Težave s Conax CI modulom v novem LG smart TV

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Imam LG smart TV, model 2013 (LG 47LA6918-ZA), star tri mesece in kabelsko naročnino pri Telemachu (bivši Elektro Turnšek). Če imam priklopljen samo kabel, mi normalno sprejema tiste programe, ki so pač na voljo nekodirani. Ko pa vstavim Conax CI modul in kartico, pa vse mrkne in ne najde niti enega programa, niti tistih ne, ki jih je prej prek kabla sprejemal.

Operater mi je zamenjal že tri CI module različnih proizvajalcev, pa noben ne dela. Moduli in kartice so bili vedno vstavljeni pravilno, tudi PIN konektorji so preverjeno vsi OK.

Na Telemachu so po tretjem neuspešnem poskusu sklenili, da je kriv TV in naj ga odpeljem na servis. Ampak - ko Conaxa in kartico vstavim v režo, TV oba prepozna in v TV meniju nastavitve mi pokaže nastavitve CI modula in lastnosti kartice. Le programov nikakor ne najde. Ko vstavim vse skupaj v TV se mi na ekranu napiše "Samo podatki".

Poskusil sem tudi že spremeniti nastavitve za državo in poskusil vse države, ki so na voljo, pa nič. Če bi bilo s TVjem ali konektorji kaj narobe, potem najbrž ne bi niti prepoznal conaxa in kartice? Ima kdo kakšno idejo, kaj narediti, ker res ne bi rad brezveze vlačil TVja na pooblaščeni servis 100 km daleč.
uf-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Zapletena zadeva, ki jo je težko dokazovat; vseeno nisem prepričan, da je kriv TV.

Imel Philipsa, Conex itd. na omrežju EVJ delalo vedno brez težav; isti TV "podeduje" tašča na Telemahu in pojavljajo se stalne težave. Najpogosteje je ta, da izgubi Pop in Kanal A, ki se nato po pol ure samodejno vrneta...
Tehniki nekaj šnofali okoli, nič ugotovili...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Pri meni so se pri Elektro Turnšek pred par mesci pričele podobne težave...

Rešitev: če bo vse po planih menjava operaterja...
 

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Med državami, ki so na voljo, sploh ni Finske. Vse, ki so na voljo, sem preizkusil, pa nič. Bi TV sploh zaznal in pokazal lastnosti CI modula in kartice, če bi bila napaka v PCMCIA vhodu? Najdejo se, zaznajo se, deluje pa ne.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Telemaher pravi:
Imam LG smart TV, model 2013 (LG 47LA6918-ZA), star tri mesece in kabelsko naročnino pri Telemachu (bivši Elektro Turnšek). Če imam priklopljen samo kabel, mi normalno sprejema tiste programe, ki so pač na voljo nekodirani. Ko pa vstavim Conax CI modul in kartico, pa vse mrkne in ne najde niti enega programa, niti tistih ne, ki jih je prej prek kabla sprejemal.

Operater mi je zamenjal že tri CI module različnih proizvajalcev, pa noben ne dela. Moduli in kartice so bili vedno vstavljeni pravilno, tudi PIN konektorji so preverjeno vsi OK.

Na Telemachu so po tretjem neuspešnem poskusu sklenili, da je kriv TV in naj ga odpeljem na servis. Ampak - ko Conaxa in kartico vstavim v režo, TV oba prepozna in v TV meniju nastavitve mi pokaže nastavitve CI modula in lastnosti kartice. Le programov nikakor ne najde. Ko vstavim vse skupaj v TV se mi na ekranu napiše "Samo podatki".

Poskusil sem tudi že spremeniti nastavitve za državo in poskusil vse države, ki so na voljo, pa nič. Če bi bilo s TVjem ali konektorji kaj narobe, potem najbrž ne bi niti prepoznal conaxa in kartice? Ima kdo kakšno idejo, kaj narediti, ker res ne bi rad brezveze vlačil TVja na pooblaščeni servis 100 km daleč.
uf-1.gif

Vzemi svetilko ali daj tv pod luč, kjer je modul in dobro poglej pine na TVju, kljub temu da gre modul "lepo" not, se lahko zgodi, da je kakšen zvit in rezultat je kot pri tebi.

Točno tak sindrom sem že videl, vse je blo "normalno", potem pa lej ga zlomka. Previdno se je zravnal in tako je vse delalo kot bi moralo.
 

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Vse pine mi je pregledal monter, pa še sam sem jih potem za vsak slučaj. Nič ni zvito, ampak niti malo. Vse štima.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Pa si dal popolno iskanje programov? Opcija hitro iskanje tudi ne najde programov. Poleg tega moraš iskati digitalne programe.
 

