1. SNL 2017/2018

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ni čisto ok, ampak tako bo...
Maribor živi od denarja, ki ga dobi, ker je bil uspešen v Evropi, ko bo tega konec, bo mala katastrofa. Sicer pa so njegov edini dohodek, razen seveda sponzorjev ala Pošta Slovenije
crazy1.gif
in prodanih vstopnic, prodaja igralcev. Kupi poceni in prodaj drago. Če se že toliko obregate ob Olimpijo in njene igralce, koliko pa je v Mb doma vzgojenih igralcev? Pa ne rečem, da je s tem kaj narobe, poglej samo večino evropskih klubov.
V Olimpiji pa lastnika kluba seveda zanima dobiček, toda klub ni odvisen samo od prodaje in drugih prihodkov, ima stabilen vir financiranja!
zmaga.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Car pravi:
... Kar si seveda ne želim, toda naj še enkrat poudarim: Milanič in Zahovič sta mi postala tako antipatična in prepotentna, da sem proti Mariboru navijal tudi v Evropi!!! Žal.....
V tem se pa razlikujemo štajerci in ljubljančani. Če bi olimpija igrala v Evropi, bi jaz kot štajerec navijal za olimpijo, ne glede na to, kdo je lastnik olimpije, kdo je trener, predsednik...

Za ljubljančane je pa takšno razmišljanje po svoje logično. Južnjak župan, kup južnjakov živi tam, itak da se take mentalitete prej ko slej nalezeš...
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
In po tvoje je Mandariæ zgodba o uspehu ali kaj?
Koliko svojega denarja je vložil v Olimpijo.....to da jo je kupil za 1 evro?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
... Kar si seveda ne želim, toda naj še enkrat poudarim: Milanič in Zahovič sta mi postala tako antipatična in prepotentna, da sem proti Mariboru navijal tudi v Evropi!!! Žal.....
V tem se pa razlikujemo štajerci in ljubljančani. Če bi olimpija igrala v Evropi, bi jaz kot štajerec navijal za olimpijo, ne glede na to, kdo je lastnik olimpije, kdo je trener, predsednik...

Za ljubljančane je pa takšno razmišljanje po svoje logično. Južnjak župan, kup južnjakov živi tam, itak da se take mentalitete prej ko slej nalezeš...
Kot prvo nisem ljubljančan, ne živim v Lj, navijam pa za Olimpijo že celo življenje!
Kot drugo, če bi pozorno prebral, kar sem že dvakrat omenil, za Mb sem v Evropi navijal vse do lanske sezone, potem pa sta se mi Zahovič in Milanič tako zasrala, da sem vijolice dobesedno zasovražil!!!
Ko smo že pri južnjakih..... Milanič, Zahovič.....
grin1.gif
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
NIKOLI za Olimpijo......proti pa tudi ne....enostavno THIS TIME NEXT YEAR....nebi gledal
hysterical-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
In po tvoje je Mandariæ zgodba o uspehu ali kaj?
Koliko svojega denarja je vložil v Olimpijo.....to da jo je kupil za 1 evro?
Ma nisem rekel, da je zgodba o uspehu. Na ta način pač Olimpija funkcionira. Klub je kupil za 1€, toda koliko pa je bil klub v minusu. V medijih poudarja in prav tako je zadnjič rekel meni, da bo klub zapustil brez dolgov in v dobrem stanju, obljubil mi je tudi, da bo njegov naslednik človek, ki ima rad nogomet in ne samo, da ima denar.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

A ti misliš, da Mandariæ vlaga svoj denar v Lolimpijo, pa kaj kapne ven je njegovo? Mandariæ kreditira Lolimpijo in ko bo pravljce konec, bo rekel, da toliko in toliko je posodil, dolžni so pa še toliko in toliko... In denar bo želel izterjati, tako ali drugače. Ista zgodba z Koprom in ta je Lolimpijo opozarjal že Popovič...

Druga stvar - zakaj misliš, da bo enkrat konec igranja Maribora v Evriopi? Kakšni so indici? Ali je po tvoje pač sreča, da je Maribor zaihtal v katerem od Evropskih tekmovanj?

Tretje - Maribor se je iz dreka izvlekel brez Evrope in njenega denarja. Kot blagovna znamka im dovolj prihodkov, da pokriva "zapitke" Poleg tega Zaho zelo dobro krmari z denarjem in viške špara za čase, ko slučajno Evrope ne bo. Ali si prespal zadnje sezone?

