1/3 takoj, 1/3 čez 1 leto, 1/3 čez dve leti - kje?

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
So minili časi, ko si kot kupec prišel z kufrom gotovine v prodajni salon in odkeširal avto...

Seveda so minili. Zato z izrazom keš (gotovina) nihče v tej debati ni ciljal na "bankovce v kufru", okoli katerih si se potem na debelo razpisal, pač pa na takojšnje plačilo (poravnavo) računa za avto, brez da bi v ta namen kupec moral najeti kakršen koli puf (kredit, posojilo (da ne bo se kdo obesil še na razlike med enim in drugim
rolleyes-1.gif
), leasing,...).
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Glede na tvoj post,te razumem zakaj si se skregala na helpdesku siola.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
No meni se dejanski bolj splača kupiti na lizing in sicer 50/50. Za tistih 300€, ki jih bom plačal "obresti" v enem letu, jih v skladih več dobim nazaj z denarjem, ki ostane od polovice avta. Drugo polovico pa itaq odplačaš po enem letu, ko jo nanovo našparaš.

PS: koliko kupcev VW koncerna pa avto nima zavarovanega proti kraji? Sploh kaki golfi, pasati? To je že ruska ruleta če ga nimaš
wink-1.gif

50/50 brez obresti ni ponudba leasinga,temveč dogovora med avtohišo in leasingom,ker avtohiša plača subvencijo za to vrsto financiranja.

Tko da se je ne trži več tolk na veliko ker je kar draga
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Glede na tvoj post,te razumem zakaj si se skregala na helpdesku siola.

Priznam, da nimam potrpežljivosti do čisto vsake neumnosti, ki jo kdo mimogrede in z levo roko zine in potem še pričakuje, da jo bom vzela za suho zlato.
Če sem zato zoprna, sem pa zoprna. Nekdo pač mora biti.

(BTW - Sicer je itak nepomembno, ker informatiki in co. bolje veste od mene, ki sem bila tam, ampak nisem se skregala. Sem se pa pogovarjala bolj "na trdo". In dosegla svoje. Kar mi sicer ne bi uspelo, če bi verjela vsaki budalaštini. In mi tudi ne bi uspelo, če bi oni imeli prav. Nekateri pač potrebujete nekoga, ki vas bo končno naučil, da si ravno vseega pa le ne morete dovolit, ker niste v taki poziciji. Današnja domača vzgoja je pač v ku.rcu, šolska pa v riti.press)

PS: Če se kje motim, si seveda več kot dobrodošel, da mi v nulo razložiš, kje se pojavi ta čudežni popust velikega kupca, ki je baje samo zato, ker se vmes pojavi leasing hiša. Ker nekak v ekonomiji tudi velja logika (!!!) Prvega zakona termodinamike (seveda pa je treba besedico "toploto" zamenjati za "premoženje oz. denar"), ki ga pa kot veliki strokovnjak itak poznaš.
smirk-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ti bom tkole napisal:

Si stranka Novak Janez in si nase vzel 1 avto. zakaj bi ti dali kolicinski popust?

Si stranka summit leasing, si nase vzel že 10.000 vozil. se ti ne zdi da dobis kolicinski popust?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Si stranka summit leasing, si nase vzel že 10.000 vozil. se ti ne zdi da dobis kolicinski popust?

Opel pravi, da ne.
Če si pa stranka Avtotehna Leasing, pa lahko.

BTW - Summit je nekajkrat večji od Autotehne leasing. Čudni prečudni so ti popusti, ki se pojavijo pri manjših strankah (avtotehni leasing), pri večjih (summit leasingu) pa ne?
grims-1.gif


Poleg tega naj Avtoteha vis prodaja avtomobile leasing hišam ali Janezom novakom - v obeh primerih bo prodala točno enako število vozil in popolnoma enako časovno razdrobljeno, kot se pač Janezi novaki spomnijo kupiti avto. Ker Avtotehna leasing ni končni kupec, končni kupec je namreč Janez Novak. Torej ima Avtotehna vis pri svojemu dobavitelju popolnoma enako količino popusta v obeh primerih, saj ne proda niti enega vozila več, kot če bi jih prodajala Janezom Novakom (in tu pride v poštev tisti 1. zakon termodinamike, ki ga ti ne razumeš). Vse popuste, ki ji odobri, jih odobri izključno zato, ker se igra marketinško akcijo, ne pa zato, ker bi ta popust kjer koli realno nastal.