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Jp, vse variante preizkušene. Vse možnosti iskanja, vse nastavitve, zadeva v nobenem primeru niti ne trzne.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Telemaher pravi:
Med državami, ki so na voljo, sploh ni Finske. Vse, ki so na voljo, sem preizkusil, pa nič. Bi TV sploh zaznal in pokazal lastnosti CI modula in kartice, če bi bila napaka v PCMCIA vhodu? Najdejo se, zaznajo se, deluje pa ne.

Sedaj ne vem ali imaš vmesnik na SLO ali ne, drugače je namesto Finland napisano Suomi
wink-1.gif
. To če iščeš samodejno kanale?
Lahko pa iščeš tudi ročno in sicer potrebuješ označiti najnižjo frekvenco do najvišje in potem TV išče v tem spektru kanale. Frekvence ti posreduje operater. Ne pozabi še pravilno modulacijo QAM izbrati, ker nekaj podobnega je imel uporabnik Sylver težave pri ponudniku EVJ s svojo novo TV Samsung KLIK se še spomnim.

Načeloma bi ti TV moral dati tudi opcijo, da ti išče kanale analogne in digitalne skupaj.

Poglej, če ti kaj pomaga od slednjega, išči LG TV


P.S.
Če je vse OK in pravilno nastvljeno na TV za digitalno iskanje kanalov, potem ne potrebuješ imeti not vstavljen PCI modul ter kartico, to boš potreboval, da ti odkodira kanale, kar pomeni da če je vse OK s TV-jem potem ti mora najti digitalne kanale, vendar ti bo kazalo črno sliko z nazivom kanala oz. da je kanal kodiran, torej PCI modul za iskanje digitalnih kanalov ni važen ali je not ali ne. pri iskanju kanalov.
Ko enkrat najdeš kanale takrat je pomembno, da je modul notri s kartico vstavljen, zaradi odkodiranja.

Dobro bi bilo info preveriti s klicem na opeterja ter ga povprašati, če ti lahko preveri signal ali je vse OK za normalno gledanje digitalnih kanalov.

Druga možnost je, da vzameš STB sprejemnik, da preko njega gledaš digitalne kanale
wink-1.gif



Lp.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Tako je. Za iskanje ne rabiš kartice. Tudi brez te ti mora najti vse programe, ki so na voljo. Kartica ti jih potem samo odklene. Poišči programe brez kartice in poročaj.
 

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Kot sem že v prvem postu napisal, vse programe (digitalne, analogne, odklenjene in zaklenjene) mi najde brez problema, če CI modul in kartica nista vstavljena. Takoj, ko vstavim conax in kartico, pa vse mrkne, ni več nobenega programa (niti črnega zaslona z napisom programa, kot npr. če bi bil program kodiran).

Brez conaxa in kartice vse najde, ko vstavim conaxa in kartico, pa izginejo VSI kanali in ne da se jih ponovno nastaviti. Na ekranu se mi izpiše najprej "vstavljen modul CI", nato pa "samo podatki" in od tu naprej ne gre nič več.

Ko vzamem conax in kartico ven, mi napiše "ni modula CI" (pravilno ugotovi) in nato lahko ponovno nastavim programe samodejno, ni nobenega problema. Spet vse najde, kodirani so pač črni. Če jih hočem odkodirati in vstavim kartico, pa mrknejo VSI, tudi nekodirani.

Poskušal sem tudi izklopiti TV iz elektrike, vstavit kartico in spet priklopit TV, nič. Tudi po tovarniškem resetu TVja nič.
 

Telemaher

Zelenc'
20. nov 2013
15
0
1
Aja, pa še to: tehnik je probal z vsemi nastavitvami, kot jih opisuje Dekster, pa brez uspeha. Tudi pri ročni nastavitvi frekvence se ni zgodilo nič. Preizkusil je tudi signal, ki je bil 100% in 97 %.
Na pooblaščenem servisu pa poznajo samo dvoje možnosti: najprej pogledat pin konektorje (so bli ok), druga varianta pa TV pripeljat na servis.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tja - kaj ti naj rečem: Bon voyage na service

Signal očitno je (saj pišeš, da ko ni Conaxa najde vse) - torej je očitno problem na sami televiziji. Kaj pa ta problem je ti bo pa očitno samo na servisu lahko povedali.

Moment - imaš mogoče kakšno zaščito vklopljeno? "Hotelski mode" ali nekaj takega zna včasih delati sranje.

OFF - pa pelji sam televizijo tja - ti bo exHair povedal da so serviserji, ki pridejo na dom barabe
tongue-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Ste tudi probali vtaknit različne Conax module? Predvsem ciljam na različne proizvajalce?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Skoraj gotovo je kriva kartica. Jaz imam Telemachovo kabelsko in mi je televizor sral dokler ni prišel telemachov serviser in zamenjal kartico. Tehnična podpora po telefonu ne zaleže nič. Oni ti nekaj resetirajo, pa ponovno nastavijo... bla bla... Povedal je da je veliko težav z njimi. Pokliči jih in naj ti zrihtajo da boš lahko gledal TV programe ki ti jih ponujajo.