Kje dobro jesti v Mariboru in okolici?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.450
113
Glede na to, da sem v Mariboru že drugi dan, sem kar malo razočaran z gostinsko ponudbo. Res je da ne poznam nič, zato uporabljam Garmin in grem tja kjer je bližje. Vendar, ker bivam v Malečniku, sem šel na kosilo v gostilno FRAJGRABA! Bil sem razočaran, saj so bila polnjena telečja prsa trda in ne prevečl ukusna. Skratka osebno nisem bil zadovoljen in glede na cene, je kar drago. Proti večeru sem šel na pizzo k Črnemu Baronu. Pizza živ pogreb, majhna in neukusna. Ni mi jasno kdo sploh še uporablja električno peč za peko pic!? Danes pridem v pizzerio Napoli, mislim da v Pernici. Peč električna... Sranje! Se obrnem in odidem! Nato sem odšel v gostilno Kramberger. Imam poln kuratz menijev z različnimi pečenkami in tenstanim krompirjem. Vzamem njoke v smetanovi omaki s puranjim mesom. Neukusno, brez začimb... Edina dobra stvar je bila Prleška gibanica! Velika in zelo dobra. Cene normalne, vendar vse skupaj brez veze. Ker bom v bližnji prihodnosti večkrat v okolici Maribora, bi prosil domačine, da mi svetujejo kam hodijo jest oni. Da je ukusno, zmerne cene in da gostilna ima parkirišče!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Za pizze..... iz električne peč je baje dobra v La Cantini ( postaja vzpenjače), sicer pa Sidro, Ancora, solidna sta tudi Hitro Gonzales in Al Capone. Napoli je tudi mene razočaral, če si že kje tam imaš blizu v Lenartu precej boljšo Agato. Črni Baron se pa že skoraj desetletje šlepa na staro slavo..... nekoč so bile pizze res zelo dobre, dandanes pa so zanič ( vsaj mislim si, v zadnjih 3 ali 4 letih sem bil samo dvakrat tam).
 

Glupoteus

Pripravnik
9. avg 2007
138
3
18
Priporočam picerijo Pomodoro na Betnavski 13, za moj okus daleč najboljše pice v okolici.
Če pa hočeš kaj iz žara priporočam restavracijo Orient na Taborski 12, odlične pleskavice, čevapi, prebranac...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.450
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Za pizze..... iz električne peč je baje dobra v La Cantini ( postaja vzpenjače), sicer pa Sidro, Ancora, solidna sta tudi Hitro Gonzales in Al Capone. Napoli je tudi mene razočaral, če si že kje tam imaš blizu v Lenartu precej boljšo Agato. Črni Baron se pa že skoraj desetletje šlepa na staro slavo..... nekoč so bile pizze res zelo dobre, dandanes pa so zanič ( vsaj mislim si, v zadnjih 3 ali 4 letih sem bil samo dvakrat tam).

Nisi me razumel! Pice iz električne peči NE MARAM! Jem rad vse, kar je dobro! Mislil sem na easy hrano, nič kompliciranja. Važno je da je ukusno in da so normalne cene. Skratka tiste gostilne, kamor hodijo domačini!?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
pice greš na SIdro, klasična peč, zraven cca 50 m je tudi mehiška
na lentu je tacos - mehiška, pa ena srbska v bližini vodnega stolpa ( tudi na lentu )

če ti pa nič od tega ne ustreza pa idi v mcdonalds...
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Picerije: Pomodoro (Ljubljanska), La Cantina (pod Pohorjem, vzpenjača)

Mehiška: Takos Lent, takos Europark

kubanska: Cantante ( v centru in na Taboru)

kitajska:meni je najboljša v Brezju, ne vem kak se reče

čevapi: gala žar Lent; Orient

lepinja:Ranca, Lent

bolj fensi: Rožmarin, Pr Florjanu (oboje v centru); Pec-Selnica

domača hrana, kr drago: Šiker (Pernica)
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
467716-post_slo.gif


Samo roko na srce, imamo v MB ponudbo za en K.
Jaz grem na:
- pizzo v Pomodoro
- mehiska v Galeb
- kitajska Emei (brezje)
... vcasih se zaidem v kantanteja.

Ostalo je zalost :/
Kje je kaksna japonska, indijska, argentinska...
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Bil zdaj ze drugic v Rozmarinu na japonskem veceru - enostavno odlicna varianta
zmaga.gif
, ce bi le pogosteje blo, ne pa da morm v Graz k japanezerju letat.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Pomodoro na Betnavski je meni bil čisto povprečn, če ne še kaj slabše. Ok potrudijo se pri postrežbi, hočejo biti fensi, ampak pizze so tak tak. Za kake vegije pa verjamem, da so ok. Za čevape in pleskavice je dokaj ok Stari Gril.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Ma greš v Hoče v Siničev mlin - pizze pa zadeve okoli testenin, pa malo puranjega - dobra postrežba in normalne cene.
Pa seveda Kitajska na Dupleški, pa pizzerije kot sta Sidro pa v centru ancora, čevapi iz Gala žara, pa mogoče Kebab pri Rutaru tak za na brzino.....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Picerije: Pomodoro (Ljubljanska), La Cantina (pod Pohorjem, vzpenjača)

Mehiška: Takos Lent, takos Europark

kubanska: Cantante ( v centru in na Taboru)

kitajska:meni je najboljša v Brezju, ne vem kak se reče

čevapi: gala žar Lent; Orient

lepinja:Ranca, Lent

bolj fensi: Rožmarin, Pr Florjanu (oboje v centru); Pec-Selnica

domača hrana, kr drago: Šiker (Pernica)

Se podpišem pod to s to razliko da bi jaz pod pizze dodal še Pizzerija Verdi na lentu (ambient v kurcu) ampak pizze so top, morda tudi Hitri gonzales, so me zelo presenetili ko sem šel poleti tja na Pizzo. Vsi tisti ki pa so ti svetovali pizzo v Ankori ter Sidru (to je enako, enake sestavine ter recept) pa nimajo pojma kaj je dobra pizza in živijo še 10 let od zadaj ko je bila na Sidru res dobra pizza ampak takrat ni bilo vsakih 35m pizzerije.. Skratka Ankora je super vendar za ostale stvari (njoke, salate + klasika)...
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Za pizze..... iz električne peč je baje dobra v La Cantini ( postaja vzpenjače)

Nebo držalo! V La Cantini pečejo v krušni peči. Se splača it pogledat (za moje pojme najboljša pica v mb).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.450
113
Hvala lepa za vse namige in nasvete. Si bom zapisal in čez 14 dni zadevo preveril. Vedno mi pašejo kakšni njoki z različnimi prelivi, lasagne, občasno pice ( iz krušne peči ). Da o domači hrani ne govorim, samo ker delam po terenu, jem večkrat razne menije, ki so enkrat boljši, drugič slabši. Ko sem bil pred dnevi v MB, sem si zaželel tudi mehiške hrane. Garmin me je peljal v center, mislim da na Lent ( blizu Drave ), vendar nobenega parkirišča. Za popiz....Naslednjič bom šel v Evropark, saj verjetno tam parkinga ne manjka...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Za pizze..... iz električne peč je baje dobra v La Cantini ( postaja vzpenjače)

Nebo držalo! V La Cantini pečejo v krušni peči. Se splača it pogledat (za moje pojme najboljša pica v mb).

Aha, potem pa sem mel napačne informacije, sam še tam nisem bil. Sicer pa ko se omenja Pomodoro..... pizze so čisto povprečne, res ne vem kaj je tam tako posebnega.