1/3 takoj, 1/3 čez 1 leto, 1/3 čez dve leti - kje?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sorči
stupid-1.gif

Namreč repliciral sem striktno in samo na alkoholikovo trditev. Zato sem tudi repliciral NJEMU in ne TEBI.
tongue-1.gif


PS: O načinu (in ''obrestih'') predčasnega odplačila leasinga boš pa največ prebrala v pogojih leasing pogodbe (drobrni.tisk.press
aplauz.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Aja, pa sorči še tole: lahko si še kdo drug zapomni, med njimi vrsta s.p.-jev, ki imajo USLUGO napisano v oglasnem materialu.

STORITEV: no, tukaj nekaj opraviš in za to zahtevaš PLAČILO
USLUGA: BREZPLAČNO opravljena storitev, torej če opraviš USLUGO, NE MOREŠ KASIRAT.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Sorry - spregledala.
redface-1.gif


All in all - še vedno bi rada videla pogodbo, ponudbo, cenik..., kjer te POD ČRTO "ceteris paribus" pride ceneje vzeti leasing, kot pa avto skeširati na licu mesta.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
All in all - še vedno bi rada videla pogodbo, ponudbo, cenik..., kjer te POD ČRTO "ceteris paribus" pride ceneje vzeti leasing, kot pa avto skeširati na licu mesta.
Pojdi do prvega Opel salona in povprašaj za nakup kateregakoli avta. POD ČRTO te z vsemi stroški leasinga in ostalim sranjem pride ceneje, če vzameš minimalni znesek leasinga za minimalno obdobje (1 leto se mi zdi).
Ko prideš nazaj pa se bova lahko začela, kdo je pametnejši. Ampak, mislim da ne bo treba.

PS: Par mesecev nazaj (ne vem, če ima še vedno) je imel tudi Renault akcijo, če si vzel na leasing si dobil 4 leta garancije brezplačno, plus full ugodno zavarovanje, itd... Za to akcijo nisem podrobno gledal, vem pa, da je sodelavec vzel to varijanto, čeprav bi lahko skeširal na roke. Pa ni neumen, tako da vem, da mu je bilo to ceneje.
smirk-1.gif


In še enkrat zakaj je to možno.
1.) Prodajalec avtomobilov ima 2x korist. Poleg tega, da proda avto tudi zavrti denar še finančno. Torej je bolj ''uspešen''. Če pogledaš, so namreč običajno leasing podjetja, ki sodelujejo v teh akcijah v lasti proizvajalcev.
2.) Leasing hiša je enormen kupec (npr. 1000 avtomobilov) in zaradi tega takoj dobi konkreten popust, katerega verjetno delček zadrži tudi zase. Pa je njihova ponudba še vedno precej konkurenčnejša kot pa opcija z gotovino.
3.) Namesto popustov (kar zniža pričakovano vrednost avtomobila; glej primer Renault), na ta način ustvari konkurenčnejšo ponudbo (beri nižjo ceno), vendar ne s tako negativnim predznakom za imidž same znamke. Tukaj se sicer mnenja strokovnjakov krešejo in tu je tudi moje mnenje, da večje razlike v primerjavi s popusti ni. V obeh primerih pričakovana vrednost robe se znižuje, kar pomeni, da se dolgoročno ne piše najbolje takšni znamki. Torej se je začel začaran krog, ko kupec sploh ne bo več pogledal npr. Renaulta in tudi že Opla, brez da bi bilo zraven x000 EUR popusta.
confused-1.gif

4.) ...
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Mislim, da se mi ne bo dalo.
(zakaj bi se mi, če sem pa tako ali tako glupa
smirk-1.gif
).

Konec koncev se AC s tabo ne strinja (lahko preveriš na Baragovi - ampak dvomim, da se ti bo dalo).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Da je leasing cenejši, kot "keš na roke".
Pri njih ni.

Pa tudi praviloma ni.

Če se pa kdo odloči "metati denar skozi okno" (kot tista revija, ki je šenkala tiskalnike ob sklenitvi naročila), pa naj. Ampak to je izjema, ne pa pravilo.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Da je leasing cenejši, kot "keš na roke".
Pri njih ni.
Preberi si še enkrat moj sestavek. Očitno pač še niso zaznali načina, kako lupit proizvajalca (torej dobiti nižjo nabavno ceno z njegove strani) in da bi sami več zaslužili.
cheer.gif

Ne boj se, bodo počasi vsi krenili v to smer. Opel je bil prvi, Renault in še nekateri so se že pridružili (so relativno hitro ugotovili, kako lahko več prodaš in zaslužiš), ostali bodo pa še sledili.

