EVJ KABELSKI TV

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Če bo Dast kompliciral, TV lepo zapakiraj v original embalažo in ga pošlji na drugi uradni servis ( na njihove stroške preko hitre pošte - prvo preveri preko katere ! ) Boris Tepeh s.p., Ptujska cesta 186a , 2000 Maribor, tel.. 02 46 25 280.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Zanimivo mi je to, da ko sem 1. nesel tv na servis, zakaj ga niso se testirali na drugi modelaciji? Zakaj sami od sebe ne preverijo vse mozne poti do napake in bi takoj nasli vzrok. Skrakta - vesel sem ker sedaj vsaj vem kje zajec ticiv:)

Na servisu najverjetneje nimajo ustreznega izvora signala, ceprav - ce si ze TV serviser za eno tako veliko firmo za celo drzavo - bi pa menda to lahko imel. Kot si rekel, dali so ga na tisto, kar so edino imeli (torej Telemach), ampak to ni isto.

Lahko da ima miki133 prav. Vsekakor to ni stvar, ki se tice uporabnika, ampak mora delati "iz skatle".
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
evo me: danes pelju tv na servis na Dast d.o.o. na Rudnik. Sprejel ga je nek možakar, ki je pametem kot sto mater!! že takoj na začetku mi je trdil, da tv ni kriv in da je kriv ponudnik!!!

čeprav sem mu vso zadevo obrazložil vsaj 4x in sem se mogu DOBESEDNO DRET NANJ, DA ME JE POSLUŠAL, me ni upošteval. noče slišat, da je tv kriv!!!

tv je takoj priklopil na telemach in mi pokazal, da delajo digitalni kanali brez napak! pol sem mu pa reku: JA KAJ MI PA KAŽETE TELEMACH, KER DELA NA DRUGAČNI MODULACJI?? MENI to nič ne pomaga.

pol je pa s5 začel neki po svoje glumit in me je NADRL, da kaj se jaz spoznam na tehnologijo in da nimam pojma! njegova sodelavka (sicer zelo prijazna) pa je samo debelo gledala kaj se dogaja.

jaz sm ostal brez besed. dal sem mu listek, kateri prikazuje rezultat testiranja signala (jakost in kvaliteto) pri meni doma, ki sem ga dobil od EVJ.

prilepil ga bom tudi tukaj:




Do petka bodo tv zadržali pri sebi na servisu in ga testirali na isti modulaciji, kot ga ima EVJ.
To je vse kar mi je povedal.

Kakšen nasvet? Je na testu vse kul?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce ne bo slo drugace... poskusi kontaktirati se Samsung direktno (Janus Trade, Ram2) ... ali pa reklamiraj v stacuni, kjer si kupil TV ...

Sedaj imam doma tudi eno Samsungovo TV (UE46C7000) in deluje B.P. ... tako, da je res ocitno samo tvojemu TV srpejemniku ne pase modulacija, ki jo uporablja EVJ ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
tv sem kupil prek spletne trgovine nakupovanje.net in se ne morem na njih obrnit.

bom videl, kaj bo v petek...

če bodo LE ugotovili na servisu, da je res sprejemnik pokvarjen...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Čakaj, pa ga bodo res testirali na isti modulaciji? Ker Telemach nima iste kot EVJ, da te ne bodo nategnili in rekli, smo na 256QAM videli da vse dela, v resnici bodo pa na 64QAM.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Baje da bodo danes in jutri testirali na obeh modulacijah - baje da jih imajo. Nisem nič spraševal, ker je un serviser (DAVID) tako OSOREN in nesramen, da mi je žal da sem sploh pelju tv na servis.

Na tepeh sem klical pred nekaj časa glede tega in so mi povedali, že ker sem iz Medvod naj se obrnem na Dast ker m je bližji.

A pa je na tem listku testa kakšna napaka prikazana? Ker serviser od EVJ mi je povedal, da ni in mu verjamem. Jaz osebno se ne spoznam na te številke.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
tv sem kupil prek spletne trgovine nakupovanje.net in se ne morem na njih obrnit.
Zakaj ne? Imajo enake dolžnosti kot bilokatera druga trgovina.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
sylver na tej modulaciji meni verjemi da ima kar nekaj tvjev težave. Sej v končni fazi, bi lahko EVj glede na izkušnje ki jih ima prej ukrepal tudi pri tebi in povedal kje točno je problem. Če je problem samo v servisnem meniju naj povejo točno ali je to problem ali je to problem samega sprejemnika. Jaz do nadaljnega ne bom nič ukrepal, ker vem, tudi če karkoli kupim, ni nujno da bo kaj bolje.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ker ne morejo poznati vseh televizorjev (kaj sele vseh njihovih servisnih nastavitev), tega ni pav prevec realno pricakovati.

@sylver: tistemu cepcu na servisu drugic preprosto povej, da dela pri tebi doma kabelska cisto OK z dvema drugima sprejemnikoma (saj si preizkusil z enim Samsungom in enim tistim sprejemnikom, ki ga je prinesel serviser, kajne ?), s tem pa pac ne in da ce je on tako zelo preprican, da dela v redu, naj gre s tabo in ti to pokaze, goveje obnasanje naj pa kar za babo doma prihrani ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
sej to mu bom naslednjič povedal, ko bom šel po tv...da naj se malo umiri [censored] ker mi je cel dan pokvaru.. prav ne morem verjeti, da obstajajo taki ljudje, ki se ukvarjajo z strankami.

sicer pa - zanima me samo to, da mi popravijo da mi ne bo kockalo več.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kot si do zdaj najbrz ze dojel, bo pri tehnologijah, ki so blizu meje zmogljivosti, vedno tveganje, da oprema za ene deluje, za drugje pa ne. Lahko imas ti tak primerek izdelka, lahko je cela serija defektna, itd. Problem je v tem, da se modeli menjajo pogosto (recimo na pol leta ali kvecjemu leto) in na napako izpred 7 mesecev, ki vpliva nate in na enega Jozeka iz Dupleka, se na servisu pokakajo, proizvajalca pa tudi ne gane prevec, pac zamenja defekte (kalo je itak vracunan v ceno, ce smem zlorabiti ta izraz) in veselo v nove zmage, stranka ima pa tezave in dodatne poti, sploh ce naleti na velikega serifa v majhnem peskovniku ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
sem šele zdaj opazil to temo, jaz imam PAnasonic plazmo in dela na evj brez težav

evj mam ker nimam možnosti kaj drugega imet, edino kar me moti pa je programska shema,, ampak na mojem tvju je tud analogna slika gledljiva
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Danes sem klical na Dast servis, kamor sem peljal svoj tv. Povedali so mi, da so danes naročili novo osnovno ploščo in da jo v ponedeljek dobijo in naj jih pokličem v ponedeljek okoli 14h.

Torej so očitno danes testirali tv in videli, da morda res nekaj ne štima
aplauz.gif