Proteini

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Da naredim malce reklame...

http://si.myprotein.com/email/welcome-to-myprotein/email.email

Trudimo se, da bo vsaka vaša izkušnja z nakupovanjem pri nas prijetna. Zato smo za vas močno znižali stroške dostave! Od danes naprej standardna dostava za le 3,95€, brezplačna pa že pri nakupu nad 60€!

Super, zdaj končno več ne rabim naročevat 2x letno, da zberem več kot 100 eur robe, pol pa imam doma goro 5kg myprotein vrečk, pa si vsi mislijo wtf je s totim
wink-1.gif
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
No, pa sem prišla do svoje doze proteinov. Take brez okusa. Okus imajo enak kot mleko v prahu. Jih malo izboljšam tako, da v blender vržem še ene pol banane, žlico borovnic ali pa čisti kakav v prahu.

Meje pa presenetilo, da sem potem nenormalno žejna. Moram spiti dodaten liter vode čez dan.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Izdelujejo jih skoraj ziher sami ne, kupijo nekje in dajo nalepko prek. Preplačaš zadevo.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Kaj pa ti beljakovinski napitki, ki jih izdeluje Medex? Je to za kaj?

Pa poglej koliko sladkorja vsebujejo. Kar se mene tiče ga je preveč glede na količino beljakovin.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Kaj pa ti beljakovinski napitki, ki jih izdeluje Medex? Je to za kaj?

Posneto mleko (90 %), mlečne beljakovine (8 %), manj masten kakav v prahu (1,5 %), voda, stabilizator: karagenan, sladilo: sukraloza.

Brez konzervansov, aspartama, acesulfama in saharina.

Hranilna vrednost* Na 100 ml Na porcijo 500 ml
Energijska vrednost 264 kJ/63 kcal 1320 kJ/315 kcal
Maščobe 0,4 g 2 g
od tega:
nasičene maščobe 0,2 g 1 g
Ogljikovi hidrati: 4,8 g 24 g
od tega sladkorji 4 g 20 g
Prehranske vlaknine 0,5 g 2,5 g
Beljakovine 10 g 50 g
Sol 0,18 g 0,88 g

Torej ima 0,5 l Medexov čokoladni napitek 315kcal, 20g sladkorja in 50 g veljakovin. Stane pa tam ene 3,5 €.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Glede na to da si Eko potem nikakor ne pridejo v poštev nobeni praški, ki bi zadovoljevali potrebe po beljakovinah
wink-1.gif


Bit eko in kupovat umetne pripravke ne gre skupaj.

Pusta skuta..vilico v roke in hrema!

cca. 20 % je beljakovin ter minimalno maščobe in hidratov. Če ni dovolj si popečeš piščančja prsa in si zmagala.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Tale medexov ima sladkorje, ki so naravno prisotni v mleku, tako da ne enačit to z "dodanim cukrom". To ni fruktoza in je čisto kul, še posebej po treningu ali med.

Ima pa dodana umetna sladila, kar je, imo, neprimerno za naše telo. Občasna uporaba že, ja, vsakodnevna pa raje ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Btw, glede teg proteinov oz dodatkov, saj vem da imamo vsi radi udobje, da prideš v štacuno, pograbiš izdelek, greš ven in je to to. Ampak večina teh končnih produktov je zelo preplačanih, poleg tega pa vsebujejo preveč umetnih sladil.

Če nekdo resno to uporablja, bodisi zaradi treningov ali pa pač samo kot obrok med službo, je najbolje da se naredi sam. Saj si lahko čez vikend pripraviš nekaj litrov tega, pa bo zdržalo čez teden v hladilniku, itak so vsi ti napitki boljši ohlajeni
smile-1.gif


Kupi se torej samo whey, brez okusa, potem pa pač skupaj zmeša nekaj, za začetek je čisto enostaven recept z mlekom in borovnicami čisto dovolj, ali pa malce masla še zraven, da se dobi kalorije, pa se lahko na tak način pride komot do 500 ali 1000kcal, pač koliko kdo rabi
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj niso kot nadomestek obroka "whey" proteini ta hitri proteini in gre vse skozi in nimaš od njih skoraj nič. Jaz, kot nadomestek obroka pojem ta "dolge" oz. več komponentne proteine, ki se počasi razgrajujejo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
To bolj kot ne velja samo za tiste res hardcore bilderje (na steroidih), ki res potrebujejo optimalen anabolizem "nostnop".

Takšni se tudi zbujajo ponoči in imajo še en obrok.

Za normalne ljudi takšno pretiravanje ni potrebno.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Darjan, kako bi primerjal kakovost med temi Myprotein in Peak proteini. Jest trenutno kupujem Peakove, vecinoma micellar kazein ker jih imam namesto obroka. Sprasujem zato, ker so Peak res vrhunski, nobenih problemov z napihovanjem, pa se okusi so nežni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Ne poznam, saj ti vlki trgovci majo itak iste dealerje, ne delo vsak teh zadev...

Jaz imam od MP navaden whey, kupim bulk da je cena pod 10€ na kg, brez okusa in je to to, nikol problemov. Pa še med treningom jih pijem, drugače ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Ni neke bistvene razlike med "navadnimi" in temi, če se ne gre za neke specifike pri posamezniku.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprasanje. Po kakem letu sem se vrnil k utežem in dodal whey proteine po vadbi. Ne vem zakaj ampak moje telo ne prenasa vec sirorkinih proteinov. Kupil sem od Olympa natural whey brez vseh dodatkov, malo drazja zadeva. 1 uro po proteinih dobim drisko, pa ziher je zaradi proteinov, ker je bilo 3x direkt po proteinih. Brez proteinov vse BP. Prej nikoli ni bilo tezav. Laktoza tudi ni problem, ker mleko komot pijem. Kaj to od sestavin zdrma prebavo? Kaj bi lahko se probal namesto wheya po vadbi? Proste utezi prekladam sicer.

Tnx