SIcer pa v teoriji in če ni omenjenih dejstev je seveda nakup na keš cenejši, saj STORITEV leasinga pač stane.
smirk-1.gif


Citat:
Če se pa kdo odloči "metati denar skozi okno" (kot tista revija, ki je šenkala tiskalnike ob sklenitvi naročila), pa naj. Ampak to je izjema, ne pa pravilo.
Verjemi, vsi v tej zgodbi točno vedo kaj delajo.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj te razumem (in sploh ni rečeno, da AC ne dela isto), samo moje mnenje je, da zakaj bi se odpovedovali dodatnemu profitu v korist kupca, če ga pa lahko oberejo?
(torej lupijo proizvajalce, pa tudi leasingojemalce.press)

Ergo?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Saj te razumem (in sploh ni rečeno, da AC ne dela isto), samo moje mnenje je, da zakaj bi se odpovedovali dodatnemu profitu v korist kupca, če ga pa lahko oberejo?
(torej lupijo proizvajalce, pa tudi leasingojemalce.press)

Ergo?
No, ajde ker si tako pametna.
Zrihtaj mi kupca Opla ali Renaulta, ki je pripravljen plačati ceno vozila brez popusta.

PS: Jih NI. Evo, sem ti že zgoraj odgovoril. Zato ker je trg totalno zasičen in je če hočeš prodati je treba pač cene dol spustit.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne da se mi.

Ti zaradi mene v to lahko veruješ, jaz ne. Zame pač ponudba "še plačali vam bomo, da avto kupite" ni nič drugega, kot kratka marketinška akcija, ki pač traja nek čas, potem je pa ni več. Ker ni nobene racionalne logike (pravljica o grosističnih kupcih se sicer zelo prepričljivo bere, hudič je samo v tem, da so čisto vse LH grositični kupci, pa še vseeno ne talajo popustov). Dejansko mislim, da je izguba časa debatirati z nekom, ki veruje, da če "ena lastovka prileti, da bo pa sigurno globalno segrevanje".

Ko bodo to delali vsi in to stalno (ne pa samo dve znamki), se pa slišiva.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ne da se mi.
Ti zaradi mene v to lahko veruješ, jaz pač ne. Zame pač ponudba "še plačali vam bomo, da avto kupite" ni nič drugega, kot kratka marketinška akcija, ki pač traja nek čas, potem je pa ni več.
Važno, da ostaneš pri svojem stališču
stupid-1.gif
, pa naj bo še tako ....
Morda pa o kakšni stvari le ne veš toliko kot misliš.
tongue-1.gif

Aja, pa ker že izzivaš s popravki.
Citat:
Ker ni nobene racionalne logike (pravljica o grosističnih kupcih se sicer zelo prepričljivo bere, hudič je samo v tem, da so čisto vse LH grositični kupci, pa še vseeno ne talajo popustov).
Eeem, razlika je v temu, ali je leasing hiša v lasti oz. zelo tesni povezavi s proizvajalcem ali ne. In drugič je še razlika, ali ta leasing hiša pokupi 50 avtomobilov letno ali pa morda 1000 ali celo 3000 ali celo 5000.
grims-1.gif

Citat:
Dejansko mislim, da je izguba časa debatirati z nekom, ki veruje, da če "ena lastovka prileti, da bo pa sigurno globalno segrevanje".
Ahm, smo spet pametni, a ne?
cheer.gif

Torej, poglejmo recimo poleg Opla še h Renaultu, pa recimo Mazdi, pa mislim, da je tudi že Toyota imel podobne akcije. Pa še kateri prizvajalec je ŽE IMEL TE AKCIJE.
No, priznam, če če dejstev ne navajaš, vsaj obvladaš bullshit zavit v ene fancy izjave. Škoda le, če ima kdo vsaj približno pojma o tem in ima še čas kaj napisat na to temo.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ja, NISEM VEDELA, da OPEL IN RENAULT to delata (heppy?
stupid-1.gif
).
VEM pa, da AC TEGA NE DELA (tu najbrž nisi pretirano hepi, ker ti pač zahtevaš, da ti priznam (
stupid-1.gif
), da tudi AC to dela - hudič je le, da žal ne dela tako, pa nekak zato NIMAM IZBIRE, kot da ostanem na svojem stališču - kot je žal resnica taka, da je ta trenutek v LJ pač zima).

