2017 Kia Niro Hybrid

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Če mene vprašaš,večina potencialnih kupcev hibridov itak čaka na priključne verzije (Prius,Ioniq,Niro),pa se bo potem delala primerjava!
Nepriključni hibridi so zaradi zniževanja cen baterij itak obsojeni na propad...tako da čez nekaj let jih sploh noben več ne bo omenjal!
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
No, no v to močno dvomim, vsaj pri teh cenah nafte.

Št. uporabnikov, ki si želijo čim manj porabe nafte ne glede na ceno je močno omejeno.

Večina uporabnikov si želi zgolj in samo:
- najboljši kompromis med stroški in udobjem (velikost, zmogljivosti, hrup ...)

PHEV verzije na osnovi varčnega osnovnega hibrida, porabijo ca. 3 €/100 km manj, to nanese ca. 6.000 € prihranka v življenjski dobi.
Ali je avto res toliko boljši za vozit ko je v EV načinu?
Ali je dovolj 300 l prtljažnika?

V tem delu foruma se nas seveda večina strinja s tabo, ko boš pa kompromise predstavil enemu povprečnemu uporabniku pa danes še nismo tam kjer bi se večina odločila za PHEV. Bomo pa počasi prišli do tja, ampak menim, da bo množični PHEV prej z majhnim dosegom in velikim motrjem pod pokrovom kot pa nekaj podobnemu i3 REX.
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Še moj "piskerček"...sem zelo za te "špase" ampak po testni vožnji s Priusem mislim, da bo to zamenjava za moj trenutni avto. Da se ga voziti pod 4 l/100km in občutek je skoraj kot v pravem električarju. Razlika v ceni v primerjavi s priključnim Priusem (tudi po subvenciji) je/bo preprosto prevelika, pa čeprav bi večino voženj opravil znotraj 50 kilometerskega elektro dosega....
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:

Večina uporabnikov si želi zgolj in samo:
- najboljši kompromis med stroški in udobjem (velikost, zmogljivosti, hrup ...)

PHEV verzije na osnovi varčnega osnovnega hibrida, porabijo ca. 3 €/100 km manj, to nanese ca. 6.000 € prihranka v življenjski dobi.

Po mojem podcenjuješ ljudi in njihove želje.
Predvsem pa pozabljaš osnovni namen PHEV-a,to je,da se velika večina lahko čez teden vozi samo na elektriko,bencinski motor ostane samo še za daljše razdalje!
Kakorkoli pa obračaš,baterije se cenijo dobesedno iz meseca v mesec,tako da je prevlada PHEV nad običajnimi hibridi samo še vprašanje nekaj let (pa seveda jih morajo vsi proizvajalci začeti proizvajati)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Točno tako. PHEVi so še enostavno predragi, da bi jih ljudje res kupovali. In tudi ko bodo baterije cenejše: potem zajo biti BEVi cenejši. Pri PHEV moraš vendale imet 2 pogona v enem avto.
Malo bolj sredjeročno (ali celo dolgoročno) gledano bi rekel, da bodo PHEVi na koncu (dokler še bodo) dražji od BEVov.

Sploh pa danes/letos/naslednje leto ne bo PHEVov za normalno ceno. Zame, recimo, je HEV edina normalna eko opcija v bližnji (leto do tri) prihodnosti. Ko bo pa PHEV družinske velikosti 23-24 jurjev, se pa lahko pogovarjamo. Mogoče bo pa 3008 PHEV tu notri padel, če bodo 2018 še subvencije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Ko bodo cene padle se bo dokaj hitro oglasil cesar, ne se bad.

ICE vs EV še nekaj desetletij ne bo zaključen, ne da bi se zgodba odvila v nekaj letih
smile-1.gif
Ko pa se bo obrnil trend glede "globalnega ogrevanja", pa bo šele zanimivo...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Točno tako. PHEVi so še enostavno predragi, da bi jih ljudje res kupovali. In tudi ko bodo baterije cenejše: potem zajo biti BEVi cenejši. Pri PHEV moraš vendale imet 2 pogona v enem avto.
Malo bolj sredjeročno (ali celo dolgoročno) gledano bi rekel, da bodo PHEVi na koncu (dokler še bodo) dražji od BEVov.

Ja,BEV-i so spet druga zgodba,ki bo dolgoročno zmagala z razvojem baterij.
Bolj je zanimiva primerjava PHEV:navaden hibrid. Katera firma razen treh (Toyota,KIA,Hyundai) sploh še dela navadne hibride? Vsi ostali gredo direktno na PHEV,sploh ne razvijajo več navadnih.
No bomo videli,predvsem bo zanimivo letos in drugo leto opazovat norveški in nizozemski trg in tržni delež priključnih vozil tam.

Ker je tema Niro,eno vprašanje: kdaj pride priključni?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
No, tega pa nisem vedel, bomo videli kako se bodo kaj prodajali tile PHEV, predvsem za koliko.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Testne z Nirotom pri meni, cene pa tudi :-I
Info Zs :)
P. Soul Ev je po 31.990 :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Hvala andrejb... Sicer je bilo kratko... ampak me je tale Niro pozitivno presenetil. Sicer konkretno vozilo ni bilo ravno med tistimi najbolj opremljenimi... ampak se vseeno je dodatne opreme v obliki asistencnih sistemov kar nekaj ... Pogresal sem radarski tempomat... ampak tega vidim, da ima Niro sele pri najvisjem paketu opreme ... P luci so se mi zdele bolj brljivke ... verjetno zato, ker sem navajen ksenonskih zarometov
smile-1.gif



Pa se par slik narejenih bolj na hitro ... ker ni bilo dovolj casa ...























Se vedno me mika Soul EV za kaksen test ...
smile-1.gif