Vzhodna obvoznica in Golovec

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Sej ko greš iz nesojene Titove na rondo Tomačevo in naprej proti Dolenjski so seveda pametnjakoviči pogruntal, da se da elegantno pičit mimo kolone po desni kao v garažo in pol hop čez polno črto...kao ven iz garaže in po izvozu za Jarše čez polno črto na obvoznico. Ja polna črta za butlje pač ni ovira. V naši lepi je treba narest zid.
tukaj jaz vidim konkretni zid. Najbrž ni veliko ljudi ki bi peljali preko tega. Ali imaš kaj drugega v mislih?
Kako za vraga prilepim sliko z linkom iz street viewa?
bonk.gif



Da se ne ponavljam že stotič o nevarnostih prejšnjih dveh krožišč, kjer voznik na moji desni meni elegantno razbije desni bok, pa še nič ni kriv ob tem. Celo jaz sem kriv.
To pa zato, ker niti polne črte ne znajo narisat, kaj šele da bi postavili robnik ali po tvoje zid. Sem takoj za zid. da bodo končno nekateri spoznali da se po zunanjem krogu ne nabija krogov po krožiščih. Sploh pa ne tam, kjer je večpasovni uvoz/izvoz.

Je zid ja, sam oni grejo še mal naprej in tam je polna črta in pol nazaj ven.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Zaenkrat edina zadeva ki so jo popravili je to, da so v zadobrovi združili vklucevalni in izkljucevalni pas in ie tako dolg preko enega km.
Prej si se pa moral najprej zguzvat na levo, da si potem lahko sel desno za sneberje. Res da teh voznikov ni veliko, so pa omogocili kluturno vključevanje na AC. Ceprav vecina voznikov ( Najbolj me motijo kamonarji ki se ze v "BTC" postavijo na levo in potem takoj ko je mogoce spet rinejo levo. Pa ceprav imajo km dolgkprecej dolgo je celo dvojni) vkljucevalni pas. Tukaj se je ze zgodilo da sem enostavno po desnem vkkjucevalnem pasu prehiteval kamione na levi. Vem da je to lahko samomorilsko, ampak....
Mene so ucili, da na vkljucevalnem pasu poskusam dobiti najvecjo dovoljeno hitrost in se pred koncem pasu vkljucim na AC. Tukaj pa se najdejo pacienti ki s 60-80kmh takoj ko je mozno uletijo na AC.
bonk.gif

A sedaj tako učijo?
write.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
torej tule "štrikajo"
confused-1.gif

Res da sem bolj poredko tule, nisem še videl te scene. Sem pa izvedel nekajkrat podobno sceno na smartinki. Namesto levo v city park, desno, tam obrneš in naravnost čez šmartinsko v cityja.
evil.gif
Je pa to sceno možno narediti "legalno" medtem ko tvoje ne.
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.497
1.147
113
Na razcepu Zadobrova v času prometne konice ti priporočam, da se cel čas voziš po desnem pasu ne glede na počasnele na levem.
Jaz to prakticiram že nekaj let. Sedaj, ko je vključevalo-izključevalni pas potegnjen do izhoda za Sneberje se lepo pelješ po desni mimo in ko je frej se vključiš z normalno hitrostjo.

To je najbolj varna, hitra in unčikovita varianta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Če čebula nebi mela če bi bla..... Projektanti gor ali dol, vedno se je našla kaka kamikaza, ki se je počla direkt takoj za ograjo na prehitevalnega, ker dvojna polna črta ni dovolj za butlje so pač to fizično preprečli in zdaj je že par dni panika.

Nisem redko tega počel, je popolnoma varno in gužva je na ta način manjša. Uni, ki gredo na Rudniku dol, tam bremzajo, tisti, ki gredo na j. obvoznico, morajo pa pospeševat. Res super. Če je rešitev debilna, pač najdeš boljšo.

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:Sej ko greš iz nesojene Titove na rondo Tomačevo in naprej proti Dolenjski so seveda pametnjakoviči pogruntal, da se da elegantno pičit mimo kolone po desni kao v garažo in pol hop čez polno črto...kao ven iz garaže in po izvozu za Jarše čez polno črto na obvoznico. Ja polna črta za butlje pač ni ovira. V naši lepi je treba narest zid.
Tista polna med uvozom na obvoznico in ceto proti jaršam je enako dbilna. Čisto dovolj palca je, da se tam razvrstiš ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Po radiu že poročajo o zastojih na vzhodni obvoznici. Ne vem sicer, ali je to zaradi novih količkov ali ne.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Evo gužve... 3km kolone iz Zadobrove proti Golovcu in 3 km kolone od LJ jug proti Golovcu
 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Nimajo veze kolicki z guzvo ne seri.
Pa hvalabogu da so jih dali, ker se tam folku res dogaja na tistem izvozu. Me cudi da ni vec nesrec tam, glede na to kako se enim dogaja beri; mudi. Ne vem ce ni tisti gajsterfarer na dolenjki, ki se je ubil pred parimi meseci tam obracal v kontra smer, ker je falil proti dolenjski.

ja in kaj ima to veze to z nami, ki smo prehitevali kolono na izvozu?? sej vsi ki grejo kontra po ac ponavadi vstopijo na izvozih...

in krizisce ima se kako veze... pac tam se zabase in avti stojijo ze na obvoznici... in ker je cisto kratka razdalja uvoza se hitro zabase vse, in moramo vsi stati, tud tisti ki ne grejo na izvoz.

