Vzhodna obvoznica in Golovec

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
zakaj so pa kleli? sej oni niso bili nič na slabšem, ali kakorkoli ogoroženi...

aja, pa da ne govorim, kako se je nevarno vključevat na AC iz 0 brizne, kolikor jo imaš, če si v koloni...

skratka... ta uvoz je čisto prekratek za normalno vožnjo.

Ta uvoz je popolnoma dovolj dolg. In problem ste edino taki kot si ti! Žal.Če imaš pa težave z vključevanjem na avtocesto, pa lahko pomoč najdeš v najbližji avtošoli.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Sem sel zadnjič po angleško cez ta rondo (medvode)
Ko bo enkrat polna crta, vsaj kriv ne bom vec. Sicer je to slaba tolazba, ampak.... Bolje to kot pa da sem se ob 3PR.
bonk.gif

To pa velja za "titovo" pred tomacevm.
 
Nazadnje urejeno:

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
zakaj so pa kleli? sej oni niso bili nič na slabšem, ali kakorkoli ogoroženi...

aja, pa da ne govorim, kako se je nevarno vključevat na AC iz 0 brizne, kolikor jo imaš, če si v koloni...

skratka... ta uvoz je čisto prekratek za normalno vožnjo.

Ta uvoz je popolnoma dovolj dolg. In problem ste edino taki kot si ti! Žal.Če imaš pa težave z vključevanjem na avtocesto, pa lahko pomoč najdeš v najbližji avtošoli.

do sedaj nisem imel nobenih tezav. sedaj jih pa imam. ker pripeljem v kolono, in se jajcam 20kmh proti uvozu, in na pospesevalnem pasu ne morem pospesit, ker je pred mano kolona, in tako vozni pas iz dolenjske postane moj pospeševalni.... res, cisto funkcionalno vkljucevanje na ac.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
do sedaj nisem imel nobenih tezav. sedaj jih pa imam. ker pripeljem v kolono, in se jajcam 20kmh proti uvozu, in na pospesevalnem pasu ne morem pospesit, ker je pred mano kolona, in tako vozni pas iz dolenjske postane moj pospeševalni.... res, cisto funkcionalno vkljucevanje na ac.
Sem prejšnji teden videl na razcepu Kozarje enega, ki ravno tako ni imel nobenih težav (mogoče se je njemu celo zdelo, kako se je dobro znajdel). So imeli pa težave tisti, ki so prav pripeljali v razcep in so se morali umikat, da so preprečili nesrečo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo puščice ti zarišejo pa boš emocijo lahko peljal na odpad in bil ov PR3... Ne vem sicer zakaj imaš oči in možgane in če simskšal za prilagajanje... Sem dnevno tam, ker je to najoptimalnejša pot za/iz službe...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
to je zarad plasticnih kolickov na razcepu malence in se zdej ne da vec ukluct direkt na prehitevalnega (prepovedano itak ampak tekoce) pa se vse zaguzva ker jih pol bremza za izvoz rudnik pol bi jih pa rado pospesilo za vkljucitev na juzno obvoznico...

Sej se tud prej ni dal...legalno, to ste počel sam bedaki čez polmetrsko polno črto, ki vas pa zdaj vsakič posebej presenetjo količki in se pol panično rinete not. Tam je tok placa, da bi se komot tekoče razvrstil in potem vključil naprej.

467716-post_slo.gif


skrajni cas, da so postavili kolicke. se veckrat tedensko vozim tam v rush uri (16:30-17:00) in nisem se nikoli stal v koloni. res, da ne gre ravno 100 na uro, dalec pa od tega, da bi stal v koloni.

Lej, dokler se tam bebci vozijo 60 (kar je skoraj stalno), je bedarija postavit količke. Itak so pasove narobe speljani na celem razcepu ...
No ja, količki se na srečo nehajo točno tam, kjer večinoma skočim čez, prej sem zelo redko (le takrat, ko je bila skoraj stoječa kolona).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
do sedaj nisem imel nobenih tezav. sedaj jih pa imam. ker pripeljem v kolono, in se jajcam 20kmh proti uvozu, in na pospesevalnem pasu ne morem pospesit, ker je pred mano kolona, in tako vozni pas iz dolenjske postane moj pospeševalni.... res, cisto funkcionalno vkljucevanje na ac.
Sem prejšnji teden videl na razcepu Kozarje enega, ki ravno tako ni imel nobenih težav (mogoče se je njemu celo zdelo, kako se je dobro znajdel). So imeli pa težave tisti, ki so prav pripeljali v razcep in so se morali umikat, da so preprečili nesrečo.

tam je drugacna situacija...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem sel zadnjič po angleško cez ta rondo.
Ko bo enkrat polna crta, vsaj kriv ne bom vec. Sicer je to slaba tolazba, ampak.... Bolje to kot pa da sem se ob 3PR.
bonk.gif