Ampak TI vseeno zahtevaš, da ti vsi verjamemo, da je tako povsod.

(ja, samo da si pameten
stupid-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ja, NISEM VEDELA, da OPEL IN RENAULT to delata (heppy?
stupid-1.gif
).
VEM pa, da AC TEGA NE DELA (tle najbrš nisi hepi, ker zahtevaš, da ti priznam, da tudi AC to dela - hudič je le, da ne dela tako).

Ampak TI vseeno zahtevaš, da ti vsi verjamemo, da je tako povsod.

(ja, samo da si pameten
stupid-1.gif
)
V spodnjem citatu nisem nikjer videl AC-ja.
confused-1.gif

Citat:
All in all - še vedno bi rada videla pogodbo, ponudbo, cenik..., kjer te POD ČRTO "ceteris paribus" pride ceneje vzeti leasing, kot pa avto skeširati na licu mesta.

No, do tukaj se mi je dalo, sedaj se mi pa ne da več. Bo bolje tako, sicer se boš še bolj zapletala.
rolleyes-1.gif


Aja, pa prosim za link kjer trdim da povsod to DELAJO. Napisal sem kvečjemu, da bodo počasi vsi prišli do tega.
tongue-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Aja, pa prosim za link kjer trdim da povsod to DELAJO. Napisal sem kvečjemu, da bodo počasi vsi prišli do tega.
tongue-1.gif

I rest my case.
tongue-1.gif


(Žal mi je, ampak logika stvari na tem božjem svetu je taka, da če kupuješ več (na primer - hišo z garažo, avto na puf, tri kepice sladoleda), je praviloma tudi cena višja, kot pa če kupuješ manj (na primer - samo hišo, samo avto, samo eno kepico sladoleda). Ni rečeno, da je cena proporcionalno višja, vsekakor pa je višja, kot če se kupuje manj. Vse ostale "akcije" so kratkega veka in zato se tu žal hudo motiš - to je vir najinega spora. Seveda pa podpiram, da se omenjene bedastoče trgovcev kar najbolj in v popolnosti izkoristijo, dokler so na voljo - in zato
zmaga.gif
, ker si povedal, kdo ima to "akcijo".press)

Edit- zakaj na dolgi rok ne bo zdržala ta logika, da je vozilo na keš (kupujem manj) dražje, kot pa na leasing (kupujem več)? Zaradi naravnost glupo preprostega delovanja mehanizma ponudbe in povpraševanja v kombinaciji z delovanjem trga limon.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
nisem vsega bral,nimam zdele casa,bom na hitro razlozil.

Zdej bom za Opla povedal ker je že znan po tem.

Ce kupis avto na leasing,gre na velikega kupca oz. na podjetje in se zato dobijo posebni pogoji,vsaj trenutno je tako.
Je tudi opcija hitri leasing za tiste ki imajo keš in sicer 80% pologa, 20% se vzame na 1 leto, s tem da se lahko poplača že po 4 mesecih. Teoretično se lahko naslednji dan,ampak se po 4 mesecih bolj splača. Obresti nanese cca 200€ kar je praktično zanemarljivo.

Zavarovanje ni dražje praktično nič,je bolj malenkost!
Je pa avto v končni fazi ceneje.


Namrec dealer dobi boljšo nabavno ceno v primeru da je kupec podjetje oz. leasing. Recimo ce bi ti dal avto po ceni ki velja za leasing,ti bi pa plačal v kešu,bi bilo podjetje v minusu za recimo 1500€ (mislim da sem take razlike uporabil v prvem primeru). Če ga pa podjetje vzame na keš,pa bi vseeno ceno ki velja za leasing,se pa tudi da urediti,le eno izjavo / aneks mora podpisati da bo imel vozilo registrirano na podjetje vsaj eno leto oz. minimalno 15.000km. Seveda mu avtohisa nemore nic narediti ce on avto proda naslednji dan,ampak važno je da se dealer zavaruje s strani dobavitelja s to izjavo.

upam da je kej bolj jasno.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Namrec dealer dobi boljšo nabavno ceno v primeru da je kupec podjetje oz. leasing. Recimo ce bi ti dal avto po ceni ki velja za leasing,ti bi pa plačal v kešu,bi bilo podjetje v minusu za recimo 1500€ (mislim da sem take razlike uporabil v prvem primeru). Če ga pa podjetje vzame na keš,pa bi vseeno ceno ki velja za leasing,se pa tudi da urediti,le eno izjavo / aneks mora podpisati da bo imel vozilo registrirano na podjetje vsaj eno leto oz. minimalno 15.000km. Seveda mu avtohisa nemore nic narediti ce on avto proda naslednji dan,ampak važno je da se dealer zavaruje s strani dobavitelja s to izjavo.

upam da je kej bolj jasno.