Sicer se res se nikoli nisem peljal tam mimo, ko je bila taka guzva da bi stali do uvoza\izvoza, vedno so bili samo padalci, ki so picili cez polno direkt na prehitevalni pas jaz pa na polno bremzal iz smeri dolenjske. Zato dam prav tistim, ki so kolicke postavili. Ce bos pa pocakal par minut zaradi guzve pa tudi ne bo konec sveta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.

Japajade, zid
bonk.gif
, ki na koncu pospeševalnega pasu ustavijo, če se jim do tam ne znese vključit. Ker je polna črta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Nimajo veze kolicki z guzvo ne seri.
Pa hvalabogu da so jih dali, ker se tam folku res dogaja na tistem izvozu. Me cudi da ni vec nesrec tam, glede na to kako se enim dogaja beri; mudi. Ne vem ce ni tisti gajsterfarer na dolenjki, ki se je ubil pred parimi meseci tam obracal v kontra smer, ker je falil proti dolenjski.

ja in kaj ima to veze to z nami, ki smo prehitevali kolono na izvozu?? sej vsi ki grejo kontra po ac ponavadi vstopijo na izvozih...

in krizisce ima se kako veze... pac tam se zabase in avti stojijo ze na obvoznici... in ker je cisto kratka razdalja uvoza se hitro zabase vse, in moramo vsi stati, tud tisti ki ne grejo na izvoz.

Sicer se res se nikoli nisem peljal tam mimo, ko je bila taka guzva da bi stali do uvoza\izvoza, vedno so bili samo padalci, ki so picili cez polno direkt na prehitevalni pas jaz pa na polno bremzal iz smeri dolenjske. Zato dam prav tistim, ki so kolicke postavili. Ce bos pa pocakal par minut zaradi guzve pa tudi ne bo konec sveta.
Čez polno prideš na vozni pas (če tam ni nikogar, sicer pač ne pičiš čez polno). Problematika tistih, ki se vključujejo po diagonali dirket na pospeševalni pas, ko za to ni ne placa ne hitrosti, pa nima veze s polno črto na mestu, o katerem debatiramo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.576
282
113
dej ne govor, k ni res da si mogu na polno bremzat, ker se noben ne upa pred avto zapeljat k gre 100km...

komec me bo, ker se dars ne potrudi, da bi kaj izboljsal, ampak se dodatno omejuje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Da o debilizmu DARSovega PIC niti ne govorim. Na sliki tekoč promet, zraven v tekstu zastoji. Kaj je zdaj res? Oz.: kateri [cenzura] je kriv za to?

2405525-Prometno-informacijski_center_-_Razmere_na_cestah.jpg
 

Priponke

  • 2405525-Prometno-informacijski_center_-_Razmere_na_cestah.jpg
    2405525-Prometno-informacijski_center_-_Razmere_na_cestah.jpg
    95,2 KB · Ogledi: 410

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.

Japajade, zid
bonk.gif
, ki na koncu pospeševalnega pasu ustavijo, če se jim do tam ne znese vključit. Ker je polna črta.
In ootem rikvercajo po zalet. Drugic pa takoj ko imajo na levi vozni pas, skocijo tja, pa ce tudi s 50 kmh (in vsaj 200 konji pod havbo)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif

Polna crta nic ne pomaga... Tista krozisca, ki imajo samo polno crto morajo predelati, da imajo namesto crte, robnik ... Takega sedaj delajo v Medvodah... ker je skoraj vsak dan tam pocilo zaradi bebcev, ki vozijo po zunanjem pasu cez polno crto ...

 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
to je zarad plasticnih kolickov na razcepu malence in se zdej ne da vec ukluct direkt na prehitevalnega (prepovedano itak ampak tekoce) pa se vse zaguzva ker jih pol bremza za izvoz rudnik pol bi jih pa rado pospesilo za vkljucitev na juzno obvoznico...

Sej se tud prej ni dal...legalno, to ste počel sam bedaki čez polmetrsko polno črto, ki vas pa zdaj vsakič posebej presenetjo količki in se pol panično rinete not. Tam je tok placa, da bi se komot tekoče razvrstil in potem vključil naprej.

467716-post_slo.gif


skrajni cas, da so postavili kolicke. se veckrat tedensko vozim tam v rush uri (16:30-17:00) in nisem se nikoli stal v koloni. res, da ne gre ravno 100 na uro, dalec pa od tega, da bi stal v koloni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.

Črta ni stena...

Po tvoji logiki, potem lahko pa prekinjeno črto prevoziš kadarkoli, ker je prekinjena.

Če bi prehiteval samo tam, kjer je prekinjena črta, bi bil 10x bolj ogrožen, kot pa tako, ko prehitevam, kjer je varno, pa neglede na črto
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.

Japajade, zid
bonk.gif
, ki na koncu pospeševalnega pasu ustavijo, če se jim do tam ne znese vključit. Ker je polna črta.

aplauz.gif
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Se mi zdi, da količke zdej kr povsod postavljajo... Na dolenki so jih (kjer se združi AC iz tunela Golovec proti dolenjski ter AC in smeri Barje proti dolenjski).
Včeri sm jih opazu tudi v obratni smeri; iz golovca proti rudniku (tam kjer je prvi izvoz za Rudnik in škofljico). Mi ni čist jasno, zakaj. Eni res ne znajo vozt in... Vrjamm, da bo v kratkem kaka piz****ja ratala, k bo nekdo te stebričke pojahu...

na srečo so plastični in kej več kot poškodba odbijača ne bo...

enkrat bi mogu kakšen kamion jih malo pojahat... pa bi se lahko spet 1 teden vozili, preden bi ji popravili...

Se boš vozil, dokler pri taki debilni vožnji ne bo tebe kdo pojahal. Pa saj, če bi kdo res samo takega debila pojahal niti ni tako hudo.