Cena projektanta

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jutri mi pride pogledat bajto pa me zanima koliko € to pride približno.

Je pa bajta v III. gradbeni fazi in rabim ideje za razporeditev prostorov, sploh ker je bilo mišljeno kot poslovno stanovanjski objekt.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Rabiš arhitekta. Oni naj bi imeli čez razporeditev prostorov. Drugače pa ni malo prepozno razporejat prostore ko je že zgrajeno.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Rabiš arhitekta.

Arhitekti se ukvarjajo tudi s projektiranjem a ne? Problem je ker je kar priznan...

Citat:
Uporabnik civil pravi:
Drugače pa ni malo prepozno razporejat prostore ko je že zgrajeno.

Vem, ampak kaj čem tako je.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Se ti zdi da rabiš nekoga, ki ti bo povedal kam dat omaro in krevet? Meni so ga tudi ponujala, pa nisem hotla nič slišat na to temo. Da bom še za to denar zapravljala. Da se mi bo tam izmišljal neke fensi zadeve, ki si jih potem itak ne bom mogla privoščit. Jaz že en.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Projektant je bolj na široko zastavljeno...

Kot je napisala karantanka sam boš najbolj vedel kje ti bo pasala omara.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Eno leto že gruntam kako in kaj pa si še nisem prišel na jasno, tako da...

Omara in postelja sta še najmanjši problem.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Če bi jaz imel denar, bi si zagotovo nabavil arhitekta, ker bo on sigurno bolje zrisal razporeditev v prostoru kot jaz. To je njihovo delo in nekateri ga opravljajo res dobro. Res je najbolje imeti načrt pred gradnjo, pa vseeno ti tudi zdaj lahko koristi. Dokler je bajta v III.gradbeni fazi imaš še vseeno veliko možnosti za izmišjevanje. Tudi glede sten se da marsikaj spremenit, bodo pač zidarji še malo razbijal.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Načrt mi ne koristi popolnoma nič, ker je bil objekt namenjen za opravljanje gostinske dejavnosti, zato je tudi kar precej velik.

Hm, a misliš da bi šel delat če ne bi imel denarja?
grims-1.gif
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Potem pa bo strokovna pomoč pri razporeditvi še bolj dobrodošla, ker si spreminjal plane.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Zakaj
na severni strani imaš wc in kopalnico,
na jugo vzhodni pa jedilnico
na jugozahodni kuhinjo
na južni teraso.
Samo spet spreminjaš glede na lastne želje.
Če ti je prevroče da bi imel na jugu teraso jo daš na vzodno stran....

Pa vhod daš na južno stran.

Imaš samo zunanje stene ali je prostor že pregrajen.
Če ne ti priporočam gips plošče, lahko jih sam postavljaš....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Lepo da si si privoščil projektanta!
Zdaj samo pazi da si izbral takega ki ve kaj več od tistega kar se naučil na faksu od grške in rimske arhitekture. Bog nedaj pa da dobiš takega,ki ti bo predlagal tako ,da ti nihče ne bo znal narediti in iz takih materilov ki nikakor ne gredo skupaj.

Kar nekaj ljudi poznam ki so se "važili" s projektanti, ko pa izvajalec "ni znal" narediti po njegovih željah je bil pa izvajalec "neinformiran". No na koncu niso našli informiranega izvajalca, so pa ugotovili da se projektanskih smernic ne da izpolnit.

Konec koncev boš ti živel v bajti, zato pazi da ti ne bo kake svoje fustracije "podtaknil"
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sem nekaj brskal pa sem našel tole...

Zrisali so mi pritličje, mansarde ne bom delal, ter zunanjost-tako fasado kot teraso in vhod.

Z razporeditvijo zelo zadovoljen-edino zidarji so se malo upirali.
10.gif


Cena:1k€.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst se tukaj čist strinjam s karantanko. Sama sem od večine ljudi, ki so v zadnjem času zidali oz. spreminjali, da z arhitektom niso zadovoljni, ker imajo kr ene svoje vizije in po svoje delajo...uglavnem, preden so našli res dobrega arhitekta, so zmetali kar nekaj ojrov stran. Pri nas v pisarni smo dve leti nazaj renovirali oz. smo se preselili in to kar so naredili arhitekti...crap. Sama bi postavila čisto drugače.

Itak boš tam ti živel in če res nimaš kakih problematičnih prostorov, imaš malo filinga za te stvari, se pozanimaš pri majstrih...potem boš najbolj zadovoljen, če si sam po svoje spedenaš.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
KSZ.
Koliko denarja toliko muzike pravijo.
Folk pri nas gradi objekte v vrednosti nekaj 100k Eurov in se hodi po birojih cenkat, kje bo dobil PZI za max 1000 EUR, končno najde enega šušmarja z diplomo univerze iz Ulan Batorja, ki ima zraven zaposlenega še študenta, ki obvlada ACAD (ker šef seveda tega ne ve). Potem pa so seveda razočarani...
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
To je res, vsi bi šparali na napačni strani. Maš pa tudi investitorje, ki so pripravljeni za projektno in tehnišno dokumnetacijo investirat tudi 100.000 EUR in več
grims-1.gif