Kot zadnje - kljub temu, da je Maribor "moj klub" v evropskih tekmovanjih navijam za vse ostale SLO klube, tudi za Lolimpijo. Kljub temu, da jih organsko ne prebavljam, ne prenesem njihovega napuha in samovšečnosti, stalnega klobasanja o "letos pa res" itd. To pomeni bit pravi navijač, ti pa si zame samo en pezdek, ki se mu stemni pred očmi, ko vidi vijolično..
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
467716-post_slo.gif

Maribor je blagovna znamka in to je najvecja razlika z Olimpijo.
Včeraj sem na nova tv poslusal kako je Hajduk finančno bolj stabilen kot Dinamo prav zaradi marketinga,sponzorjev in prodanih vstopnic....te spominja kaj na Maribor????????
Mariboru pa moraš še dodati veliko finančno injekcijo iz strani UEFE in prestopom Bilonga....skupaj skoraj 20 miljončkov......
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Navijač Olimpije sem že celo življenje in to je kar precej let, ne pa tako kot ti, ki se prislini zraven, ko so uspehi in potem pametuje.
Sem z Olimpijo v dobrem in slabem, na tekme hodim že 35 let s prekinitvami, tako da ne ti meni pezdek!!!
In reče se Olimpija in ne Lolimpija? Si mogoče kdaj videl, da sem jaz napisal Čmaribor?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Lolimpija zato, ker je večina stvari povezanih z njo samo smeh. Od propada Olimpije, da bi se izognili plačilu dolgov, propada njenega stadiona Bežigrad, novega stadiona "smrti" Stožice (tu ni kriv samo NK Bežigrad 2005, povezava pa je vseeno), letnice 1911, ki z zdajšnjo Olimpijo nimajo nobene veze, izbire igralskega kadra, izbire strokovnega štaba, Rastoderja in njegovih cvetk, Mandariæa in njegovih cvetk (in mutnih poslov), menjave trenerjev, Špukija in njegove (ne)inteligence... Lahko še naštevam naprej, ampak mislim, da veš kam pes taco moli... Zato Lolimoija in zato je smatram kot sramoto slovenskega in evropskega nogometa.

In če nek navijač te sramote mojemu klubi reče Čmaribor, se samo nasmehnem, ker očitno kaj bolj pametnega ne zna spravit skupaj. Še bolj smešno je, ko taisti navijač nogometne sramote razlaga, kakšna "cigana" sta Zahovič in Milanič in da bo moj klub itak zdaj zdaj propadel. Pa to poslušamo že zadnjih par let, a Maribor je močnejši in močnejši...

Na treninge in tekme Maribora pa sem hodil že takrat, ko je Ante Šimundža zadel prvi gol Maribora proti evropskim tekmecem v samostojni Sloveniji, ko je Kek tresel prečke v LV in seveda nepozabne tekme '99 in šokantne uvrstitve v LP preko Lyona, ter tudi v naslednjih letih, ko je Maribor doživljal krizo. Ni 35 let, težko pa rečeš, da sem se prislinil zraven, ko so prišli uspehi.

Še vedno pa si pezdek, ker nisi n od navijača. Navijač navija za svoj klub ter ostale klube v drugih tekmovanjih. Kljub zgoraj napisanem tako še vedno navijam za Olimpijo, če le ta igra kakšno evropsko tekmo... Je pa res težko, ker jih je tako malo...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Točno tako... Meni tudi ne pride na misel, da ne bi navijal za Olimpijo, Domžale, Gorico ipd., če igra proti kakemu tujemu klubu.
Ne glede na vse, so na koncu igralci tisti, kateri si zaslužijo navijanje.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Lolimpija zato, ker je večina stvari povezanih z njo samo smeh. Od propada Olimpije, da bi se izognili plačilu dolgov, propada njenega stadiona Bežigrad, novega stadiona "smrti" Stožice (tu ni kriv samo NK Bežigrad 2005, povezava pa je vseeno), letnice 1911, ki z zdajšnjo Olimpijo nimajo nobene veze, izbire igralskega kadra, izbire strokovnega štaba, Rastoderja in njegovih cvetk, Mandariæa in njegovih cvetk (in mutnih poslov), menjave trenerjev, Špukija in njegove (ne)inteligence... Lahko še naštevam naprej, ampak mislim, da veš kam pes taco moli... Zato Lolimoija in zato je smatram kot sramoto slovenskega in evropskega nogometa.

In če nek navijač te sramote mojemu klubi reče Čmaribor, se samo nasmehnem, ker očitno kaj bolj pametnega ne zna spravit skupaj. Še bolj smešno je, ko taisti navijač nogometne sramote razlaga, kakšna "cigana" sta Zahovič in Milanič in da bo moj klub itak zdaj zdaj propadel. Pa to poslušamo že zadnjih par let, a Maribor je močnejši in močnejši...

