1/3 takoj, 1/3 čez 1 leto, 1/3 čez dve leti - kje?

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
hysterical-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vidva se kar izživljajta.

Ker smo,... pardon, sem razčistila, v čem je fora leasinškega "čudeža", me tema ne zanima več.

Lahko noč.

PS: Darko1 je imel prav. Bolje je biti tiho in pustiti ovce, da letijo v gobce volkov. Tako se vsaj ne bodo pritoževale, da jim kdo soli pamet.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
khem

Kozarec: ne vem ce si prebral moj post... sem napisal da ko je kolega kupoval ni blo veze kje kupi... itak so se med seboj zdilali...

lost1: kozarec ima mickeno prav... lizing hisi nic ne pomaga da kupi 1000 avtov ce ni zadaj 1000 janezov ki bodo potem te avtomobile tudi vozili (kupili)...

ni tale lizing pri oplu nekaj najboljsega kar si do sedaj najdu... na zalost te kar dobro "ocurijo" samo da se clovek tega ne zaveda...

in dejstvo je da ce bos ti prisel s kesom bos dobil avto ceneje kot na lizing...edino seveda ce ni vzadaj kaksna pogodba s lizing hiso da avtohisa NE SME prodati avta pod to in to ceno (ampak tukaj bi bilo zanimivo kaj bi rekel urad za varstvo konkurence... in uni strici na trznem inspektoratu..)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
khem

Kozarec: ne vem ce si prebral moj post... sem napisal da ko je kolega kupoval ni blo veze kje kupi... itak so se med seboj zdilali...

lost1: kozarec ima mickeno prav... lizing hisi nic ne pomaga da kupi 1000 avtov ce ni zadaj 1000 janezov ki bodo potem te avtomobile tudi vozili (kupili)...

ni tale lizing pri oplu nekaj najboljsega kar si do sedaj najdu... na zalost te kar dobro "ocurijo" samo da se clovek tega ne zaveda...

in dejstvo je da ce bos ti prisel s kesom bos dobil avto ceneje kot na lizing...edino seveda ce ni vzadaj kaksna pogodba s lizing hiso da avtohisa NE SME prodati avta pod to in to ceno (ampak tukaj bi bilo zanimivo kaj bi rekel urad za varstvo konkurence... in uni strici na trznem inspektoratu..)


seveda..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
No, a te lahko prosim, da greš do prve Opel avtohiše in jih povprašaj za katerikoli nov model in potem se dilaj in dilaj in dilaj in potem povej kakšna je končna cena na keš in kakšna na leasing.

Potem pa napiši nov post in bomo videli, če bo isti. Pa če lahko izkušnje kolega, znanca, fotra, sina in ne vem koga še ven vržeš.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
meni bi dali astro classic za 10.500 evrov, na keš pa za 11.700.
pol sem raje vzel drugi avto na keš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
meni bi dali astro classic za 10.500 evrov, na keš pa za 11.700.
pol sem raje vzel drugi avto na keš.
No, ampak to se ti je verjetno le zdelo, a ne? Na keš bi jo sigurno dobil vsaj za 10.499 EUR.
Prosto po vseznalki in alkoholiku.
grims-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran

meni bi dali astro classic za 10.500 evrov, na keš pa za 11.700.
pol sem raje vzel drugi avto na keš.


No in če bi vzel lizing 50/50, bi te prišlo nekje 200€ odobritve lizinga, brez dodatnih obresti. In bi avto dobil 1000€ ceneje. Kaj je tu potem bolje?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
A ti pravim da 50/50 ni več tako ko je bil no
wink-1.gif
. Več ti lahko na msn razlozim.
Za tistga ki hoce avto skeširat,je bolj ugodno vzeti 80% polog, 20% se vzame na 1 leto,s tem da po 4 mesecih poplačaš.Skupnih stroškov ima stranka 200€


Pa še nekaj,Astre Classic so trenutno v akciji,tako da velja enaka cena na keš/ leasing. Vsi ostali Opli,pa imajo na leasing boljšo ceno.

lp
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
khem MTL...

torej izsledki iz mojega raziskovanja:
v 2 avtohisah kjer prodajajo ople so mi ponudili NIZJO ceno za gotovino!!! pac tolk cajta sem tezil in tezil...