Prosim, če lahko bolj natančno razložiš (ker mi niso poznani izrazi):
Kdo je dealer? Glede na to, da ni nobene skrivnosti, za katera vozila gre, se dajmno pogovarjati o konkretnih firmah (torej - kako gre posel od Opel Deutschland dalje), ne pa nekih čudnih "dealer" izrazih, kjer nikoli ni povsem jasno, kdo je dealer in kdo ni dealer (vsaj za nas, ki si ne služimo kruha s prodajo avtomobilov). Najbrž vozilo najprej kupi Avtotehna Vis - in ta najbrž doseže maksimum, kar se tiče popusta.

Ali se motim?

Ker tu trdite, da se pa "kar od nekod" pojavijo pa še neki popusti. Ki jih financira kdo? Opel DE ? (ja, ta čudež bi res rada videla
hysterical-1.gif
) Avtotehna vis? Ampak zakaj bi si slednja načrtno pljuvala v krožnik z nekimi popusti brez pametne protiusluge?
Katera leasing hiša dela za Opel SLO? Dela za vse Opel uradne prodajalce ista leasing hiša?

(ker me v "ta zlobnem" kolenu suva, da zna biti precej dober razlog, za furanje poslov preko leasing hiše - ampak ne ravno vsake leasing hiše)

Hvala.

(BTW - moti me, da mora biti leto dni registrirano na firmo (aja, to da mene moti, nisi ti kriv ali pa mtl
grin1.gif
) - Katero firmo? Leasing hišo ali kar eno firmo?)


Edit - ja, logisch. Ta blazna ponudba velja samo, če greš izključno in samo preko njihove leasing hiše (Avtotehna leasing). Če greš na kakšno drugo, nekajkrat večjo leasing hišo, kup blaznih ugodnosti takoj odpade (letijo procenti popusta, popust pri zavarovanju,... to se vsaj navaja na Opel forumu), kar pa se - v skladu z velecenjeno logiko, ki se tu prodaja kot suho zlato (a ne, mtl?
grin1.gif
), da večji kupec dobi več popusta - ne bi smelo zgoditi.

Zdaj pa moj zeljnik - trik takih for je v tem, da želijo nase (torej na svojo leasing hišo) navleči čim več leasing kupcev in pri tem računajo, da jih bo večina vzela tisti polni paket 5ih let, kjer jih pa olupijo z veliko večjimi efektivnimi obrestmi v primerjavi s konkurenco (da so efektivne obresti višje od konkurence, je spet podatek z Opel foruma) - zabava postane konkretno dražja od tiste na keš oz. tiste pri drugih leasing hišah. Torej en mal profitiraš (ampak sploh ne velik - no, ja - par evrov je vseeno bolje kot nič evrov in tu ni kaj) izključno in samo v kombinaciji s tem minimalnim leasingom (temu se v ljudskem jeziku reče "akcija", dragi moji, ne pa neko normalno poslovanje - da si vsaj malo tisti popust nazaj povrnejo, so se pa seveda namislili najmanj leto vezave), kjer je pa bistvena fora v tem, da čakajo, da se vmes morebiti zaje.beš - ker ko se zaj.ebeš, se pa ultra zaje.beš. Vse ostalo je veliko dražje, kot če bi šel po puf v banko in jim scolal keš. Dodaten trik je seveda tudi v tem, da računajo, da bo marsikdo, ko bo sklepal leasing, na koncu popustil in nategnil na več kot leto (ko pa tiste bejbike in manekeni tako lepo žgolijo, da je že itak vseeno, pa še lažje bo odplačat) - ampak tam ga pa že mastno žlajfnejo po prstih.

