21oC

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
21 - max 22oC imam v stanovanju
10.gif


je pa stanovanje v 12.nadstropju in so baje pumpe malo bolj švoh, da zato zgoraj ne greje tolk hudo. . . do 6.nadstropja imajo pa savno . . . baje

Se lahko kam pritožim?
grin1.gif

Kaj naj naredim da bo topleje?
nahrung002.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Kaj naj naredim da bo topleje?
nahrung002.gif
Pojačaj gretje. Ups, pol bo prišla pa položnica za 150 €.
crazy1.gif


Jaz imam v stanovanju 21 stopinj, kurim samo med 16h in 23h, za vikend pa večino dneva, pa imam položnico enake (ali še večje) vrednosti.
Je pa star blok, prvo nadstropje, ogrevanje na plin.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
okna so "nova" (8 let stara) . . . radiatorji so pa baje ti stari (uni ta široki
rolleyes-1.gif
:

Cast_Iron_Radiator_Pic_27.jpg


no, baje so ti še najboljši in najbolj grejejo (tako so mi rekli
grin1.gif
) . . . sem pa že študiral, da bi si omislil DODATNE radiatorje
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Je.bi ga...ogrevanja stane, pa še bolj bo!

zberi 50 % podpisaov stanovalcev da preidete na odčitavanje porabe p dejanki porabi (torej z uvedno delilnikov)...pride pribl., 50 EUR na radiator (plus montaža termostatskih ventilov...če kakih 30 EUR na radiator).

in to je to.

pa bo vsak plačal kolikor porabi ( verjemi mi, da bojo ljudje hitro za to).

Pa bo prišlo dovolj toplote tudi do tebe, ker bojo vsi zapirali radiatorje (sicer boš takrat tudi ti ugotovi da ti je 21 stopinj čisto dovolj).

Primer takih delilnikov: Brunata

http://www.brunata.si/
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Po mojem se pa voda do gor že toliko ohladi.
Sicer pa naj bi šla vroča voda navzgor sama od sebe, ker je lažja.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Starša sta prejšnji mesec za ogrevanje plačala (priključna moč 6,5€, izguba 2,47€, poraba po kalorimetru 0,11€
cheer.gif
).
100 let staro meščansko stanovanje v centru Lj, 75 m2. Vsi stroški kar se tiče ogrevanja v lanski sezoni so bili 215€.
Pa sploh nimata mrzlo cca 22 st.C (oče je za kosilo vedno v spodnji majci
redface-1.gif
)
Ti povem, kalorimetri delajo čudeže.
cool-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Če plačuješ pavšal se nimaš baš kje bunit.
Ni pavšala, bo kar dejanska poraba, v tem mrzlem mesecu pa bo verjetno še precej višja. Okna so res za zamenjati, vendar ima soseda par let stara okna, pa tudi nič kaj dosti manjšo porabo.
Imam pa elektronski termostat na 21 stopinj nastavljen, ko se peč vklopi, je dejansko dokaj hitro toplo v stanovanju, cca. 65 kvadratov je velikost.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
in kaj je narobe z 21C? to je dovolj, da knjigo beres v gatah na postelji. res pa ne mores imeti stalno odprtih oken kar je v blokih praksa...ampak itak se vsem jebe, ker se placuje pavšal.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Po mojem se pa voda do gor že toliko ohladi.
Sicer pa naj bi šla vroča voda navzgor sama od sebe, ker je lažja.
Nope.
V prejšnjem stanovanju sem jaz imel tako narejeno. In dokler nisi zalaufal črpalke je bila bolj žalost. Ko si pa to enkrat naredil je bilo pa fajn.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
in kaj je narobe z 21C? to je dovolj, da knjigo beres v gatah na postelji. res pa ne mores imeti stalno odprtih oken kar je v blokih praksa...ampak itak se vsem jebe, ker se placuje pavšal.

no ja, v gatah glih ne
grin1.gif

na qurac mi gre, da plačujem enako za 21oC, kot pa nekdo, ki je v tretjem štuku in ima 27oC kljub temu, da non-stop na kip lufta
grin1.gif


bolj mi je narobe zaradi otroka, ker jo zebe pri 21oC in moram dogrevat dnebno sobo
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Po mojem se pa voda do gor že toliko ohladi.
Sicer pa naj bi šla vroča voda navzgor sama od sebe, ker je lažja.
Nope.
V prejšnjem stanovanju sem jaz imel tako narejeno. In dokler nisi zalaufal črpalke je bila bolj žalost. Ko si pa to enkrat naredil je bilo pa fajn.

kolikor sem gledal, ni tako narejeno, da bi prišla voda v enem priključku do stanovanja, pač pa je povezan vsak radiator posebej iz spodnjega štuka gor, torej v dnevno prihaja iz spodnje dnevne, v jedilnico iz spodnje jedilnice, v spalnico iz spodnje spalnice, . . .
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jst mam povečini nastavljeno na 23 ali 24°C
smile-1.gif


21°C bi bilo verjetno kar premalo mi, ker sem rad v kratki majici.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Uff... Meni je pa pri 21°C in več že kar prevroče....
Nastavljeno imam med 19 in max 21°C... odvisno od dneva
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
v veliki meri je tudi odvisno kako 'vroč' je človek....

jepa res da na počutje vpliva tudi izoliranost objekta...tako sten, kot oken. Ker poleg segretega zraka, vpliva napočutje tudi sevanje...kipa ga pozimi omejimo z izolacijo.

Torej kdor ima izoliran objekt...se dobro počuti že pri 20-ih stopoinjah, ostalim nam jeprijetno pa pri 23-ih....če smo z dekico pokriti
evil.gif

(običjano že amenjava oken naredi revolucijo v počutju...sploh če greš iz prastarih oken na faktor U=07 ali manj).