v parih so pa zaceli najedat kako se mi lizing bolj splaca pa da ga lahko poplacam ze po 4 mesecih bla bla bla... in smo sli racunat in smo ugotovili da je avto DRAZJI na lizing!!!! kljub tem "famoznim" popustom!!! 4 mesece moras placevati obresti (11%) odobritev (200€ vsaj raje kak € vec) in potem se poplacilo cca 250€ vsaj.... s tem da v 4 mesecih ne odplacas 4/12 glavnice ampak max cca 1,5/12 glavnice... (ker lej no lej v zacetku odplacujes vecinoma obresti potem pa zacenes odplacevati glavnico...)

tak da pride na koncu stevilka za par 100€ visja... (kljub zacetni "nizji" ceni)

aja pa da ne govorim o se enem prepisu ki ga je treba placat, prometnem dovoljenju... pa se kaki bedariji...

ne morem verjet da so se eni ki verjamejo da jim bodo kapitalisti nekaj podarili...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
In za kateri avto si dobil nižjo ceno na keš kot na leasing?
O kakšnem prepisu govoris? Si že imel izkusnje z leasingom? Očitno nimas nobenih.

Glede 200€ odobritve,obresti,etc....poglej si izračun,upam da ti bo uspelo izračunati obresti na dobo enega leta.Torej je na 4 mesece še manj.
178312-alter.JPG
 

Priponke

  • 178312-alter.JPG
    178312-alter.JPG
    26,1 KB · Ogledi: 230

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Ksz...

Ne da se mi brati vse solate, zatorej le vprašanje...ste Kozarčevi dokazali, da je lahko avto na lizing cenejši od avta na keš ali ne? Toliko da vidim, če moram iskati dokumente iz začetka prejšnjega leta, ko je bil avto kupljen pri Avtohiša Moste na lizing dejansko več kot 2k€ cenejši kot če bi ga keširal+nekaj ekstra opreme so šenkali. Lizing pa je bil naslednji teden odplačan v celoti z minimalnimi stroški (manj kot 100€) in avto prepisan na dejanskega lastnika.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ksz

avto sem želel kupit na keš. da je ta strošek za mano. pač nisem človek, ki bi si sposojal ali bil komu dolžen. šel sem samo v eno! oplovo avtohišo (ni bla AH moste), kjer so mi razložili, da bo avto na gotovino dražji. in pač nisem kupil opla, ker majo za moje pojme butasto prodajno politiko. na srečo je toliko drugih ponudnikov, da sem za svojo gotovino dobil vse kar sem potreboval.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
lepo lepo bi te prosil za placilni nacrt... ter da mi napises obrestno mero... o kaksnem prepisu? glede na to da je vozilo LAST leasing hise, moras zadevo "prepisati" nase... (med drugim te ocurijo za vsaj prometno dovoljenje... na mojo zalost sem to delal lansko leto...)

aja nizjo ceno sem dobil za opel astro (tanovo)...

lej... ne recem da je tale ponudba slaba... je pa dejstvo da nic ni zastonj...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lepo lepo bi te prosil za placilni nacrt... ter da mi napises obrestno mero... o kaksnem prepisu? glede na to da je vozilo LAST leasing hise, moras zadevo "prepisati" nase... (med drugim te ocurijo za vsaj prometno dovoljenje... na mojo zalost sem to delal lansko leto...)

aja nizjo ceno sem dobil za opel astro (tanovo)...

lej... ne recem da je tale ponudba slaba... je pa dejstvo da nic ni zastonj...

Kdo je rekel, da je zastonj? Stroški s predčasnim odplačilom lizinga in prepisom so bili, ampak dosti manjši, kot je znašal popust napram keširani Astri.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lepo lepo bi te prosil za placilni nacrt... ter da mi napises obrestno mero... o kaksnem prepisu? glede na to da je vozilo LAST leasing hise, moras zadevo "prepisati" nase... (med drugim te ocurijo za vsaj prometno dovoljenje... na mojo zalost sem to delal lansko leto...)

aja nizjo ceno sem dobil za opel astro (tanovo)...

lej... ne recem da je tale ponudba slaba... je pa dejstvo da nic ni zastonj...

Bodi dober,pa povej katero opremo si gledal pa kam si klical da je bila cena na keš boljša od leasing cene.
Me res zanima od kje ti take buče.