Pa še enak osnov ekonomije - več je posrednikov, več je lačnih ust, ki jih je treba nafutrati. Leasing hiša je en tak lep posrednik, ki samo še dodatno napihuje svoj lačen želodček, ki ga mora Janez Novak seveda nafutrati.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kaj ima tukaj AH Vis veze ce smem prasati?

Vsak trgovec v SLO naroča vozila posebej,tako AH VIS, kot AH Markovič v MB, kot AH Trobec, AH Moste, AH Saval ....

vsak zase naroča.


Drugače pa,glede na tvojo brihtno bučo ( sarkazem) , mi je res jasno zakaj imas povsod probleme z razumevanjem.
Ce bi pa o kakšni stvari kej dejansko vedela,bi bilo pa drugače.
Skratka tako ko sem napisal je,ce ti je vseč potem OK, če ti ni...bašme boli
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vprašaj Avtotehno Vis (ali kogar koli od pooblaščenih trgovcev v verigi), zakaj se ti čudoviti popusti dobijo samo v primeru, če se leasing sklene pri Avtotehni leasing, ne pa drugje.
Jaz ti tega žal res ne znam razložiti. Sem preneumna (kot si prav ugotovil
smirk-1.gif
).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Zakaj naj to jaz sprasujem,če pa točno vem ?

Povprašaj ti,saj tebe zanima.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Vprašaj Avtotehno Vis (ali kogar koli od pooblaščenih trgovcev v verigi), zakaj se ti čudoviti popusti dobijo samo v primeru, če se leasing sklene pri Avtotehni leasing, ne pa drugje.
Jaz ti tega žal res ne znam razložiti. Sem preneumna (kot si prav ugotovil
smirk-1.gif
).


PS: vidim da nekaj narobe odgovarjas,namreč Avtotehna leasing oz. kot VIS skupina zavaja kot "opel leasing", to nikakor ni enako leasing hiši kot je summit.

Tako da ne mešati,ker VIS skupina ima svoj leasing,svoje obresti,etc...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Vprašaj Avtotehno Vis (ali kogar koli od pooblaščenih trgovcev v verigi), zakaj se ti čudoviti popusti dobijo samo v primeru, če se leasing sklene pri Avtotehni leasing, ne pa drugje.
Jaz ti tega žal res ne znam razložiti. Sem preneumna (kot si prav ugotovil
smirk-1.gif
).


PS: vidim da nekaj narobe odgovarjas,namreč Avtotehna leasing oz. kot VIS skupina zavaja kot "opel leasing", to nikakor ni enako leasing hiši kot je summit.

Tako da ne mešati,ker VIS skupina ima svoj leasing,svoje obresti,etc...

Razen tebe, nihče nič ne meša. Do mojega posta, ko sem gor nametala imena firm, smo bili na tvojih super nedvoumnih gostilniških izrazih tipa "diler" in podobno.
Zdaj se pogovarjamo o konkretnem primeru in konkretnih firmah.

In ne - ne da se mi ukvarjat, kakšen popust ti bo dal Joužek iz Spodnje Slivnice, ker boš končno ven peljal njegovo hči - tako da ne mi mešat notri solate. Govorimo o opel leasingu in viru popustov, ki se čudežno pojavijo, ampak le in samo v verigi uradnih prodajalcev novih oplov, ki sklenejo leasing pogodbo in imajo ob tem točno določeno barvo gat (leasing hišo). Če ti primer ni všeč, daj svojega, VENDAR POIMENSKO NAVEDI VPLETENE FIRME (verigo, po kateri vozilo potuje), VOZILA, CENE in LEASING POGOJE. Če tega ne zmoreš, pa sorry, ker te ne moremo preveč resno jemati.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ej dej še na kakšno 080 malce pokliči pa bo. Naj se oni s tabo ubadajo
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Se strinjam.

Pred glupimi strankami se naredis se bolj glupega,in so vsi ponosni kolk so oni pametni
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Za to si pa žal veliko prepozno utihnil.
smirk-1.gif

(in si tako celo uspel dokazati, da si dejansko glup
grin1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
ma pusti jo glupa je ko noč, ko se zapiči v nekaj ne bo popustila pa četudi bi ji traktor čez ščegetavček zapeljal...