Proteini

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sem prebral na wikipediji... jah kaj naj rečem. Glih tolk verjamem kot vsem ostalim umetno izdelanim sladkorjem ali dodatkom.
Ko gre za masovno proizvodnjo ne verjamem nobenmu! Saharin je povzročil raka na podganah, ki so pojedle tako količino, kot bi človek pojedel 10.000 tablet dnevno. Jah ob pretiravanju vsaka stvar škodi:))
Kdo pa garantira da so vsi ostali novodobni sladkorji res pravilno stestirani in da ne bomo čez x let bral da so pa vbistvu strup.
Tako kot so bile maščobe krive za debelost je lahko bil problem tudi pri aspartamu in saharinu...

Sem želel nabavit vegan blend on mp, samo so izkušnje uporabnikov glede okusa tako slabe, da raje niti probat nočem.
Z veseljem bi imel brez dodatkov, samo žal ne gre... niti po grlu očitno:))
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Omg, aspartam in saharin
smile-1.gif

zgleda, da je celo zdrav, ne pa nevaren
hysterical-1.gif


http://druzina.enaa.com/zdravj...m_campaign=spil

http://1.bp.blogspot.com/-_o_zaVdgf_A/UMAqX2TkTtI/AAAAAAAAAj8/gXDiMiOrCA8/s1600/diet_gt_ingred.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Stevia in eritritol nista umetno izdelana, zakaj bi s čim drugim tvegal?

Pregledal sem cca 20 izdelkov, 90% od njih ima acesulfam K, glede na wikipedio je isti šmoren kot aspartam.
Nobeden od njih nima stevie ali eritriola. "najboljši" imajo samo sukralozo. Ki pa je tudi umetno pridobljena.

Pa če se že gremo o zdravju
evil.gif

fluor v zobni pasti je tudi baje strupen, pa s čim se mažeš pod pazduho, pa vložki in tamponi od punce, pa če živiš v bloku te obseva kar nekaj wifi-jev, pa en obsevalnik (telefon) imaš 24h/dan pri sebi, oddajniki so na vsakem koraku, že pripravljena hrana v trgovinah in restavracijah je tudi polna umetnih dodakov, ojačevalec okusa, pa čist preveč časa presedimo pred to kišto, pa kakšen zrak ima tvoje okolje...
Če dobim raka, ga ni človeka na tem svetu, ki bo vedel od česa sem ga dobil. Lahko samo molim, da me bodo po hitrem postopku rešli muk!
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:... Lahko samo molim, da me bodo po hitrem postopku rešli muk!
... ko pa imaš za umret, pa se na vse pretege daješ, da bi preživel ! Dokler si koliko toliko zdrav, je pa lahko tako mislit ...
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
To imaš pa zelo prav.

Fusion, zato pa se vzame samo proteine brez okusa, v "čisti" obliki in potem sam dodajaš okus po želji
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Fusion, zato pa se vzame samo proteine brez okusa, v "čisti" obliki in potem sam dodajaš okus po želji

Žal je izbira zelo slaba, še posebno če so vegi
frown-1.gif


Sem tudi že to sprobaval s flavdrops pa sukrin cukrom, pa ni isto...
Kapljice so kr nekaj. Cuker je pa takrat bil še predrag, ker ga je bilo potrebno veliko dat.
Morda pa sprobam spet pri naslednjem naročilu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
da bi si sadje dal v proteinski šejk za okus?
probal z banano, ni bilo ravno hude razlike.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Jop. Poglej še kakšne recepte. V bistvu narediš mlečno sadni shake, pol pa merico proteinov.