Da skrajšam - pravilo "no free lunch" še vedno deluje. Logično.
grin1.gif

Četudi konkretno marketinško namalano (podobno kot tiste akcije v velecentrih, kjer ponujajo 50 centov popusta na kokakolo, pri tem pa dobro vedo, da boš spotoma zagonil vsaj 5x več na dražjih izdelkih, ki jih sploh nisi mislil kupit
nahrung002.gif
).

Kdor prekleto dobro ve, da bo to lahko sfural brez najmanjših napak (in ima kapital na lagerju za te namene, ki se ga ne bo dotikal), naj v to gre.
Ostali pa tace stran, ker je precejšnja verjetnost, da bo prekleto bolelo.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
hja ima kozarec tukaj kar prav... vse skupaj je ooornk marketinski trik!!!!

torej se par zanimivosti: kolega kupoval OPEL astro... ker je ze imel prej lizing pri debisu je hotel tam ostati... "hisni" ponudnik lizinga pri oplu pa je VBS... torej bi clovek sklepal da bo "ugodno" ponudbo dobil SAMO pri VBS-u.. .ampak ne... je dobil UGODNEJSO pri debisu... ce bi pa prisel s kesom bi pa zagotovo lahko kupil avto se ceneje... ampak on je hotel imeti lizing (je tak navajen ze kar nekaj cajta... pac menja avtomobile na 2 leti in najraje placuje "uporabo" ampka to je cisto druga pravljica)...

ja po 4 mesecih lahko poplacas ampak v 4 mesecih se je glavnica zeloo zeloo malo zmanjsala najvec si poplacal obresti (kar je zelo "fino" pri lizingu... da najprej placujes obresti potem glavnico)

fora je da ljudi "lovijo" na trik ugodnega lizinga... ker vejo da je kupna moc dokaj nizka in da najvec ljudi kupuje avto na "puf" pa so s lizing hisami naredil "produkt" "ugodnega nakupa"... vrzejo ti ornk kepo peska v oci KAO da si profitiral ker si avto kupil... a ugotovis da to ni res... in summa summarum te pride nakup na KES veliiiko ceneje!! tudi prodajalci radi vidijo kes... ampak ker ga ljudje v vecini nimajo in za nakup jemljejo kredite so piskrcek pristavile se lizing hise...

dejstva pa so: najugodneje je kupiti avto na KES! tudi dodatne popuste se da shendlat... (ce ne pri oplu pa pri VW:) ))
potem pa sledi kredit in na koncu kot najmanj ugodna varianta lizing...

ps: pri kreditu ne rabis imeti zavarovanega avta proti kraji, kaska...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
No meni se dejanski bolj splača kupiti na lizing in sicer 50/50. Za tistih 300€, ki jih bom plačal "obresti" v enem letu, jih v skladih več dobim nazaj z denarjem, ki ostane od polovice avta. Drugo polovico pa itaq odplačaš po enem letu, ko jo nanovo našparaš.

PS: koliko kupcev VW koncerna pa avto nima zavarovanega proti kraji? Sploh kaki golfi, pasati? To je že ruska ruleta če ga nimaš
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
So minili časi, ko si kot kupec prišel z kufrom gotovine v prodajni salon in odkeširal avto... Enostavno te pošljejo na banko ali pošto, da poravnaš znesek po fakturi (lahko tudi sam potom elektronskega bančništva). Verjetno so posredi tudi predpisi o največjih zneskih gotovine, ki se lahko sprejmejo kot plačila... V glavnem v teh časih je gotovina na blagajni (cash) bolj breme kot pa benefit za prodajalca.
In potem počasi pridemo do tega, da če plačuješ na banki, pošti, elektronskem bančništvu, da je izvor denarja na računu podjetja bolj kot ne nepomemben (tvoj keš, kredit, leasing...)
Sam pa moraš izračunati, kaj se ti splača oz. kje imaš večjo korist...
Keširati 10 ali 20k EUR ali pa jih 5 let obračati tako da so donosi večji kot obresti financiranja... Kot pa je že MTL rekel, ponavadi potem dobiš še kakšen bombonček, če vzameš financiranje prodajalcu ljube finančne ustanove (sam sem dobil 4 letno garancijo, za katero je bilo potrebno doplačati 650 EUR).
Preverjati sem šel tudi druge ponudbe (v mojem primeru kredit) in prišel do spoznanja, da je bilo financiranje s strani Renaulta (v povezavi z NLB) še zmeraj najugodnejše (če vključim še "gratis" podaljšano garancijo).