Po anglesko pomeni, da si sel v nasprotni smeri?
confused-1.gif


Polna crta je bila ze od zacetka (ali pa kmalu po tem, ko so ga zgradili)... samo je redkokdo uposteval polno crto... Sedaj ga prenavljajo, da bo namesto polne crte, robnik ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ja, ker je bilo polovico rondoja v gradnji
Sem uredil objavo (dodal imena rondojev v zgornji objavi).
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Samo puščice ti zarišejo pa boš emocijo lahko peljal na odpad in bil ov PR3... Ne vem sicer zakaj imaš oči in možgane in če simskšal za prilagajanje... Sem dnevno tam, ker je to najoptimalnejša pot za/iz službe...
Bos ti videl najoptimalnejso pot, ko si bom enkrat vzel cas (pa se koga nahecal) pa se po zunanjem obodu vozil enocionalno kako uro ali dve.....
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.
Zal je tako da zivim v sloveniji. Razlogov ne bom pisal, ker bos uzaljen.
Sem bil precej skepticen do semaforjev v Tomačevem. Pa priznam da sem se motil. Naj se tukaj naredijo tomacevo stil(brez semaforjev seveda kot je kp, letališka, Velenje...) ne pa tole na pol narejeno. Ko bodo meni desni nekajkrat dali kuponček bo bolje.
Ali so proracun gradnje presegli pa je 100 evrov zmanjkalo za nekaj metrov crte?
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
to je zarad plasticnih kolickov na razcepu malence in se zdej ne da vec ukluct direkt na prehitevalnega (prepovedano itak ampak tekoce) pa se vse zaguzva ker jih pol bremza za izvoz rudnik pol bi jih pa rado pospesilo za vkljucitev na juzno obvoznico...

Sej se tud prej ni dal...legalno, to ste počel sam bedaki čez polmetrsko polno črto, ki vas pa zdaj vsakič posebej presenetjo količki in se pol panično rinete not. Tam je tok placa, da bi se komot tekoče razvrstil in potem vključil naprej.

467716-post_slo.gif


skrajni cas, da so postavili kolicke. se veckrat tedensko vozim tam v rush uri (16:30-17:00) in nisem se nikoli stal v koloni. res, da ne gre ravno 100 na uro, dalec pa od tega, da bi stal v koloni.

Lej, dokler se tam bebci vozijo 60 (kar je skoraj stalno), je bedarija postavit količke. Itak so pasove narobe speljani na celem razcepu ...
No ja, količki se na srečo nehajo točno tam, kjer večinoma skočim čez, prej sem zelo redko (le takrat, ko je bila skoraj stoječa kolona).

Potem dodaj še ase na desnem, ki namenoma zapirajo ozr. preprečujejo vključitev na desnega na mestu zožitve.

Je pa ta priključek je projektantska mojstrovina. Izvoz Rudnik bi moral biti iz doljenske strani pred priključkom iz Golovca, po njem zožitev samo na levi pas, iz Golovca dol pa levi pas naprej za obvoznici, desni izvoz na Rudni + podaljšan kot pospeševalni na obvoznico (seveda pravočasno "zaprt" pred uvozom iz Rudnika).

Tako kot je sedaj, je kljub novim količkom, idealna točka za pokanje. Je pa presenetljivo, da ni več nesreč tam. Če dobro premislim se sploh ne spomnim, da bi tam kaj pokalo.
sprasujem se.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.

Zakaj že?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.

Japajade, zid
bonk.gif
, ki na koncu pospeševalnega pasu ustavijo, če se jim do tam ne znese vključit. Ker je polna črta.

Si pa dal primerjavo. Kolikor se spomnim so nas v avtošoli učili, da če ti ne znese se moraš peljat naprej po odstavnem. Nekaj drugega so nas učili od polnih črt na Tomačevskem rondoju.
Mogoče bi te moral pa avtomagazin poslat obnovit znanje, ker očitno nisi zrel za volan, kaj šele, da bi ljudem pamet solil po revijah. Mogoče pa pišem na uredništvo in prilimam linke do tvojih cvetk.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa tistle robnik poglej na tomacevskem rondoju, prevozen nestetokrat.
grin1.gif
Ja, sej zate že vemo, da si pač cestni frajer in bedak, se ne rabiš več trudit dokazovat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.

Zakaj že?
Zato ker smo v Sloveniji in zajblji projektirajo ceste.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
to je zarad plasticnih kolickov na razcepu malence in se zdej ne da vec ukluct direkt na prehitevalnega (prepovedano itak ampak tekoce) pa se vse zaguzva ker jih pol bremza za izvoz rudnik pol bi jih pa rado pospesilo za vkljucitev na juzno obvoznico...

Sej se tud prej ni dal...legalno, to ste počel sam bedaki čez polmetrsko polno črto, ki vas pa zdaj vsakič posebej presenetjo količki in se pol panično rinete not. Tam je tok placa, da bi se komot tekoče razvrstil in potem vključil naprej.

467716-post_slo.gif


skrajni cas, da so postavili kolicke. se veckrat tedensko vozim tam v rush uri (16:30-17:00) in nisem se nikoli stal v koloni. res, da ne gre ravno 100 na uro, dalec pa od tega, da bi stal v koloni.

Lej, dokler se tam bebci vozijo 60 (kar je skoraj stalno), je bedarija postavit količke. Itak so pasove narobe speljani na celem razcepu ...
No ja, količki se na srečo nehajo točno tam, kjer večinoma skočim čez, prej sem zelo redko (le takrat, ko je bila skoraj stoječa kolona).
Aveš, ti si prav tako bebec, sam da tega ne vidiš.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa tistle robnik poglej na tomacevskem rondoju, prevozen nestetokrat.
grin1.gif
Ja, sej zate že vemo, da si pač cestni frajer in bedak, se ne rabiš več trudit dokazovat.

Glede na strokovne komentarje imate vi probleme non stop.....
hysterical-1.gif