Na treninge in tekme Maribora pa sem hodil že takrat, ko je Ante Šimundža zadel prvi gol Maribora proti evropskim tekmecem v samostojni Sloveniji, ko je Kek tresel prečke v LV in seveda nepozabne tekme '99 in šokantne uvrstitve v LP preko Lyona, ter tudi v naslednjih letih, ko je Maribor doživljal krizo. Ni 35 let, težko pa rečeš, da sem se prislinil zraven, ko so prišli uspehi.

Še vedno pa si pezdek, ker nisi n od navijača. Navijač navija za svoj klub ter ostale klube v drugih tekmovanjih. Kljub zgoraj napisanem tako še vedno navijam za Olimpijo, če le ta igra kakšno evropsko tekmo... Je pa res težko, ker jih je tako malo...

aplauz.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ni čisto ok, ampak tako bo...
Maribor živi od denarja, ki ga dobi, ker je bil uspešen v Evropi, ko bo tega konec, bo mala katastrofa. Sicer pa so njegov edini dohodek, razen seveda sponzorjev ala Pošta Slovenije
crazy1.gif
in prodanih vstopnic, prodaja igralcev. Kupi poceni in prodaj drago. Če se že toliko obregate ob Olimpijo in njene igralce, koliko pa je v Mb doma vzgojenih igralcev? Pa ne rečem, da je s tem kaj narobe, poglej samo večino evropskih klubov.
V Olimpiji pa lastnika kluba seveda zanima dobiček, toda klub ni odvisen samo od prodaje in drugih prihodkov, ima stabilen vir financiranja!
zmaga.gif

prosim reci, da se zajebavas?

Maribor:
- ima verne sponzorje, ki so mu stali ob strani ko je bil pred bankrotom
- redno prodaja igralce in ze samo s tem dobi dovolj denarja, da financira sezono
- ko so se prihodki zmanjsali so cisto vsi igralci pristali na zmanjsanje pogodb
- ceprav od tega ni odvisen ima redne prilive od evropskih uspehih in ima zaloge za kar nekaj let
- nima ena osebe, ki bi lahko delala po svoje, ampak ima vsak svoje podrocje in omejitve
- je en izmed najbolj spostovanih klubov v regiji in sirse

Olimpija:
- ima cloveka, ki dela za lasten zep
- ima cloveka, ki je veckrat naznanil da bo kmalu odsel
- ima cloveka, ki ima absolutno moc v klubu in ki lahko danes spakira kufre in gre
- takoj ko ta clovek gre Olimpija nima svojih prilivov, da pokrije 4 SLO igralce, kaj sele vse ostale tuje
- ima izredno netransparentno poslovanje, kjer nima sponzorja ampak cloveka, ki posoja svoja sredstva
- ima cloveka, ki je menjal toliko trenerjev, da bi lahko 11-erico naredil iz njih
- izplacuje obveznosti za ogromno zgresenih pogodb (trenerji, igralci), ki vec niso v klubu
- ima ogromno vecletnih pogodb z visokimi mesecnimi obveznosti do igralcev, ki po kvaliteti ne odstopajo in ne grejo v prodajo
- ima same pogodbenike, ki nimajo veze s SLO se manj pa s klubom
- igralci izisljujejo odhode
- igralci pluvajo po klubu, ko ga zapustijo
- lastnik je znan po tem, da je unicil klube v preteklosti
- kupite igralca, ki bi naj bil 18 let star, transfermarkt pa pravi, da je 28 :D
- je klub, ki je posmeh cele regije

Tudi ce Mandaric pusti klub na nuli, ko gre je ta nula pesek v oci. Vi bote ja morali placati miljone EUR plac za nekaj let za njegovo zapuscino. Dragi igralci, ki jih ni mozno prodat. On je tu zato, da sluzi s prodajo igralcev ne pa te zgodbice kaj vam prodaja.
Clovek bozji, lastnik kluba niti ne ve na katerem mestu ste bili lani in pol ti mislis, da je njemu mar za klub?

in po katerem kriteriju tocno bi naj imela Olimpija stabilen vir financiranja Maribor pa ne?
Jaz razumem prcanje, jaz razumem tekmovalnost in vse. Ampak takih gluposti pa prisezem, da ne razumem.

Res ne
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
vi ne razumete, njemu je gandalf osebno vse povedal pa obljubil, pojma nimate
grin1.gif