanesljivosti.
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
125
26
28
Zelo! Ni kakšen Peugeotov “zvarek” , ampak čistokrven Aisinov 6 stopenjski - mehko pretika, ne trza, lahko avto premikaš po centimetrih pri parkiranju.. sem vesel, da ni Peugeot tukaj izumljal tople vode..
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Lahko kdo ki ima 1.2 110 ali 130 motor pove na koliko kilometrov ima servis ?.. Ker meni so ob prodaji rekli 25tisoc ali eno leto, no sedaj so na servisu rekli da je na 15tisoc ali 1 leto.
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
125
26
28
Tudi jaz imam na listu napisano 25000 ali eno leto.. na servisu so mi v racunalniku po dogovoru nastavili interval na 20000km, ker naj bi bilo za moje voznje in motor 130 optimalno.. zdajle imam 18000 in grem drug teden na servis..
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
125
26
28
Nimajo mi kaj drugace “povedat”, ker njihova beseda ne velja prav nic... velja postempljan dokument s strani uvoznika in prodajalca.. tudi ce mi en drugace “pove”, mu samo recem, naj mi da crno na belem, da ga ocitno pri Peugeotu s papirji serjejo en cez drugega... me zanima, kdo bo imel jajca za to... govort je simpl, na papir vrzt pa postemplat pa nekako noben nima jajc.. in dokler imam jaz postemplan papir, kjer mi JASNO pise, da je servis na 25000 ali 1 leto, bi rad videl junaka, ki mi bo to oporekal... za “ustno” mi pa prav dol visi... to lahko negira potem kdorkoli in se spreneveda, da tega ni rekel...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
edini dokument ki kaj velja so tovarniški servisni intervali če se greš garancijo.
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
125
26
28
evo, včeraj naredil prvi servis na avtu.. Minilo je eno leto , torej izpolnjen en izmed pogojev.. Na števcu je bilo 19600km - nobenih komentarjev glede kilometrov , nihče se ni obregnil, da bi bilo karkoli drugače, na avtu mi računalnik zdaj po resetu lepo izpiše, da je naslednji servis čez 20000km ali 12 mesecev.. Še cena servisa: 138,00€ - na račun kupona, ki sem ga dobil ob nakupu, pa je bilo vse potem gratis.... Ostal mi je še en kupon za naslednje leto :)
zaenkrat avtoček priden , le tako naj ostane ...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
evo, včeraj naredil prvi servis na avtu.. Minilo je eno leto , torej izpolnjen en izmed pogojev.. Na števcu je bilo 19600km - nobenih komentarjev glede kilometrov , nihče se ni obregnil, da bi bilo karkoli drugače, na avtu mi računalnik zdaj po resetu lepo izpiše, da je naslednji servis čez 20000km ali 12 mesecev.. Še cena servisa: 138,00€ - na račun kupona, ki sem ga dobil ob nakupu, pa je bilo vse potem gratis.... Ostal mi je še en kupon za naslednje leto :)
zaenkrat avtoček priden , le tako naj ostane ...
Ne verjamem, da je to Mahkovic!
 

Chuck

Pripravnik
12. feb 2016
59
0
6
Zanimivo da ima 3008 na 25kkm servis, 308 pa na 15kkm.

Drugače bom pa tudi jaz svojo 308ko(1.2 130) kar lepo pohvalil. Svoje delo opravlja odlično.

Ti mali turbo mlinčki dobro poganjajo nove avtomobile ker so tudi dosti lažji od predhodnih modelov. Naprimer 308ka ima samo 1150kg zato jo dobro poganja tako majhen motor.
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
125
26
28
Zato so meni interval v računalniku na pooblaščenem servisu nastavili na 20000km in je "volk sit in koza cela" :)